Charlotte Brontë

9,5
45 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Charlotte Brontë

uważam, że chociaż napisała tak mało ("Shirley" i "Dziwne losy Jane Eyre") to jest najzdolniejszą literacko pisarką z sióstr Bronte
język jej powieści, moralne i egzystencjalne przesłanie jej powieści - 10/10!

m_klepka

Było jeszcze "Vilette" i "Profesor". Jest teoria, że wszystkie książki napisała Charlotte, bo wydawca powiedział, że rękopisy były pisane tym samym pismem, a papiery pozostałych sióstr się nie zachowały. Ja przeczytałam na razie "Wichrowe Wzgórza", "Jane Eyre", "Niedokończone opowieści" i "Shirley", jestem w trakcie "Agnes Grey", na półce czekają jeszcze "Vilette", "Profesor" i "Lokatorka Wildfell Hall". Nie wiem, która jest najlepsza, według mnie wszystkie są świetne.

użytkownik usunięty
Lady_Eowyn

Czytałam wszystkie powieści sióstr Brontë („Jane Eyre”, „Shirley”, „Vilette”, „Profesor” Charlotte Brontë, „Wichrowe Wzgórza” Emily Jane Brontë, „Lokatorka Wildfell Hall”, „Agnes Grey” Anne Brontë). Najbardziej urzekły mnie „Wichrowe Wzgórza” i „Jane Eyre”, obie czytałam dwa razy i będę jeszcze do nich wracać wielokrotnie.

Ja przez te trzy lata też już mam wszystkie za sobą :D Dwa razy czytałam Shirley i Lokatorkę Wildfell Hall i muszę przyznać, że podobały się mi bardziej niż Jane Eyre, ale najlepsze zdecydowanie są Wichrowe Wzgórza, chociaż jeszcze ich nie powtarzałam. Vilette i Profesora czytało mi się zdecydowanie najgorzej.

Lady_Eowyn

Tak, „Wichrowe Wzgórza” są najlepsze z powieści sióstr. Muszę to przyznać, mimo że powieść Charlotte Brontë „Jane Eyre” jest mi bliższa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones