Erykah Badu

Erica Abi Wright

7,0
335 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Erykah Badu

Nowa Billie Holliday

użytkownik usunięty

Niezwykła postać w historii "czarnej" muzyki. Potrafi łączyć elementy tradycyjnego bluesa czy soulu z hip - hopem czy brzmieniem mocno elektronicznym. Wszystko spaja głos o niesamowitej skali, ekspresji. Wspaniały kameleon, który nie traci swojej oryginalnosci.
Już od chwili fonograficznego debiutu w 1997 roku uznawana za jedno z ważniejszych nazwisk we współczesnej muzyce.
W filmie " Wbrew regułom" zagrała drugoplanową rolę dziewczyny, która żyje w kazirodczym związku z ojcem. Nie była to kreacja, ale od Eryki biła autentyczna pasja, emanowała energią.

Nie zgodziłabym się z porównaniem Erykah do Billie Holiday. Mimo, iż naprawdę cenię Erykah, wywarła ogromny wpływ na moje życie (to poważnie brzmi, lecz to prawda), ale jednak Billie stoi nieco wyżej, poza tym jest zupełnie inna zarówno pod względem głosu, repertuaru i temperamentu.

No ja za wiele nie powiem na temat Erykah, bo dopiero zaczynam jej słuchać, ale i tak wywarła na mnie już duże wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones