Chan-wook ParkI

8,4
2 077 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Chan-wook Park

Park pobił Tarantino - jego filmy wywołują we mnie więcej emocji niż te pana T. Kunszt widoczny.

Nemesio

Wai lepszy od Parka. Jego filmy wyw...

The_Perfect_Drug

Nie przesadzajcie z porównywaniem tych rezyserów. Oni są zupełnie inni. Ale ja równiez bardziej doceniam Parka. Tarantino woli się bawić w kino, a Park ma inklinacje fizloficzne, swoimi filmami chce nam coś waźnego przekazać.

Nemesio

a co ma Park do Tarantino?
Nie wiem, kto wymyślił te porównanie, jednak moim zdaniem jest ono kompletnie bezpodstawne.
Park i Tarantino tworzą różne rodzaje kina, każdy na własną rękę i nie zgapiając od drugiego.

Sachiko

Na pewno nie zgapiają od siebie jednak chyba nie oglądałaś Old Boya :) To był film bardzo w klimatach Tarantino i co muszę przyznać był nawet lepszy od większości produkcji T. Co nie znaczy że nie lubię Tarantino wręcz przeciwnie.

Sachiko

"Oldboy", najsłynniejszy z filmów Chan-wook Parka, klimatem jest bardzo podobny do produkcji Tarantino. Sam Tarantino powiedział o tym filmie, że jest on bardziej tarantinowski niż wszystko co do tej pory sam nakręcił.

Robkax

Skoro tak mowi Tarantino to musi byc prawda.

Ten film jest w "Parkowym", troche przegietym stylu. Obejrzyjcie "Simpan".

Park to Park, a Tarantino to Tarantino. A ten chwyt z plakatu niech sobie do dupy wsadza, chociaz moze to i dzieki niemu do polskich kin weszla taka perelka jak Sympathy for a Mr Vegeance.

użytkownik usunięty
Robkax

Tarantino coś pieprzną od rzeczy i wszyscy powtarzają że Park to taki azjatycki Tarantino, ale z drugiej strony nawet dobrze że to powiedział bo zrobił Parkowi i Oldboyowi darmową reklamę, oczywiście reklamę wprowadzającą w błąd ale dzięki temu szersza publiczność (albo europejska publiczność) miała okazje zapoznać się z jego filmami, a przynajmniej z 'trylogią zemsty'. Nie powiem sam poleciałem na to hasełko z plakatów i spodziewałem się filmu w klimatach Quentina, a dostałem film w klimacie Chan-wook Parka.

Sachiko

"ie wiem, kto wymyślił te porównanie, jednak moim zdaniem jest ono kompletnie bezpodstawne.
Park i Tarantino tworzą różne rodzaje kina, każdy na własną rękę i nie zgapiając od drugiego. "

Bo chyba przy premierze OLDBOYa było napisane "Ten film jest bardziej Tarantinowski" czy coś w tym stylu. Stąd się to wzięło :D

iluvatar11

Old Boy ma sporo kiczu, w jakim Tarantino rzeźbi, jednak to co innego. Park zrobił oryginalny film z przekazem, a Tarantino przerabia i mixuje stare filmy klasy B w dziwną papkę kiczu, akcji i humoru - pulp.

użytkownik usunięty
Nemesio

Ja pierdoIę. Co ma piernik do wiatraka?

użytkownik usunięty
Nemesio

Tarantino i Park to zupełnie inne światy. Tarantino bawi się popkulturą i dostosowuje się od wielu lat pod masowe gusta, a u Parka emocje zawsze na czele.

użytkownik usunięty
Nemesio

Na pewno jest lepszym reżyserem, ale Tarantino jest lepszym scenarzystą i tym wygrywa.

Nemesio

Chłopie, skąd żeś się urwał?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones