Brad DavisI

Robert Creel Davis

8,4
1 030 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Brad Davis

Zagrał w tym filmie życiową rolę, szkoda, że nie został docieniony przez Akademię, nie dostał nawet nominacji. Może by ją dostał, gdyby był Żydem....

szamanisko

Właśnie obejrzałem Midnight Express. Rola Davisa jest powalająca! Zgadzam się w 100 % !

ZwolaK

rzeczywiście ten WIELKI obraz nie doczekał się statuetki w najważniejszych kategoriach i jakkolwiek by nie tłumaczyć porażki z Coming Home czy Deer Hunter (poprawne politycznie było nagradzać za Wietnam), to już brak nominacji dla Davis'a boli. Boli tym bardziej, że (przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu) mógł równie dobrze dostać nie tylko nominację, ale z powodzeniem odebrać Oskara Jon'owi Voight'owi, i niktnie miałby dziś prawa powiedzieć o błędzie..

mistis_sinensis

Z glowna teza o mozliwosci przynaniu Oskara za role w Midnight Express zgadzam sie calkowicie.
Bledne jest natomiast poboczne stwierdzenie ze Deer Hunter to film poprawny politycznie. Takim mozna okreslic jedynie Coming Home i to wlasnie zawazylo o przynaniu Oskara dla Voighta, stanowiac przeciwwage za antypacyfistyczna wymowe, jako wielu wowczas twierdzilo, Deer Hunter i nagrodzie dla Christophera Walkena, za role drugoplanowa.

torgm

Oskara powinien dostać za tę rolę!Genialny był!

użytkownik usunięty
Wojtek_dpo

popieram

ja również popieram.. Brad zagrał tak że aż ciary po plecach szły w pewnych momentach!!! a tak w ogóle to szkoda mi bardzo tego aktora.. dość młodo zmarł a potencjał miał przeogromny..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones