Darius Khondji

8,0
2 498 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Darius Khondji

miał idealny start filmem "Delicatessen". Najlepsze jego filmy to bez wątpienia "Siedem", "Dziewiąte wrota" i "Azyl". Pokazał nimi, że w wszedzie są ludzie o ogromnym talencie.

neil__mccauley

niezła robota w Funny Games, mało ruchliwa kamera

fulle_bulle

Bardzo wszechstronny operator. Skacze z gatunku na gatunek,z reżysera na reżysera,jak z kwiatka na kwiatek :D Doceniam jego różnorodność. Świetnie się spisuje w mocnych filmach 'Siedem', 'Azyl', jak i bardziej niszowych 'Delikatessen', bądź rozkosznych,barwnych 'Ukryte pragnienia'.

jestem_piatym_elementem

Se7en świetne zdjęcia.

yoyo689

Delicatessen, Miasto Zaginionych Dzieci, Obcy: Przebudzenie - we wszystkich tych filmach Jeuneta popisał się znakomitą kinematografią. Kombinacja nasycenia bądź odsaturowania kolorów i oświetlenia w jego wydaniu daje unikatowy styl wizualny.

Salt_The_Fries

Wspaniały operator, to fakt.
Dla mnie przede wszystkim w "Ukrytych pragneniach" gdzie tak pieknie praży słońcem Włoch niesmiałą Liv Tyler. W "Dziewiątych wrotach", gdzie kapie w barwach jesieni właściwie każdy kadr. No i te achwycające pościgi motocyklem i kabrioletem i fruwające, wirujące wokół Deppa liście. Malarz.
Kwintesencją jego niewątpliwego talentu jest "O północy w Paryżu". To miasto nigdy nie wyglądało lepiej. Marion Cottilard i Rachel McAdams też.

użytkownik usunięty
neil__mccauley

Może was zaskoczę, ale dla mnie najwspanialej nie spisał się u Hanekego, Allena,Polańskiego bądź Finchera,a nawet u Bertolucciego, tylko w filmie Zidane, portret z XX wieku. Ten film to skończone arcydzieło. Szkoda, że tak mało znane...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones