Cormac McCarthy

Charles Joseph McCarthy Jr.

6,1
165 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Cormac McCarthy

Cytat z opisu: "Cormac McCarthy uważany jest za jednego z czterech współcześnie żyjących pisarzy amerykańskich (obok Thomasa Pynchona, Philipa Rotha, Dona DeLillo)." Mam rozumieć, że w Ameryce żyje obecnie tylko czterech pisarzy? A może reszta osób piszących nie jest 'uważana' za pisarzy... n/c

Ludo

Szczerze mówiąc to też tego nie rozumiem. Przejrzałam tych innych autorów i o żadnym nie słyszałam, a co tu dopiero mówić o czytaniu (ale o Cormacu też dowiedziałam się w stosunkowo niedawnym czasie). Trochę to dziwne.

Karma_Police

Ale właściwie to nie Twój błąd, takie rzeczy piszą osoby odpowiedzialne za zawartość merytoryczną okładki "Drogi". To ich wina :)

Ludo

Przepraszam za tą nieścisłość, już zgłosiłem to do porawienia ;)
Pozdrawiam!

Garbul

Ale właściwie to nie Twój błąd, takie rzeczy piszą osoby odpowiedzialne za zawartość merytoryczną okładki "Drogi". To ich wina :)
Przepraszam za dubel ale napisałam to tam, gdzie nie trzeba.

Karma_Police

Ha-ha-ha! Uwielbiam napotykać takie kwiatki na swej drodze. Można się pośmiać. Wiecie, może faktycznie "Droga" się ziściła i zostało tylko 4-ch którzy ocaleli i nadal mają chęc do poezji, jako jedni z nielciznych?

Ludo

Przez krytyka literackiego Harolda Blooma uznany za jednego z czterech NAJWAŻNIEJSZYCH amerykańskich WSPÓŁCZESNYCH powieściopisarzy, obok Thomasa Pynchona, Dona DeLillo i Philipa Rotha. źródło: wikipedia

vertano

Na każdej wydanej w Polsce powieści Cormaca (albo na prawie każdej, wyłączając te pierwsze wydania z poczatku 90') znajduje się ten opis, mówiący o tym że został uznany za jednego z czterech najwiekszych/najważniejszych żyjących amerykańskich pisarzy.
Rozumiem że ktoś "zjadł' słowo w zdaniu, ale pokazuje to też, że żadna z osób które tutaj wyżej się bulwersują nie trzymała w dłoniach żadnej książki Cormaca. Powiem więcej, jak ktoś wyżej sam się przyznał - większość nie kojarzy nawet żadnego nazwiska z tych autorów:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones