Ernest Borgnine

Ermes Effron Borgnino

7,6
4 731 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ernest Borgnine

Jeden z moich ulubionych aktorów i jeden z ostanich wielkich gigantów Hollywoodu; już tak nie wielu ich zostało. Legenda. 95 lat, piękny wiek, wydawać by się mogło że jest nieśmiertelny i będzie nieśmiertelny w naszej pamięci. Odchodzą wielcy i tak trudno się z tym pogodzić, ale cóż takie jest życie, wszystko przemija. Z wielkich legend tamtych czasów zostali już chyba tylko Wallach (97 lat) i Douglas (96 lat), pamiętajmy o nich i pamiętajmy o Erneście. Takich filmów i takich aktorów już nigdy nie będzie, to był niepowtarzalny czas.

chris_35

No i pamiętaj o Eastwoodzie, który przecież jeszcze się łapie do tego grona mimo, że ma "dopiero" ponad 80 lat :)
Szkoda cholerka, że wielcy aktorzy się wykruszają :(
Borgnine to mistrz drugiego planu. Mnie szczególnie utkwiły w pamięci jego role w takich filmach jak "Stacja arktyczna Zebra", "Tragedia Posejdona", "Władca północy" i "Na Zachodzie bez zmian". Będzie mi brakować Tego WIELKIEGO aktora

użytkownik usunięty
gggggrzegorz

A ja Ernesta pamietam z kultowe serialu Airwolf :

http://www.filmweb.pl/serial/Airwolf-1984-94349

gggggrzegorz

I "Dzika banda" oczywiście...

sivyok

RIP [*]

giovanni50

Równie jeden z moich ulubionych. Przybiła mnie ta informacja. 2 miesiące temu kupiłem jego autobiografię i miałem ją poczytać na wakacjach. To już będzie inna lektura.

gloszuk

Witam. A masz ją po polsku tę autobiografię? Wyszła po polsku? Gdzie ją kupiłeś, bo byłbym zainteresowany.

tonyhawkjr

W Polsce nie wyszła. Mam ją po angielsku niestety, bo też wolałbym po polsku. Ale co robić. Takie czasy.

chris_35

Pojawiają się nowi znakomici aktorzy (tylko używają więcej żelu do włosów). Kinematografia nie przestanie istnieć i będą powstawały nowe świetne filmy.
Jedni odchodzą, inni przychodzą.
Grał sympatyczne role (kojarzę z "All quiet on the western front").
R.I.P. [']['][']

chris_35

Dziękuję panie Borgnine za świetne aktorstwo! R.I.P

chris_35

Takie to smutne
Człowiek który mimo lat wydawał się byc wulkanem Energii zmarł. Takie to i życie nie oszczędza nikogo, ale dziękujemy ża te 95 lat wspaniałego życia na ekranie obojętnie czy się ogląda filmy z lat 50' czy wpółczesne pan ciągle tam jest! To jest super! Wielki aktor na Ekranie i w naszych sercach żyje nadal! Umarło tylko ciało Duch żyje nadal i przeżyje nas wszystkich!!!

Branik_GT

ładnie powiedziane :)

chris_35

Szkoda, ale niestety tak to już jest, nic nie trwa wiecznie. Na szczęście takich ludzi będzie się długo pamiętało. Zagrał wiele, naprawdę wiele ról, ale dla mnie najbardziej zapadł w pamięci w Airwolfie. Ostatnia seria tego serialu bez "Dominika Santini" to już nie było to.

chris_35

Rzeczywiście gigant, i do samego końca aktywny zawodowo, będzie w pamięci wielbicieli kina na zawsze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones