Chan-wook ParkI

8,4
2 077 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Chan-wook Park

Witam!

Chciałem wszystkich prosić o nie przesadzanie z porywnywaniem Chan-wook Parka do Quentina Tarantino. Bodajże nie spotkałem jeszcze artykułu prasowego w którym nie byłoby wspomniane jak film podobał sie panu Tarantino albo w którym nie znalazłoby się porównanie obu panów. Rzecz nie w tym że nie cenię Twórczości T. - Wręcz przeciwnie cenię ją bardzo. Moim zdaniem P. nie jest jednak żadnym ksero który chciałby skopiować styl twórcy Wściekłych Psów. Wytworzył on swój własny rewelacyjny styl i swoją formę, chyba dla samego twórcy porównywanie go do kogoś innego nie jest zbyt pocieszającym faktem. Chan-wook Park stara się i jest oryginalny. Quentinowi dajmy spokój...

__Milo

Nie wiem czy styl Parka jest rewelacyjny, ale też się zastanawiam co w jego twórczości jest podobne do kina tarantinowskiego? W moich oczach te porównanie jest tak nieuzasadnione, że równie dobrze można by porównać Parka do np. Jarmuscha. Nie wspominając już o krzywdzącej idei porównywania...

katrol

No cóż. To porównanie z Tarantion to wina jego samego i tego co mówił o filmie 'Oldboy' Parka. Prasa podchwyciła, bo ejdnak Quentin ma wielkie nazwisko i reklama sama się robi...

katrol

zgadzam się z przedmówcą... nie widzę żadnych podobieństw... no chyba, że dawka brutalności... ale to zbyt mało bo tej sporo w wielu filmach... w każdym razie obejrzałem dwa filmy Pana Parka (Oldboy oraz Sympathy for Mr. Vengeance) i jestem pełen uznania.

moonman

Również uważam, że nie można porównywać tych dwóch reżyserów. Jedyne, co ich łączy to właśnie przedstawianie przemocy w krzywym zwierciadle.

I jeszcze jedno. Bardzo lubię Chan-wook Parka, ale dla mnie Tarantino jest o wiele lepszy. Nikt tak, jak on nie potrafi pisać dialogów.

Pozdrawiam.

__Milo

Dla mnie nie widze podobienstwa , Tarantina nie lubie jego uwielbiam

użytkownik usunięty
Kitano

Chan-wook Park=Quentin Tarantino.Nie! Moim zdaniem nie można porównywać tych dwóch reżyserów, ponieważ są oni całkowicie różni od siebie. Park kręci filmy smutne, poruszające i poetyckie ("Pan Zemsta") a Tarantino filmy śmieszne, chociaż i tak wspaniałe. Uważam że Chan-Wook jest lepszy ale to tylko kwestia gustu, ponieważ Tarantino jest (i bedzie)... GENIALNY!!!

to tarantino czerpie z kina azjatyckiego inspiracje, i to on wysysa z niej soki, i wpompowuje w swoje produkcje

użytkownik usunięty
__Milo

Powiem że ja widze więcej naniesień z Romana Polańskiego niż z Quentina.

Faktycznie nie mozna porownywac tych dowch Panów. Obaj czerpią inspirację z innych rejonów azjtyckiej kultury, a filmy ich obu mają inne przezanaczenie. Quentin robi inteligetną rozrywkę i grę cytatami, a Park głębokie traktay filozoficzne ku reflesji.
Całe to porowywanie wzięło się z festiwalu w Cannes kiedy to Quentin nagrodził Oldboya nagrodą specjalną Jury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones