David LynchI

David Keith Lynch

8,7
10 716 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby David Lynch

Bo kiedy ogladam tak nieprawdopodobne filmy jak 'Blue Velvet' czy 'Lost Highway' to mam co do tego watpliwosci. To zupelnie tak, jakby Lynch pracowal i funkcjonowal na zupelnie innym poziomie poznania, niz wszyscy inni tworcy. On kieruje sie instynktem bezustannie. Prawdopodobienstwo i logiczne postrzeganie za pomoca rozumu sa mu jakby zupelnie obce. Gdyby sie okazalo, ze Lynch jest przybyszem z kosmosu, wcale bym sie nie zdziwil:P

Thommy

Ej, obejrzyj sobie filmy Alejandro Jodorowskiego (niestety niedostępne w Polsce) - "Kret" czy "święta Góra". Ten to ufolem jest na 101% :D

AleX_Under

naucz sie pisac :P Alejandro Jodorowsky

AleX_Under

tytuły co podałeś, to filmy surrealistyczne, trochę co innego. Poza tym podobno kręcąc święta góre, zamknął się z kimś na miesiąc w pokoju paląc LSD. Jakoś tak to było i wizji których doświadczał chciał użyć w filmie.

użytkownik usunięty
Kubyra

Ja słyszałem o wstrzykiwaniu marichuany

Thommy

"Gdyby sie okazalo, ze Lynch jest przybyszem z kosmosu, wcale bym sie nie zdziwil:P"
:P

"akby Lynch pracowal i funkcjonowal na zupelnie innym poziomie poznania"
z tego co czytałem to on swój poziom poznania poszerza poprzez medytację.
I widać że jest reżyserem poszukującym. Szkoda że tylko tak mało filmów kręci.

None200

Prosze obejrzec filmy Bargmana, Tarkovskiego to zrozumiecie ze nie tylko
Lynch i Jodorowski mieli genialny umysł.
A co do Lyncha to uwielbiam jego Mulholland Drive , Blue Velvet
Zagubiona autostrade ale najbardziej uwielbiam
miniserial Miasteczko Twin Peaks, nie do pobicia to jest.

Kojak555

Mistrzem surreala jest także Jan Svankmajer, niestety głównie krótkiej formy. Warto zapoznać się z jego twórczością.
No i jeszcze warto Bunuela wspomnieć, ale to wiadomo.

None200

"Mały Otik" coś genialnego!

Thommy

jego filmy to taka "Alicja w krainie czarów" dla dorosłych. majaki senne, w których wszystko jest możliwe - i biały gadający królik i dziecko zmieniające się w prosiaka i chodzące karty :)

Thommy

Jest człowiekiem tylko przesadza z ćpaniem.

użytkownik usunięty
aronn

cha cha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones