Bolesław Prus

Aleksander Głowacki

8,7
126 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Bolesław Prus

to moja ulubiona ksiazka Prusa

zegan333

Ja chyba najbardziej lubię Anielkę... :-)

martakamyk13

A ja czytałem i "Faraona" - podobał mi się, "Emancypantki" - też dobre, i "Lalkę" - ta książka Prusa najbardziej mi zapadła w pamięć i najbardziej się spodobała.

zegan333

A ja czytałem i "Faraona" - podobał mi się, "Emancypantki" - też dobre, i "Lalkę" - ta książka Prusa najbardziej mi zapadła w pamięć i najbardziej się spodobała.

zegan333

:))) i cóż jeszcze mogę dodać.... właściwie nic....

zegan333

Ja tam wszystko lubię ;) Polecam także nowele, niektóre są piękne.

Lovedrama1

Moze poczytam):

zegan333

A ja kocham ,,Lalkę"

Fioletowa_

"Lalka" jest kapitalna...

zegan333

A ja najbardziej lubię "Palcówkę" :)

Krakau

Chyba "Placówkę" :)

Krakau

Aż tak odważnych dzieł Pan Prus nie publikował.

Ohtar19

No nie to nie były takie czasy jak dzisiaj że genitalia męskie przybite do krzyża można wystawiać jako sztukę np.

zegan333

"Faraona" jeszcze nie czytałem, ale podobała mi się "Placówka". Natomiast "Lalkę" uważam za absolutne arcydzieło, nie tylko polskiej, ale i światowej literatury. Prus był bardzo bystrym obserwatorem.

Martin_Eden

Lalka jest kapitalna !! To książka którą się długo pamięta po przeczytaniu. Tak można ją uznać śmiało za arcydzieło.

Andy400

Cieszę się, że się zgadzamy :). Czytałem tę powieść kilka razy i pewnie jeszcze do niej wrócę. Bardzo mądra książka i nadal aktualna. Myślę, że jeszcze długo nie powstanie nic równie znakomitego.

Martin_Eden

Zgadzam się :)

Andy400

Też tak uważam !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones