Debra Winger

Mary Debra Winger

7,9
2 666 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Debra Winger

Czy aby na pewno ta aktorka odgrywała rolę E.T.?

Jim_2

Znalazłem coś takiego:

Miscellaneous Crew - filmography

1. E.T. the Extra-Terrestrial (1982) (voice: partially-retained E.T. temp track) (uncredited)
... aka E.T. (USA: short title)
... aka E.T. the Extra- Terrestrial: The 20th Anniversary (USA: longer version)

ale to chyba chodzi tylko o głos...ale nie jestem pewien.

Jim_2

Tak, to przetworzonym komputerowo głosem Debry przemawiał ten sympatyczny stworek :)

Jim_2

hahaha ;D

Jim_2

,,Oryginalny głos E.T. - nigdy nie zamierzano, aby w takiej wersji pojawił się w filmie - był głosem samego Stevena Spielberga, który podpowiadał kwestie Henry'emu Thomasowi i innym aktorom z offu. Przez dwie dekady uważano, że głos E.T. to głos Debry Winger. Tak naprawdę, będąc przyjaciółką Spielberga, została ona zaproszona na plan podczas realizowania sekwencji Halloween. W scenie tej pojawia się jako doktor w masce i jest zupełnie nierozpoznawalna.

"Debra ma niski, piękny głos, dlatego poprosiłem ją, aby nagrała wszystkie kwestie E.T. na magnetofon Nagra" - wspomina Spielberg, "ponieważ nie chciałem, aby mój głos był jedynym, jaki ludzie usłyszą oglądając pierwsze materiały. Żadne z nas nie myślało o tym jako o finalnym produkcie. Była po prostu przyjaciółką, która mi pomagała".


Kiedy jednak ukończone zostały zdjęcia i film wszedł w fazę post-produkcji, wielokrotnie nagradzany realizator dźwięku Ben Burtt - którego pracę można było podziwiać w "Gwiezdnych wojnach" George'a Lucasa - odkrył Pat Welsh. Gospodyni domowa i fotograf - amator, Welsh miała wtedy ponad 60 lat i mieszkała w kalifornijskim miasteczku Marin County.

"Chociaż Pat zawsze chciała zostać aktorką i nawet robiła coś w tym kierunku, nie była profesjonalistką" - wspomina Burtt. "Wyjaśniłem jej, że poszukuję interesująco brzmiącego głosu dla kosmity. Pat nagrała więc wszystkie dialogi E.T., które następnie elektronicznie zmodyfikowałem. Potem zmiksowałem głos Pat z oddechami zwierząt, po to, aby uzyskać jakość inną niż istoty ludzkiej. Należy tutaj dodać, że na głos E.T. składa się 18 różnych głosów" - mówi Burtt, "łącznie z odgłosami zwierząt i różnych ludzi. Jednak Pat Welsh miała najbardziej znaczący udział w powstawaniu głosu E.T., gdyż to ona nagrała wszystkie dialogi". ''

Źródło: ,, ''E.T.'': Mój przyjaciel kosmita''
Interia.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones