F. Murray Abraham

Murray Abraham

7,8
12 856 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby F. Murray Abraham

który zamiast być wśród setki najlepszych niema jeszcze ani stu głosów!!! Niepowinno być tak, że gwiazdy telenowel zajmują miejsca tak dobrym aktorom jak np. Abraham. Każdy kto zagłosuje proszony jest o wpis...

po_prostu_P_

Kto ma o nim wiedziec ten wie,a reszta niech dalej oglada nicosc.

po_prostu_P_

Tego aktora oglądają koneserzy kina a nie masówka zapatrzona w telenowele.

levko

Ten aktor jest bardzo niedoceniony... niestety:-( Szkoda, że tak mało reżyserów obsadza go w rolach pierwszoplanowych, potrafi stworzyć niesamowite kreacje ("Amadeusz").

Jaskolka

Cóż, najlepszych zawsze doceniają nieliczni. Cieszmy się że go znamy, reszta niech się zachwyca tandetą

May_morning

No chociarz pare osob docenia tego aktora... Odrazu lżej na sercu...

po_prostu_P_

Ja wiem czy taki wielki? Na pewno zagrał wielką rolę w "Amadeuszu" i za to należą się brawa, ale niestety grywa raczej drugorzędne role w drugorzędnych filmach i niespecjalnie daje znać o sobie...

Albertino

No właśnie... dlaczego gra drugorzędne role, bo takie dostaje...może któryś z reżyserów mógłby wzorem Formana dać mu szanse zagrania pierwszych skrzypiec? Abraham jest bardzo ekspresyjny, świetnie sprawdza się rolach dramatycznych.

Jaskolka

A ja myslę, że tak to już jest - właśnie ci najlepsi są najczęściej niedoceniani. Bo najlepszy niekoniecznie znaczy wiecznie młody i piękny - a dzisiaj, jak już nie jest (najczęściej, nie chcę generalizować oczywiście) młody i piękny to nie zbije dla filmu kasy i nikt mu nie da głównej roli. Smutne, no ale chyba taka prawda :(

May_morning

Tacy aktorzy jak Abraham czy np: A. Hopkins zaczynali od profesjonalnej szkoły teatralnej, dzięki temu, że przez długi czas doszkalali swój warsztat aktorski, osiągneli tak wysoki poziom...
Kto wie, może gdyby Abraham dostał jakieś ciekawe propozycje... dziś byłby bardziej doceniony... chociaż nie to jest najważniejsze, prawdziwy talent sam się obroni:)

Jaskolka

F. Murray Abraham mimo, że gra zazwyczaj małe role zapada nimi w pamięć i nie pozwala o sobie zapomnieć...

po_prostu_P_

W "Scarface" zabijał samym swoim spojrzeniem ...

DexDexter

E tam "Scarface", Bernard Gui to był dopiero skur...

po_prostu_P_

Popieram a wiecie co sie stanie jak ci wszyscy najlepsi aktorzy przestana juz grac. TRAGEDIA!!! Ja nie chce by taki De Niro czy Pacino odszedl

Zambrotta20

zgadzam sie z Wami. Świetny i nie doceniony. Wielu jest takich..

BRYLANT_2

Według mnie obok Rutgera Hauera jest to najbardziej niedoceniony aktor. Widziałem go w kilku filmach ale już doceniłem jego wielkość. Szkoda tylko że tak samo jak Christopher Walken pojawia się w filmach tylko na chwile.

zulombo

Ten aktor ma przede wszystkim duży potencjał, szkoda że tak rzadko jest obsadzany w głównych rolach

po_prostu_P_

Salieri i Bernard Gui :** pozdro

po_prostu_P_

on jest jednym z moich ulubinych aktorów, szkoda że tak mało ludzi go zna, wiekszośc nawet nazwiska nie kojarzy...

po_prostu_P_

a nie zauwazyles/as ze Abraham po prostu woli grac w teatrze a nie w filmach? W filmie kazdy kretyn moze dostac glowna role. teatr to juz jest sztuka i wyzsza szkola jazdy...

angellorebello

Grał inkwizytora Gui w Imieniu Róży. Świetna rola. Ta z Człowieka z blizną również. Nie był gorszy od Ala Pacino i tego gościa który grał Kodę ( Również świetny aktor ), poza tym to oczywiście kreacja w Amadeuszu i parodia typów spod ciemnej gwiazdy w Bohaterze ostatniej akcji.

Rahabiel

Sorry Paul Shenar nie grał w Człowieku z blizną Kody a Sosę. Zmarł w 1989r. Ciekawe co mu się stało ?

po_prostu_P_

Jeden z najbardziej trafionych Oskarów w historii za rolę w "Amadeuszu". W "Człowieku z blizną" też świetny. Fantastyczny aktor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones