Charles BronsonI

Charles Dennis Buchinsky

8,2
8 125 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Charles Bronson

W FILMWEB pisze, że był synem litewskich imigrantów. Podobną informację słyszałem w TV zaraz po jego śmierci. Przed chwilą jednak wyczytałem na http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Bronson [en.wikipedia.org/wiki/C ...] , że był dzieckiem POLSKICH imigrantów. A może jedno z rodziców było Polakiem a drugie Litwinem? :P Kto mi to wyjaśni????

Gh0st

przed woja ta czesc litwy z ktorej pochodza jego rodzice nalezala do Polski..wiec jest polakiem

Gh0st

Nazwisko Buczyński nie jest litewskie, gdyby to był jakiś Buczynskis to co innego

b_omer

dla amerykanina co pisal ten tekst w oryginale ktos kogo tatus pochodzi z rosji z terenow obecnej litwy jest a. rosjaninem a. litwinem - tak jakos im wychodzi
fakt jakby byl litwinem tatus to ani chybi bylby buczinskas czy jak tam jest buk po bialorusku (bo polskich nazwisk litwini nie tlumacza bezposrednio tylko przez bialoruski - stad brzozowski jest brazauskas a nie brzozowskas)
corka jest kluczem do pochodzenia
corka na imie ma zulejka
lipkowie amerykanscy z pochodzenia byli polskojezyczni
bodaj wiki tak mowi o lipkach nowojorskich

ffatman

Lipkowie, czyli Tatarzy, osiedli w Wielkim Księstwie Litewskim i pozostający na służbie Rzeczpospolitej (patrz Mellechowicz z "Pana Wołodyjowskiego"). Arystokracja lipkowska się polonizowała, zaś czerń asymilowała się z Rusinami. Stąd wniosek że szanowny Charles pochodził był z arystokracji :)

EineHexe

Jest z pochodzenia Tatarem... z tym ze gadał po Rusku i Litewsku więc mieszkał a raczej jego rodzice mieszkali w litewsko/rosyjsko języcznej cześci współczesnej Litwy. Na pewno nie pochodził z Wileńszczyzny :/

koras85

A tak się własnie zastanawialem czy ma jakieś korzenie "ze wschodu", bo często gra Polaka.....

Davidoff_Novothny

sprawa ma sie tak!- Bronson syn brata mojego dziadka a kuzyn mojej mamy! znał też troche język polski! ojciec Bronsona tak jak mój dziadek pochodzili z okolic Kijowa ! nie wiem jednak gdzie się mój dziadek urodził! nie wiem dlaczego przypisuje mu się pochodzenie Litewskie -nigdy nie drążyłem tematu!! wiem na pewno, że ma korzenie polskie! Mama mi wspominała o kuzynie w Ameryce! rodzina Buczyńskich jest chyba tylko jedna w Polsce!Nigdy nie słyszałem aby poza naszą rodziną nosił jeszcze ktoś to nazwisko!- Pozdrawiam!

ckdezerter10

ale na serio?

ckdezerter10

Nazwisko Buczyński nosi w Polsce prawie 6,5 tysiąca osób. Zatem poza waszą rodziną się ktoś znajdzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones