Ethan Hawke

Ethan Green Hawke

7,9
40 903 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ethan Hawke

Slyszłam dwie wersje i nie wiem, która jest poprawna.
Zawsze mówiłam Itan, a w tv usłyszałam Etan. Liczę na odpowiedź.

kaszabl

ja mówię Itan tylko że to "t" to tak sie chyba wymawia po "amerykancku" :D tak miękko

AnnBennington

Imię Ethan czyta się Ifyn, przy czym "y" wymawia się tak krótko, jakby go tam w ogóle nie było ;p

kasieniek

a gdzie ty tam masz literke "Y" powiedz mi ??

MendezZ

eee, literka "Y" jest na końcu jego imienia...? xD mówimy o wymowie a nie pisowni w tej chwili

googaify

to prawda ze o wymowie rozmawiamy ale nie ma Y wiec nie mozemy tak powiedziec nie w tym wypadku nie chce mi sie tego zestawienia TH fonetycznie tlumaczyc do slownikow :D

ps a jak twoj nick wypowiadasz ??

kaszabl

Wymawia się Ifyn z tym, że f z językiem między zębami, tak jak w "the" albo "birthday". A to e takie zmiękczone przez igrek.

Mrs_Firth

nie wymawia się f... to nie jest takie twarde "t" jak u nas, ale jednak amerykańskie "t" a nie żadne "f". Już bardziej bym powiedziała, że to jest połączenie "t" z "s". Język pomiędzy zębami i wymawiać "t" jednocześnie chcąc powiedzieć sepleniące "s". Zęby dotykają języka. Tu masz rację podobnie jak przy wymowie "the", ale też nie do końca, bo the jest bardziej dźwięczne.
Podsumowując mówi się ze specjalnym "t"/s Ityn (bardzo krótkie i miękkie "y", właściwie można je w ogóle wykreślić i nie czytać go a i tak wyjdzie) Hok (przedłużone "o" tak jakby miało się po nim pojawić "ł")

Jak ktoś nie umie po angielsku/amerykańsku mówić, to i tak tego dokładnie nie wymówi. Więc polecam wersję Ityn, Itan Hołk, bo tak się u nas po prostu mówi ;D

googaify

ifyn ;]

BenQ

Itan lub Ityn.

googaify

A ja całe życie słyszałam ITAN, ewentualnie ITYN. 

kaszabl

oj tam oj tam, ETAN !!!
mów po POLSKIEMU :)

krzycho123

to jak po polskiemu to Ethan ;) (trolloo)

kaszabl

Itan ? tak mi sie wydaje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones