David Fincher

David Andrew Leo Fincher

8,7
23 366 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Fincher

Najgorsza część Obcego, słaby Zodiak, przereklamowany Podziemny krąg i dobry Azyl ale to tylko prosty thriller. To na minus ale jego filmy ze śledztwami są genialne. Siedem mam ocenione na 10 a Dziewczynę z tatuażem na 9. Oczywiście bez dobrego scenariusza te filmy nie byłyby dobre ale scenarzystę też trzeba umieć dobrać. Ma talent do takich filmów.

Calcs

Widzisz, ile osób tyle opinii. Obcy 3 jest wg mnie najlepszy z cyklu. Zodiak może tyłka nie urywał,ale był lepszy niż jego konkurent (dwa filmy wyszły w podobnym czasie). Może kluczowe jest to, że film był oparty na prawdziwej historii, a nie na książce jak np Dziewczyna z tatuażem.
Podziemny Krąg jest przereklamowany? Obejrzałem nie wiedząc kim jest Fincher i nie znając opinii innych, a jednak mnie oczarował. Jest w moim Top 5.
A Azyl to dla mnie średniak. Siedem, to arcydzieło i z Twoją oceną się całkowicie zgadzam, a Dziewczyna z tatuażem rzeczywiście bije na głowę Skandynawskiego poprzednika.

Fincher i Nolan to dla mnie dwaj najwięksi geniusze kina w 21 wieku. Lucasy i Spielbergi zeszły na psy ;)

pozdrawiam

S_T_P

Mi się wydaje, że lepszy jest ten Zodiak, którego się obejrzało pierwszego. Ja oberzałem tę wersję z 2005 r. a niedługo później wersję Finchera i może dlatego mi nie przypasowała. Może jak po pewnym czasie znowu obejrzę to inaczej ocenię.

Calcs

Zodiak jest genialnie wyreżyserowany.Jeden z jego najlepszych filmów.Za to Azyl i Dziewoja z tatuażem chyba najsłabsze.Także,ile osób tyle opinii,wszystkim nie dogodzisz:p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones