Bruce DickinsonI

Paul Bruce Dickinson

8,7
44 oceny występów osoby
powrót do forum osoby Bruce Dickinson

Czy wokalista iron maiden to czciciel diabła I satanista ?czy jest wierzacy I jest katolikiem /chrzescijaninem ?zastanawia mnie to bo sluchalem teksty iron maiden ze wszystkich albumow I sam nie wiem .Jak to z nim jest to jest katolik czy on propaguje satanizm ?czy ukrycie jest czcicielem diabła ?w tekstach nie pietnuje wiary w boga nie atakuje katolikow nie czepia sie koscioła ale sa teksty niepokojace .Tak jak album moonchild tytułowy kawałek odniesienie do piekła albo number of the beast jakby spojrzec jest odniesienie do piekła I szatana.Kilka tekstow jest cos że spiewa o bogu jest cos powiedzane że niebo aniołowie modlitwa ,ale jest też jakby odniesienie do piekła otwarcie bez skrupułów.Co dalej oni sa w ogóle katolikami. No bo spiewac moga o niebie bogu o aniele o wierze ale czy prywatnie sa katolikami ?czy sa wierzący czy to tylko piosenki tak że nie ma co sie odnosic do tresci co tam spiewa Bruce .Tak ktos mnie opowiadał że on prywatnie to satanista I że propaguje szatana .Ale ironi przecież nie raz mowili w tekstach swoich słowa jak modlitwa czy Bog albo wiara I niebo .Tak że pietnuja ta wiare czy sa katolikami ?

Bruce jest ateistą ale nie jest czcicielem szatana. Żaden utwór ironów nie propaguje satanizmu. Moonchild to interpretacja jakiejś tam powieści, natomiast number of the beast to opis koszmaru basisty Harrisa.

użytkownik usunięty
Sidu_Sidowski

Pytam bo znałem osobe która słuchała iron maiden I solówek bruca .Słuchałem kilkanascie utworów kilka nawet lubie .A okładki płyt np powerlove płyta symbolizujaca znak masonów illuminati albo brave new world w chmurach jest jakiś demon albo jak postac z piekła symbol zła .Na jednym z albumow bruca też są synbole szatana i piekła .Co do tej płyty number of the beast to jednak na okładce mamy piekło I czerwonego diabła .Dalej ich okładki płyt zawsze są z tym ich eddim .Bruce ateista ale czasami spiewa w utworach iron maiden słowa bóg ,modlic sie ,anioł czy też odniesienia do ksiąg biblijnych to tylko napisany tekst wiadomo ale tłumaczenia ich tekstów czytałem .Chciałem sprawdzic o czym spiewa Bruce no I przeinterptetowałem wszystkie szesnascie płyt iron maiden teksty .Były tam słowa które odnosza sie I do boga I do piekła szatana .Bruce też ma teksty solowe w których są ukryte przekazy .

użytkownik usunięty

Na okładce brave New world w chmurach nie jest jakiś diabełek, ani demon, tylko Eddie. Maskotka Iron Maiden.

Daruj sobie takie tytuły, bo rozpowszechniasz tylko debilne stereotypy. Skończyłem czytać po tytule. Zalecam zainteresować się nim i jego muzyką zamiast zakładać debilne tematy. Wypierz sobie główkę jeszcze jakąś teorią spiskową to będziesz oświecony.

Ja kiedyś się bawiłam w szukanie powiązań Dickinsona z satanistami itp. ale to tak bardziej z przymrużeniem oka niż na serio :P a w ogóle to pozdrawiam, ciekawe czy autorze skojarzysz kim jestem :D

użytkownik usunięty
SaraDickinson

Witam poznaje ,pamiętam nie zapominam .Niech rigcz będzie z toba xd
Tak poza tematem nie spodziewałem się ciebie spotkac na filmwebie ale miłe zaskoczenie nie powiem .

założyłam konto specjalnie żeby odpisać po tym jak zobaczyłam te komentarze :D RiGCz i Tanajno niech będą z wami! :D

użytkownik usunięty
SaraDickinson

Tanajno na prezydenta ! Sobieraj na zastępce . Torłop i Unrat na banicje albo gilotyne xd

użytkownik usunięty
SaraDickinson

To będziesz tutaj oceniac filmy i komentować ? No to może jeszcze sie spotkamy gdzies w temacie do jakiegos filmu .Może pod komentarzami do martwicy mózgu ? Myślałem że nie lubisz ogladac filmów ale jakbyś oglądała to zawsze można podyskutowac :) .Co do ironów jak widać po tematach tak słusznie zauważyłas pamiętam że to dzieki tobie ich poznałem ,zainteresowałem się no i zaczołem słuchac .W końcu ktoś mnie musiał ta muzyka zarazic bym mógł potem tego bakcyla złapac xxd Ale dobrze że poznałem ich twórczość bo teraz polubiłem ich .Zappmniec nie zapominam o osobach ,pamiętam nawet jak one mysla że o nich zapomniałem. Zreszta są takie osoby o których nie można zapomniec ;) Nawet jak minie sporo czasu to jednak się pamięta o tym kims .No bo w końcu kto mnie pokazał te zespoły ? No fajnie że być może zainteresujesz się kinem .W końcu przyszła posłanka partii rozum i godność człowieka powinna znac się na kinie .Na pewno jak zaczniesz ogladac to ci to wejdzie w krew tak jak uwielbienie dla ironów .Zreszta nie samym michaelem jacksonem i panem tanajo człowiek żyje ,czasem trzeba i kinematografii zaznac ku pokrzepieniu serc .
Pozdrawiam Saro i myśle że staniesz się jeszcze kinomanka na miare rigczu .

nie będę oceniać filmów :D nadal ich nie oglądam. wiesz że ja znam tylko Dirty Dancing i Martwice mózgu xD A ty lurkujesz mój profil na fb? i nic sie nie odzywasz? nieładnie nieładnie... teraz Tanajno ma na profilowym (na swoim prywatnym koncie) moje zdjęcie z plaży na Stogach :D jesteśmy przyszłością tego tonącego okrętu zwanego Polską :D heh, czy jestem w gronie osób o których nie można zapomnieć? :D aż tak bardzo oddziałowuje na psychike innych? XD

użytkownik usunięty
SaraDickinson

Widziałem profil pana Tanajno i Sobieraja na fejsie no I partii Rigcz .Ten na you tubie filmik o rozumie i godności twojego wykonania też widziałem .No i ten nowy o tacie fanie motoryzacji też przesłuchałem .A no zagląda się na fejsa ,na instagrama na you tuba .Piękna plaża myśle że za szerzenie rigczu ciebie nie zamkna ?

hahaha ty stalkerze XD podglądasz mnie a nie dasz znaku życia xD jejku, jakiego ja miałam wspaniałego pomysła na początku czerwca ale nie miałam do ciebie kontaktu ;c sesja na Stogach nieodbyta ;c
czemu mieliby mnie zamknąć za szerzenie RiGCzu? RiGCz prawem nie towarem.a jak oceniasz moje wykonanie twojego dzieła i mojej przeróbki pasty o ojcu fanatyku komunikacji? :D Twój RiGCz troche zrąbałam ale obrazek do niego to złoto, nawet sam Tanajno mi go kiedyś polajkował na fejsie :D

użytkownik usunięty
SaraDickinson

Fajne wykonanie ale te ciule i tak daja łapke w dół :/ Smoleńsk I Wołyń sobie obejrzyj ten o wołyniu to wiesz czemu ? Bo tam jest o najwiekszym zbrodniarzu wojennym xd
No ja ci nabiłem troche wejsc na tych filmikach żebys miała tej kasy więcej za to ,bo za te umieszczanie /publikowanie jakas kasa jest za odsłony .Co do partii rigcz popieram jestem za bede głosował żeby się dostali do sejmu i senatu .Jak będziesz zbierac głosy żeby posłanka zostac to mój głos masz zapewniony xd ogólnie myśle że jeszcze będą w sejmie .Pamietaj ja jestem wszędzie tam gdzie myslia że mnie nie ma xd illuminati oko patrzy ono obserwuje xd .
To zostaniesz pierwsza karyna rigczu ? Xd miss rigczu ...

żeby mieć kase z wejść trzeba chyba jakoś to zarejestrować, nie wiem jak to działa ale kasy żadnej nie widziałam :P zbrodniarz? Janusz Pavulon? :D
hahaha, taa, sama sie mianowałam I Karyną RiGCzu xD mam nadzieję że wyglądam godnie? :D i dzięki za nabijanie wyświetleń, mój RiGCz ma 664 wyświetlenia XD szkoda że nie ma cię na Barce Oświecenia, kiedyś tam wrzucali mój cover Michaela xD i śmieszkowali. w ogóle szkalowali mnie tam ale już im przeszło :P Tanajno też tam jest.
ciesze sie że na mnie zagłosujesz :D a kiedy się dowiedziałeś o partii RiGCz? i od kiedy mnie podglądasz na różnych profilach? xD bo widze że jesteś na bieżąco

SaraDickinson

Sobieraj wezyr RiGCzu nie przyjechał na jakieś spotkanie na którym miał głosić ideologie przyszłej partii bo nie miał transportu i kierowcy :P

użytkownik usunięty
SaraDickinson

Co do ironów to zrobiłem sobie zestawienie to z płyty piece of mind mnie sie najbardziej podoba ten kawałek o ludziach pierwotnych .Szkoda że nagrali teledysk do flight of icarus a nie do tego o walce o ogień.Z płyty no prayer of dying mnie podoba się kawałek holy smoke no teledysk do tego kawałka wyszedł zarabiscie xd no I kawałek assassin szkoda że nie ma teledysku do tej piosenki .Z płyty sevent son of a seventh son tytułowy kawałek świetny jest i mistrzoski uwielbiam go też mogli nagrac teledysku do niego .No z płyty virtual XI mnie się spodobały kawałki clansman i don't look of a stranger mogli nagrac teledyski bo baley tam dobrze wypadł .Co do powerslove access high chyba najlepiej mnie przypadł do gustu.Album fear of dark to pierwsze trzy tracki mnie najlepiej się spodobały wiadomo be quick or be dead no i ten drugi z trzecim zapomniałem tytułu ...

użytkownik usunięty
SaraDickinson

O partii rigcz dowiedziałem sie jak ktoś pisał że wymyślono takie hasło ,Michaela jacksona słyszałem ten kawałek w twoim wykonaniu ten co było z iron maiden też ten z book of sools cover .To o tramwajach też oglądałem .Co do rozumu i godności dobijemy i do tysiaka się zrobi xd
Fajnie że taka partia powstała nawet jak to jest dla żartów i to nie jest na poważnie .A tak to beka z tej dziewczyny w okularkach i fajnego masz adoratora aż sie zazdrosny zrobiłem :( No ale dobrze że ma ciebie kto adorowac xd

użytkownik usunięty

Na stronie kulturadobra.pl przeczytałem ostatnio ciekawy artykuł ups the irons ? Pisze w nim o nazwie zespołu która na polski oznacza żelazna dziewica.Było to narzedzie do zadawania tortur ,z tego co pamiętam kobieta posądzanym o czary .Co dalej autor tam opisywał maskotke eddiego jako symbolike zła ,zbrodni ,zabójstwa i rozlewu krwi .Było nawet powiedziane że eddy zawsze góruje nad zespołem w czasie koncertu .Co do tekstów wzieto pod uwage teksty piosenek the number of the beast ,moonchild ,the good die young gdzie autor zazmacza że ironi wysnuwaja w nich triumf i wyższosc szatana .Moonchild opis lucyfera który zwodzi ,nie ma przed nim ucieczki czy the number of the beast gdzie był opisany rytuał ku czci diabła .Jak było w tym artykule autor twierdzi że szatan góruje ,odniesie zwycięstwo trzeba się mu poddac ,tylko jego ścieżka jest słuszna i że potępioni są prorocy było też mowa o tym że judasz przewodnikiem czyli że zdrajca jezusa jest dla ironów ważny do prowadzenia ich .Co dalej autor tam analizujac teksty stwierdził że wg ironów tylko szatan odniesie zwyciestwo i że nie ma co uciekac trzeba się mu poddac ,trzeba też zwrócic uwage na to że ironi uznaja jego ścieżke jako własciwa i słuszna .Co dalej było tam opisane też że w jednym tekscie piętnuja chrzescijan którzy dokonali rzezi na katarach .Autor tekstu wspomina też że w tym utworze piętnuje się stary testament jako nudny i ponury bodajże. W holly smoke ironi piętnuja chrzescijan walczacych z rockiem w którym są okultystyczne przesłania .Autor tekstu mówi o tym że ironi tych walczacych porównali do faszystów.Była też wzmianka o upodobaniach bruca który inspiruje się postacia alastrusa crowleya słynnego okultysty któremu nawet poswięcił film chemical weding .Prawda jest że ironi byli atakowani już za album the number of the beast gdzie mówili że kawałek ten inspirowany był snem steva harrisa no i horrorem omen 2 .Ale przecież omen był filmem o synie szatana daimienie .Co dalej prawda że moonchild to tekst o lucyferze który nawet przemawia w utworze do odbiorcy albo ostatni kawałek z seven son of a seventh son gdzie też jest tekst że tylko dobrzy umieraja młodo .Tekst typu judaszu prowadz czy to nie jest pochwała dla tego który zdradził jezusa ? Na innej stronie przeczytałem że na jednym z koncertów iron Bruce przywitał fanów słowami witam was na festiwalu szatana.Na innej stronie była wzmianka że jakiś ksiadz wymienił zespół iron maiden jako szkodliwy .Pytanie czy ironi serio pokazuja wyższosc diabła albo namawiali do poddania się jego woli ? Że on I tak zwyciezy ? Na tamtej stronie było też wzmianka że ponoc ironi maja upodobanie do rzezi i sugeruje to niby jeden czy dwa kawałki jak bring your doughter to the slaughter czy hooks you .No cóż w tych tekstach co tam były wziete pod lupe można dociekac czym szatan jest dla iron maiden ? Czy duchowym przewodnikiem ?

Tyle lat minęło... Ciekawe czy jeszcze słuchasz Dickisnona i Ironów? Bo ja tak :D Ciągle w moim sercu :-) Szkoda, że chyba nie doczekamy się na solową płytę Dickinsona i kolejnej płyty Ironów też już nie będzie :( The Book of Souls pewnie niestety była ostatnia. Piękny to album i właśnie taki jakby pożegnalny, ale miałam cichą nadzieję, że jeszcze nagrają jakiegoś studyjniaka :( A przez pandemię tym bardziej gaśnie jakikolwiek cień złudzeń. A co do tematu to dalej nie wiem jak to do końca jest z tą filozofią Dickinsona. Zawsze był dziwnym człowiekiem. Tworzył piękną muzykę, którą kocham od lat, ale nigdy go nie rozumiałam jako człowieka xD On już nawet się muzyką nie zajmuje, tylko jakieś głupoty w głowie :( No ale w sumie skoro nie ma już ochoty na muzykę, a woli co innego, to niech robi to co lubi bo na siłę i tak nic dobrego się nie stworzy. Pewnie nie chce mu się spełniać oczekiwań fanów, bo ma pieniądze i swoje życie :(

O części piosenek już wypowiedziałam się w innych tematach. Natomiast dopiszę jeszcze, że Holy smoke to nie piosenka piętnująca ludzi wierzących, tylko fałszywych księży, którzy mówią piękne rzeczy, a sami popełniają grzechy i są fałszywi i obłudni. A w Judas be my Guide to chyba właśnie naśmiewali się z takiej postawy a nie ją gloryfikowali. Albo krytykowali ludzi, którzy opierają się na złu i mają gdzieś wartości. Tak więc zamiast oceniać po tytułach i po artykułach, które też powstają tylko na podstawie tytułów, trzeba poznać szerszy kontekst. Żadna z piosenek Ironów raczej nie ma złego przesłania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones