Emmanuel Lubezki

Emmanuel Lubezki Morgenstern

9,1
8 336 ocen zdjęć
powrót do forum osoby Emmanuel Lubezki

Za zdjęcia do tego filmu powinien otrzymać wszystkie nagrody w tej dziedzinie.

Kilinski

Oj powinien, powinien. Nagrodzone Oscarem zdjęcia do "Labiryntu Fauna" mimo iż piękne nijak mają się do genialnych mastershotów stworzonych ręką Lubezkiego w 'Children of Men'. Oscar się po prostu należał. Dla mnie osobiście to największa pomyłka Akademii w roku 2007.

Grifter

niestety zdjecia to nie tylko mastershoty ;)

z calym szacunkiem dla zdjec Lubezkiego ale 'Labirynt Fauna' cechowal wyjatkowy klimat i przecudne, nastrojwe swiatlo, nie mowiac juz o wspanialej kompozycji kadru na co sklada sie rowniez niebywala scenografia. to wszyswko zawazylo na ocenie i nagrodzie, z ktora sie w pelni zgadzam (przypominam ze 'Labirynt Fauna' otrzymal rowniez zlota zabe na festiwalu operatorow Camerimage, gdzie nagrody przyznaja najlepsi autorzy zdjec filmowch, wiec o bledzie akademii niema mowy)

Lubezki oscara powinien dostac zdecydowanie za film 'Jezdziec bez glowy' niestety jedank i tym razem mial pecha, gdyz w konkuencji z nim stanal Conrad Hall z filmem 'American Beauty'... final niestety niemogl byc inny i oscar w pelni zasluzenie powedrowal wiadomo do kogo

jesli chodzi o bledy akademii w kwestii zdjec, to na szcycie listy jest dla mnie 'Titanic' i 'Przyczajony tygrys, ukryty smok ', niemaoge takze przebolec braku nagrody dla Slawka Idziaka za 'Helikopter w Ognu'...

zwol

wszystkim fanom Lubezkiego polecam 'Wielkie Nadzieje', tam sa dopiero zdjecia !

zwol

Od siebie polecam zwrócić też uwagę na wcześniejszy etap współpracy z Cuaronem i niezwykle klimatyczne zdjęcia w "I twoją matkę też"...

Grifter

z wczesniejszego etapu wspolpracy z Cuaronem, na mysl pierwsza przychodzi 'Mala Ksiezniczka', nawet nominacja byla

zwol

Ludzkie Dzieci oraz Jeździec bez głowy - jak dla mnie to wystarczy, by powiedzieć, że to najlepszy fachowiec w swojej dziedzinie!

TomBird

najlepszy? widac malo widziales... jestem pewien, ze nie jestes nawet w stanie tego konkretnie uzasadnic

zwol

Co do "Titanica" się zgadzam, ale naprawdę nie mogę dostrzec to takiego genialnego było w zdjęciach do "American beauty"? To już o wiele lepsze od nich były te z "Cedrów pod śniegiem".

bosik

Po obejrzeniu Labiryntu fauna juz wcale taki pewny jestem czy Lubezki powiennien dostac wszystkie nagrody świata. Bo zdjęcia do filmu del Toro są równie wspaniałe włśnie wspomniane wcześniej "piękno kadru".
A co doAmerican beauty to zdjęcia były świetne. Czy ktoś piękniej sfotografował deszcz? (najpierw w American a później to powtórzył w Drodze do zatracenia.)

Kilinski

Co się dziwić, Navarro to też geniusz kamery...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones