David Fincher

David Andrew Leo Fincher

8,7
23 366 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Fincher

...ze za SOCIAL NETWORK zgarnął praktycznie wszytkie możliwe liczące się nagrody, oprócz Oscara. Moim zdanie dowodzi to tylko, że Akademia nie wysila się na myślenie, tylko dla nich najlepszy film=najlepszy reżyser.

Ada_Potter

Całe szczęście, że nie dostał. Widać że Hooper włożył więcej serca w swój film niż on. Dla mnie Oscara Fincher powinien dostać za "Benjamina Buttona" a nie za ten śmieć jakim jest TSN.

SpectrumMovie

benjamin jest schematyczny, ma beznadziejnego głównego bohatera, który jest nijaki i lepiej sie prezentują już postaci drugoplanowe (choć i tak nie są w ogóle ciekawe i nic nie wnoszą) po za tym połowę filmu można było by wyciąć bo pitt włóczy się bez celu.. więc lepiej daruj sobie ten "profesjonalizm", w SN widać chociaż stary styl finchera, zrobił z nieciekawego tematu, interesujący film i pokazał głównego bohatera w różnym świetle, choć to głównie zasługa scenariusza ale ogólnie i tak o 3 nieba lepszy niż button.

SpectrumMovie

Widać raczej, że Harvey Weinstein niepodzielnie jest mistrzem Oscarowej promocji, skoro potrafił doprowadzić Hoopera tak daleko.

No proszę, a powszechny konsensus głosi, że to "The Social Network" jest jedną z perełek Finchera, a "Bennjamin Button" powodem do wstydu. Ja tak w sumie nie uważam, bo podobał mi się i ten drugi, ale bez wątpienia Fincher powrócił z całą siłą w TSN...

Galadh

Cięzko jednak mówić o "powrocie" w odniesieniu do osoby, która jako jedna z nielicznych (moim zdaniem rzecz jasna) trzyma niezwykle równy i wysoki poziom przez całą swoją dotychczasową karierę.

Ada_Potter

I oprócz nagród gildii: producentów (PGA), reżyserów (DGA) i aktorów (SAG), które jak się okazuje są lepszymi oscarowymi prognostykami niz Złote Globy, BAFTy czy nagrody krytyków. Zwłaszcza DGA, z której wyborem na przestrzeni 60 lat Akademia nie zgodziła się zaledwie 6 razy. Powód tego jest prosty - znaczna część akademików należy do którejś z tych gildii, wielu zapewne do więcej niż jednej.

Ada_Potter

Oczywiście, że się nie wysiliła. Nigdy tego nie robi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones