Danny Boyle

Daniel Boyle

7,6
3 531 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Danny Boyle

Slumdog, Milioner z ulicy to PRZECUDNE Arcydzieło. Swietne dzieło takze Niebiańska plaza. 10/10

urson1

sory za pomylke, oczywiscie najpiekniejszy jaki dotąd widzialem FILM :D

urson1

to chyba jeszcze nie widziałeś "Wszystko za życie" :)

Polsyn24

slumdog, najwspanialszy, najcudowniejszy film mojego zycia, po prostu <3333333333333333333333333333333333333

Polsyn24

"Wszystko za życie" dobry ale kolo Slumdoga to nawet nie stał

urson1

więc to chyba jedyny film jaki widziałeś

zinedine

"więc to chyba jedyny film jaki widziałeś "
Chyba tak. Podejrzewam, że innego nie widział. Stąd u niego ten zachwyt nad słabym Slumdogiem.

zinedine

Krytykować kogoś bo ma inne zdanie od ciebie jest chamskie. Mi też się "Slumdog" podobał i co? Sądzisz, że nie widziałam żadnego innego filmu? A to, że autor uważa film za arcydzieło to mu się wcale nie dziwie... sama postawiłam mu 10/10

zinedine

Świetna riposta! :D

urson1

Się czepiacie. Widziałem miliony filmów, a Slumdog (być może przez to że widziałem go na nocnym enemefie) ma w sobie coś takiego czego nie da się opisać ;) W 100% podszedł pod moje gusta. 12/10 za muzykę.

nucode

Tylko nie czepiać mi się tu o te "miliony"

nucode

słabym Slumdogiem ? sam jesteś k..wa słaby krytyku je..ny

urson1

10/10 dla slumdoga. film genialny, szczególnie pod koniec, piekne zakonczenie uwielbiam takie klimaty.

Schutze

"krytyku je..ny"
No pan się już nam przedstawił:D To może napiszesz coś o filmie?

thomas_4

slumdog na 10/10? A na ile oceniłaś "Ojca Chrzestnego"? slumdog cudo? Chyba nie wiesz co znaczy cudo. Cudo to "Obywatel Kane". Najlepszy film? To chyba nie oglądałaś "Casablanci". Ech, żallll mi was...

B_janek

Jasne, niech przestaną najlepiej kręcić jakiekolwiek filmy. Bo i po co? Mamy przecież Casablancę i Ojca Chrzestnego! Oglądajmy te arcydzieła przez najbliższe 100 lat! Zachwycajmy się i nie dajmy sobie powiedzieć, że można nakręcić coś równie wspaniałego.

Pete

No i kolejny fan slumdoga... Żałosne. Jeśli porównujesz te filmy do slumdoga, to tak jak byś porównywał american pie do Dyktatora... Żalll

B_janek

Ja nic nie porównuję, jedynie komentuję Twoje wypociny - jedyną żałosną rzecz w tej dyskusji.

Pete

Ty jesteś żałosny i slumdog też. Ten, kto ocenia ten "film" na 10/10, ten nie ma argumentów, kogo się pytasz o argumenty, ten nie odpowiada, albo pisze "to jest arcydzieło, ile oscarów zdobył, jest wspaniały" itp...

B_janek

Mi też Slumdog nie przypadł do gustu. Zwykły film, który nie wzbudza żadnych głębszych emocji, Oscary też nie za bardzo wiem z jakiej okazji dostał. Dużo lepszy jest "Ciekawy Przypadek Jamesa Buttona" - poruszający naprawdę ważne kwestie moralne przemijania, życia, spełnienia (bym powiedział, że nawet trochę w stylu Forresta Gumpa ;-)), a Slumdog? Film o niczym, o niczym ważnym po prostu nakręcony w biedzie, bajka filmowa z dobrym zakończeniem... jak dla mnie bardzo słaby i nie przekonywujący. Pozdrawiam!

B_janek

Argumenty, dlaczego dać Slumdogowi wyższą ocenę niż 7: (Ja dałam nawet 10/10)

1.Pokazanie człowiekowi, który żyje (powiedzmy) w średnich warunkach (tj. większość ludzi w Polsce) jak żyją ludzie w slumsach.
2.Muzyka, która pasuje do każdej sekwencji i jest bardzo ciekawa. Inna niż przekazują nam środki masowe.
3.Reżyseria, film nie jest chaotyczny (nie żeby był to dla mnie od razu minus, ale w tym filmie wychodzi to na plus), wszystko jest wytłumaczone i jasne. Ta historia jest zrozumiała dla każdego. Bo każdy ma gdzieś ukryte pragnienie, by być bogatym i kochanym równocześnie.
4.Bardzo ładny montaż filmu, przyjemnie się ogląda.
5.Ciekawy scenariusz, potrafi wzruszyć, ale też rozbawić. Historia wzbudza kontrowersje (świadczą o tym inne tematy na filmwebie, gdzie ludzie piszą, że to co się tu dzieje jest niemożliwe). Jest jak bajka, której akcja toczy się w naszym brzydkim świecie. Są źli i dobrzy. I jak to w bajkach ci ostatni wygrywają (optymizm, co nie zawsze jest plusem, ale w tym filmie jak najbardziej)
6.Aktorstwo, wg mnie wszyscy byli przekonujący. Ludzie od castingu wykonali kawał dobrej roboty. I to nie chodzi o to, że aktorzy byli ładni... bo byli brzydcy, przeciętni, zwyczajni, ale za to prawdziwi.
7.Dobra rozrywka, po prostu dobrze się oglądało.

To są moje argumenty, dlaczego dałam temu filmu 10/10. Podobał mi się.
I nie twierdzę wcale, że powinien być postawiony obok takich klasyków jak Pulp Fiction czy też Ojciec Chrzestny, bo nie uważam tak. Te filmy, o których pisałeś wnosiły coś nowego, inspirowały i dalej inspirują różnych twórców.
Slumdog jednak wcale nie jest tak w tyle. Również jest inspirujący, ale już nie tak nowatorski jak były tamte filmy w swocih czasach.

Slumdog wywarł na mnie duże wrażenie. Pokazał różne kwestie, na które nie chcemy zwracać uwagi. Jest też ładnie zrobionym, dobrze wyreżyserowanym filmem, więc o co chodzi? Może historia ci się nie spodobała, może stwierdziłeś, że aktor ma krzywy ryj i po prostu cię to drażni, ale 1/10?? 1/10 możesz dać "Modzie na sukces". Masz moje argumenty.

A teraz ty powiedz mi jakie są twoje argumenty by dać temu filmu 1/10? Bo 1/10 to bardzo krzywdząca ocena dla tego filmu.

urson1

zgadzam sie, film w czolowce moich arcydziel filmowych, muzyka rewelacyjna. Uwielbiam jego filmy i pelny szacunek za sciezki dzwiekowe do filmow - transpotting i slumdog - rewelacja

dabram17

dodajmy,że reżyser i cala ekipa zachowali się jak świnie wobec tej 3 dzieci, które wystąpiły w filmie... 500 funtów za grę, żenada, a aktorzy po ileś tam tysięcy.... Chamstwo i debilizm :/

pixi222

Tu akurat niezupełnie masz rację. Boyle ustanowił fundusze dla dzieciaków (które nomen omen właśnie zamroził bo dzieciaki przestały chodzić do szkoły), a także zafundował im mieszkania (ojciec Rubiny odmówił przeprowadzki). Gdyby duża kasa trafiła w ręce rodziców niepełnoletnich dzieciaków, to różnie to mogłoby się dla nich skończyć.
Poczytaj m.in. tu: http://film.onet.pl/wiadomosci/publikacje/artykuly/zycie-po-milionerze-z-ulicy-p elne-nadziei-i-starej,1,3815742,wiadomosc.html

Pete

http://film.wp.pl/id,116502,title,Kolejna-tragedia-w-zyciu-gwiazdy-Slumdoga-Mili onera-z-ulicy,wiadomosc.html?ticaid=1bed4
przeczytałam to i taka myśl mi się nasunęła... Chodzi mi o tą Rubinę, chłopcu niby pomogli, a jej nie.... Mocna niekonsekwencja....

dabram17

"film w czolowce moich arcydziel filmowych"

ma się rozumieć, to ty wyreżyserowałeś ten film?

B_janek

Był producentem ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones