David Charvet

David Franck Guez Charvet

6,5
379 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby David Charvet

Aktor i piosenkarz David Faranck Charvet przyszedł na świat 15 maja 1972 roku w Lyon (dawniej Lugdunum), jednym z największych miast Francji,
z drugą co do wielkości aglomeracją miejską po Paryżu. Ma pięć sióstr (Irene, Tanya, Debra, Gina, Elizabeth) i jednego przyrodniego brata (Daniel). Jego ojciec Paul Guez, z pochodzenia Tunezyjczyk -był przewodniczącym znanej firmy produkującej dżinsy "Guess". Matka ma na imię Christiane (po rozwodzie ponownie wyszła za mąż za Dova Haddada).

Gdy miał dziewięć lat, jego rodzina osiedliła się w Nowym Jorku. A później w 1982 roku rodzina przeniosła się do Los Angelesu. Był ambitnym i jaskrawym uczniem, który świetnie radził sobie w grach sportowych i rozwijał ostre zainteresowanie w dramacie. W szkole średniej z wielkim zaangażowaniem brał udział w szkolnych produkcjach teatralnych. Po ukończeniu szkoły został dostrzeżony przez fotografa i rozpoczął karierę jako model prestiżowej Elite Model Management. W wieku osiemnastu lat reklamował takie produkty jak "Bugle Boy", "Levi's", "Miller's Outpost" i "Coca-Cola".

Po rocznej pracy w reklamie uczył się sztuki dramatycznej, poświęcając nauce minimum od 25 godzin na tydzień, a jego wykładowcami byli: Roy London, Katherine Billings, Sam Chrisinsen, Peter Frisch i Larry Moss. W 1992 roku dołączył do obsady popularnego w więcej niż 140. państwach świata serialu TV "Słoneczny patrol" (Baywatch) [1992-1995], gdzie wystąpił w roli Matta Brody'ego, jednego z dzielnych ratowników.

Następnie w 1995 roku pojawił się w dwóch filmach telewizyjnych: TV-NBC "Uwiedziony i zdradzany" (Seduced and Betrayed), w którym był młodym mężem i dostawcą, który ma problem z psychopatyczną starszą kobietą oraz TV-ABC "Derby", w którym zagrał hodowcę koni. Wystąpił w dramacie telewizyjnym "Awaryjne lądowanie" (Angel Flight Down) [1996] jako Brad Brown, członek zaspołu ekspedycji ratunkowej, borykający się z przeżyciem po katastrofie lotniczej i mąż jednej z ofiar katastrofy. Pojawił się w roli Craiga Fielda w znanym serialu ABC "Melrose Place" [1996-1998].

"Obudziłem się pewnego dnia i stwierdziłem, że nie chcę dłużej robić tego, czym zajmowałem się do tej pory" -mówi David Charvet. Takie stwierdzenie dziwnie brzmi w ustach kogoś, kto w powszechnym odczuciu osiągnął sukces. Udział w dwóch hitowych serialach TV, piękna narzeczona, dom na plaży w Malibu, album sprzedany we Francji w 1997 roku w setkach tysięcy sztuk z perspektywą kariery ogólnoświatowej -czegóż chcieć więcej. A jednak David Charvet uznał, że wszystko to nie wystarcza mu, że chce stworzyć coś własnego, pod czym będzie mógł się podpisać.

Przez nastęnych kilka lat studiował techniki wokalne i rozwijał umiejętność gry na gitarze. Zaczął pisać piosenki, pojechał do Anglii w poszukiwaniu współpracowników. Wreszcie stworzył w swoim domu w Malibu studio nagrań, do którego zaprosił wybrane grono muzyków i producenta Olle Romo, odpowiedzialnego m.in. za sukcesy Shania'i Twain, Eltona Johna i Bryana Adamsa. Ten ostatni zresztą jest współautorem jednej z piosenek na płycie Davida.

W efekcie powstał świetny, całkowicie profesjonalny i pełen pasji album pt. "Leap Of Faith" [2002, wytwórnia: Universal Music Group], odzwierciadlający twórcze i wokalne możliwości Davida Charveta. On sam jest z niego bardzo dumny: "Nawet gdybym z jakiegoś powodu musiał opuścić jutro tę planetę, zostawiam po sobie coś naprawdę mojego. Nie zamierzam wracać do aktorstwa - moją miłościa jest muzyka". Jego trzecia płyta "Se laisser quelque chose" została zrealizowana we Francji w 2004 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones