Christopher BoyesI

8,2
1 976 ocen pracy dźwiękowca
powrót do forum osoby Christopher Boyes

Spójrzcie na Filmografie :O

użytkownik usunięty
o_patryk

:D Filmografia mówi sama za siebie, no cóż trzeba przyznać wybitny dźwiękowiec, gdyby był aktorem jego odpowiednikiem byłby Robert de Niro albo Kevin Spacey.

Dobry też jest John Williams , dziwię się że nie ma go w top dźwiękowców , to co zrobił w Księciu półkrwi to mistrzostwo(film słaby) ale nie tylo w tym

Lecho1523

znakomita muzyka w piratach

LeatherFace_Teksas

W Piratach i Władcy , zrobił mistrzostwo :)

Lecho1523

hej, ale chyba wkradł się błąd. przecież muzykę do Władcy robił Howard Shore?

gruyere

Jest różnica między dźwiękiem a muzyką...

Lecho1523

Tak samo jak w piratach to nie on skomponował muzykę tylko Hans Zimmer.

Lecho1523

John Williams jest kompozytorem.
on jest dzwiękowcem -.-

filmowelove

Co ty nie powiesz?

Pomyliło mi się, zresztą kiedyś te rankingi były tak pomieszane że każdy mógł być w każdej kategorii, zresztą nie wiem czy do teraz to naprawili.

o_patryk

Co tu dużo mówić mistrz

Abukk34

widzę, że znasz się na dźwięku, może mógłbyś napisać co to jest dźwięk w filie, jak rozpoznawać wybitny dźwięk?

użytkownik usunięty
jemusu

wystarczy obejrzeć kilka jego filmów

Dźwięk a muzyka to nie to samo!

użytkownik usunięty
Ringoo

ale ja nigdzie nie mówiłem że to to samo

jemusu

Dokładne przesłuchanie jego najlepiej udźwiękowionego filmu, czyli Titanica, doskonale pokazuje skalę profesjonalizmu- zwłaszcza w trzecim akcie, scena zatonięcia i później, ludzie dryfujący na tratwach, ratunek. Najpierw istna kanonada hałasu, chaotyczny dźwięk, wrzaski ludzi przeplatają się z odgłosem pękającej stali, tysięcy ton żelastwa przewalających się jak łupinka na falach, odgłos pęknięcia kadłuba jest naprawdę przerażający, a to wszystko w akompaniamencie modlitw, krzyku i płaczu ludzi w dolnych rejestrach. A potem cisza i pojedyncze dzwonki, nawoływania ocalałych. Nie słychać nic, cisza, woda nie szumi, ludzie nie płaczą- i w tej absolutnej ciszy ostatni dialog głównych bohaterów. A na koniec syrena nadpływającego statku ratunkowego i łagodnie wchodząca muzyka. Arcydzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones