C.S. Lewis

Clive Staples Lewis

8,4
121 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby C.S. Lewis

Piszcie swoje ulubione części siedmiocyklowej serii napisanej przez Clive'a Staplesa Lewisa. "Srebrne krzesło" jest w-g mnie najlepszą książką. Również "Ostatnia bitwa" była fajna.

Bloo

Wszystkie części były bardzo fajne, ale rzeczywiście najlepsze było "Srebrne Krzesło", albo "Podróż Wędrowca do Świtu"

Bloo

A ja i tak najbardziej lubie Lwa, czarownice i starą szafe ^-^.

Loona_

najlepsze to "Srebrne krzesło" i "Siostrzeniec czarodzieja"

Bloo

trochę nie pamiętam jakie były moje wrażenia po przeczytaniu poszczególnych części, ale wyjątkowo zapadła mi w pamięć część trzecia 'podróż wędrowca do świtu' oraz czwarta 'srebrne krzesło'

Bloo

wszystkie czesci sa fajne, jednak jesli juz mam wybierac to czesc czwarta - srebrne krzeslo x)

Bloo

Zdecydowanie ,,Ostatnia Bitwa"- coś cudownego. na drugim miejscu ,,Siostrzeniec czarodzieja.

Bloo

ja najbardziej lubię "srebrne krzesło" i "ostatnią bitwę"

Bloo

"Podróż Wędrowca do Świtu" i "Ostatnia bitwa".

Bloo

"Podróż Wędrowca do Świtu" i "Koń i jego chłopiec"

Alexandrine_3

książe kaspian i srebrne krzesło

Violettelle

to ja dam swój ranking xD
1.Lew Czarownica i Stara Szafa
2.Książe Kaspian
3.Podróż Wędrowca Do Światu
4.Koń i jego chłopiec
5.Ostatnia bitwa
6.Siostrzeniec czarodzieja
7.Srebrne krzesło-nie przypadło mi do gustu wyjątkowo..aczkolwiek moze film bedzie ciekawszy xdd

paczek93

Moja lista jest podobna , zamieniłabym tylko 'Lew Czarownica i Stara Szafa' z "Podróż Wędrowca Do Świtu"

Bloo

Wg mnie wszystkie części są wspaniałe, lecz najlepiej czytało mi się "Ostatnią bitwę", "Podróż Wędrowca do świtu" i "Lew, Czarownica i stara szafa".

Bloo

Njlepsza część pierwsza...nienawidzę Ostaniej Bitwy...

Bloo

Na pierwszym miejscy zdecydowanie SK, dalej PWdŚ i LCiSS. OB jest męcząca, dołująca wręcz.

Bloo

"Koń i jego chłopiec" jak dla mnie bardzo dobra :D

Bloo

Wszystkie jego książeki śą wspaniałłe nie mozna ich porównywać

piotrek994

"Srebrne Krzesło" i "Książe Kaspian" xdddddddd

Bloo

wszystkie są dla mnie wspaniałe i sentymentalne, lewis jest świetny :)

engie963

Lew, czarownica i stara szafa

Elliot

jak dla mnie
podróż wędrowca do świtu i koń i jego chłopiec
;)

Scarlet_t

"Wędrowiec"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bloo

Wszystkie tomy tej książki są Extra!!!
Lewis miał pomysła;>>>>>

Bloo

Najlepsza jest część 1. Potem jest 2, dalej 6, 7, 4, 5 i 3. Trzecia część jest beznadziejna i strasznie długo się ją czyta. Szósta jest na 3 miejscu. bo gdy Jadis dostała się do Londynu, spowodowała fajne zamieszanie.

Pevensie18

Eedług mnie najfajniejszą częścią jest Srebrne krzesło i Poróż wędrowca do
świtu

vendeful

najlepsza jest czwarta część - Srebrne krzesło, oraz szósta - Siostrzeniec czarodzieja ;) Najgorsza jest Ostatnia bitwa

Bloo

Mi i tak najbardziej w pamięć zapadł "siostrzeniec czarodzieja". Zresztą można ją uznać za pierwszą część serii. Tak podobno twierdził Lewis.

Bloo

czy wszystkie czesci narnii beda z filmowane?
prosze o szybka odpowiedz .

Ulwen

Nie jest wiadomo to na 100% czy będą filmowane, zależy to od zysków nadchodzącej teraz Podróży Wędrowca do Świtu:/
Tak więc trzeba wierzyć, że 3 cześć będzie sporo zarabiać, bo jak nie to zakończy się jedynie na 3 części.

Bloo

1. "Podróż wędrowca do świtu", "Koń i jego chłopiec", "Siostrzeniec czarodzieja"
2. "Lew, czarownica i stara szafa", "Ostatnia bitwa"
3. "Książę Kaspian"
4. "Srebrne krzesło"

Bloo

Bez wątpienia ,,Podróż Wędrowca do świtu", najgorsza to chyba ,,Srebrne krzesło". Po przeczytaniu tej książki zdałem sobie sprawę, że jej w ogóle nie pamiętam. Nie podobała mi się też ,,Ostatnia bitwa", głównie z powodu złej nazwy gdyż to nie była bitwa tylko zwykła potyczka.

Bloo

Mój ranking? Wszystkie były fajne ale skoro trzeba wybierać...
1. "Koń i jego chłopiec"
2. "Podróż "Wędrpwca do świtu"
3. "Siostrzeniec czarodzieja", "Ostatnia bitwa"
-Siostrzeniec czarodzieja to dla mnie zdecydowanie NAJBARDZIEJ ODMIENNA ze wszystkich części. Tym bardziej, że akcja dziejąca się w Narnii zajmuje jakieś 20 stron :)
4. "Lew, czarownica i stara szafa"
5. "Książę kaspian" - nie wiem dlaczego dałem tak nisko... był też bardzo dobry :)
6. "Srebne krzesło" - było dobre, ale jakoś niezbyt mi przypadało...

Bloo

"Lew, czarownica i stara szafa" - najulubieńsza z sentymentalnego punktu widzenia. Ale często przedkładam nad nią "Ostatnią bitwę".

Bloo

Właśnie próbowałam stworzyć własny ranking i doszłam do wniosku, że nie jestem w stanie tego tak uporządkować. Mogę wyróżnić moje dwie ukochane - Ostatnią Bitwę i Podróż Wędrowca do Świtu, a reszta jest praktycznie na równi, może Książę Kaspian trochę słabszy od reszty, ale równie fascynujący. Dla mnie Opowieści i tak stanowią genialną całość.

Bloo

Mój ranking
1.Podróż Wędrowca do świtu _(już moi znajomi wiedzą dlaczego dS)
2.Srebrne Krzesło
3.Lew, Czarownicai Stara szafa
4. Książę Kaspian
5.Koń i jego chłopiec
6.Ostatnia Bitwa
I na ostatnim SIOSTRZENIEC CZARODZIEJA, zdecydowanie najgorsza _(co nie oznacza , że zła, bo wszystkie uwielbiam)

Bloo

'Ostatniej bitwy' zawsze się bałam jako dziecko, natomiast jako koniara doceniłam przesunięcie relacji w 'Koniu i jego chłopcu'. Bo niby dlaczego nie miałby być 'mój jeździec'? Kwestia wbicia pewnego wzoru w głowę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones