David Fincher

David Andrew Leo Fincher

8,7
23 366 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Fincher

A jego najlepszym filmem pozostaje "siedem"

Ibrah

fakt se7en jest jego najlepszym filmem, ale zapomniałeś chyba o the girl with the dragon tattoo

diogdaily

The girl with the... jest filmem wtornym i sredniej jakosci kalka wersji skandynawskiej. Praktycznie to samo, tyle, ze po angielsku. Brak czynnika "x", ktory przepelnial siedem, podziemny krag czy nawet chociazby zodiak.

Ibrah

i znów ta skandynawska wersja, nie widziałem jej i nie mam zamiaru oglądać, wystarcza mi zupełnie amerykańska

Ibrah

Amerykańska wersja Millenium nie jest wersją skandynawskiej. To adaptacja książki.

BeeBee61

Jak zwal tak zwal. Pierwsza wersja byla skandynawska i nie mow mi, ze rezyser, scenarzysta, producenci nie widzieli oryginalu, ba, wzorowali sie na nim z czystej zachlannosci.

Ibrah

Nie wiem czy widzieli, ale oglądałam jedną i drugą wersję (skandynawska marna, amerykańska - co najwyżej średnia), nie wydaję mi się, aby wzorowali się na skandynawskiej wersji. Możesz podać jakiś przykład? I dlaczego ''z zachłanności''? Proszę Cię.

BeeBee61

z zachłanności = dla zarobku

MarcoK

"Hamletów" było chyba z tysiąc, ale nie wzorują się na jakimś filmie, tylko sztuce. "Millenium" też nakręcili dla kasy, bo na podstawie bestsellera. W jakim świecie ty żyjesz. 3/4 filmów, które oceniłeś najwyżej, to blockbustery.

NickError

ja tylko wyjaśniłem za kogoś co znaczy "z zachłanności", a nie ustosunkowywałem się, aczkolwiek wersja amerykańska, którą niedawno obejrzałem różni się od skandynawskiej tak niewiele, że ja nie jestem w stanie podać choćby jednej konkretnej różnicy (na pewno są, ale Millenium oglądałem kilka lat temu)

Ibrah

A najgorszym "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona".

Heatseeker

Czy ja wiem. Historia ciekawsza od social network

Heatseeker

Jak dla mnie najgorsza jest "Gra". I to dziwne że zrobił ją zaraz po świetnym filmie "Siedem".

qqryqu

i przed dobrym podziemnym kręgiem.

Heinkel_filmweb

Bardzo dobrym, że się tak włączę, jeśli nawet nie najlepszym w Jego dorobku:) "Siedem" i "Podziemny" to ekstraklasa, w której Fincher już, niestety, nie gra.

Ibrah

Nie zrobił nic ciekawego? A oglądałeś serial House of Cards?

bmwz5

Seriale zostawiam mojej zonie...

Ibrah

Cóż, w każdym razie jeżeli kiedykolwiek zaczniesz je oglądać, to serdecznie polecam :)

Ibrah

2008 to rok w którym Fincher nakręcił swój najsłabszy film

Ibrah

Zgadzam się całkowicie.

Ibrah

Widzę, Alfa i Omega, który decyduje, który film jest najlepszy.

Grandziarz94

Gdyby tak bylo, to nigdy bys nie widzial social network bo wczesniej bym go wyrzucil do kosza, ten propagandiwy smiec.

Ibrah

Nie widziałem Social Network, Boże.

Ibrah

Propagandowy? Ukazujący Zuckerberga jako niedojrzałego, zakompleksionego dzieciaka, któremu nagle z nieba spadła bajeczna fortuna i nie potrafił sobie z tym poradzić?

Świetny film.

kosobi

Zakompleksionego? Gosc byl ukazany jako bardzo pewny siebie chlopak, ktory dazyl do celu i nie mial skrupulow. I nie sadze, ze nie wiedzial jak sobie poradzic z fortuna. Gdyby tak bylo, to bylby to film o chlopaku, ktory stworzyl fejsa, pozniej go sprzedal i przepuscil fortune - jest raczej odwrotnie. Ogladales chyba inny film.

Ibrah

No właśnie film pokazał jak Mark bez skrupułów doszedł do fortuny, jak oszukał jedynego przyjaciela, ukradł pomysł strony i powiedziane było ile ludzi ma facebooka i tym samym ilu dało się zmanipulować. Nawet na plakacie filmu napisane jest że Mark to oszust. Więc dla ciebie to jest propaganda tej strony ? aha

Ibrah

Od 2007, od świetnego Zodiaka.

Ibrah

Tak naprawdę po nakręceniu wybitnych "Siedem" oraz "Fight Club" jedzie głównie na opinii.
"Zodiac" był jeszcze bardzo dobry, ale to wszystko.

marcin261287

"The Social Network" też jest bardzo dobry, ale za to Button ślamazarny i nudnawy.

Lukasz_Broda

Mogę się zgodzić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones