François Ozon

7,4
1 182 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby François Ozon

Widzę że się nikt jeszcze nie wpisał, a szkoda. Uważam że to najlepszy reżyser młodego pokolenia :) (myślę że można go tak jeszcze nazwać). Okrzykniety przez media "znawcą kobiet". Jego filmy przeważnie opowiadają o kobietach, ale ostatnio zrobił wyjątek i nakręcił Czas, który pozostał z główną rolą męską. Film przez prasę został krótko mówiąc zjechany, niby że za "delikatny" może nawet "beczliwy" "miękki". Nie zgadzam się z tym ! Ten film to dobre kino. Ja bardziej określiłbym go jako "ujęcie duszy mężczyzny" lecz mężczyzny specyficznego :) bo jest nim gej pragnący miec dziedzko. Ozon poszedł za obecnym nurtem w kinie bo przecież wszystkie filmy "teraz" opowiadają o gejach (wcale, a wcale mi to nie przeszkadza!!), A POWIEM WIĘCEJ NAWET MI TO ODPOWIADA GDYŻ MIŁA ODMIANA bo jak pamiętamy ostatnio przez 3 lata na ekranach gościły kobiety, powiem więcej w większości lesbijki począwszy od GENIALNYCH GODZIN, Frida, Monster i same filmy Ozona jak 8 kobiet.

Motyw meżczyzny mamy w C.R.A.Z.Y., oskarowym Capote i oczywiście Trans America z moją kochaną Felicity Huffman (produkcja USA ale jak różna od konwenansów :) nareszcie film inteligentny, z przesłaniem i to lubie :) ) Wracając do motywu :) mężczyzny w najnowszym filmie Ozona to uważam że można przedstawić mężczyzne w sposób "delikatny" :):) odchodząc od stereotypu macho ! Przecież mamy równouprawnienie :D to dlaczego filmy o kobietach mogą być subtelne, delikatne , a o mężczyznach nie ?? Wszędzie te stereotypy !!

Możliwe że tylko ja tak uważam :) Jestem wielbicielem François'a Ozon'a. uwielbiam jego sposób ujmowania kobiet. Uchwycenia ich na ekranie. Jak ktoś zna jego twórczość to napewno zauważył że kocha Charlotte Rampling na ekranie. Ten sposób w jaki ją ujmuje, kręci, potrafi z niej wydobyć najskrytsze emocje wręcz skrajne ! coś wspaniałego mówie tu o filmach Pod piaskiem (Sous le Sable) czy Basen (Swimming pool) .

Bardzo ciekawie ujął kobiety w "8 kobiet" plejada wspaniałych aktorek francuskiego kina Catherine Deneuve czy Isabelle Huppert.

Powiem wam :) że szkoda mi tylko że jego filmy są mało popularne. Nie mówie tu o Basenia czy 8 kobiet. Ale tak dobre Sceny łóżkowe czy Róża między nami ,albo pierwszy w jego twórczości motyw mężczyzny Mała śmierć są to tak dobre filmy i niestety tak mało znane ;/ szkoda. Ale cóż taki nasz kraj :)

Kończąc wypowiedź :) KOCHAM KOCHAM KOCHAM kino francuskie, aktorki francuskie, Ozona i jego filmy. Jednocześnie żałuje że nie moge znaleźć w polskim kinie ,które w moim odczuciu dopiero teraz podnosi się ze stagnacji tego co mam w kinie francuskim .

The_Gentle_Barbarian

calkowicie popieram twój zachwyt :) jeden z nielicznych rezyserów ktorzy nie mają w swojej twórczości słabego filmu. krotkometrazowki na czele z moimi ulubionymi "scenami łozkowymi" dorownują znakomitym filmom pelnometrazowym z genialnym "pod piaskiem" (zajawiskowa jak zwykle u ozona rampling ) czy "czas ktory pozostał"
pozdrawiam

The_Gentle_Barbarian

Zgadzam się,że Reżyser i film doskonałe, ale po prostu muszę poprawić parę nieścisłości:
-"pragnący mieć dziecko"- chyba niezupełnie, raczej przed śmiercią postanawia pomóc młodej, przypadkiem spotkanej parze mieć dziecko
-"Jego filmy przeważnie opowiadają o kobietach, ale ostatnio zrobił wyjątek i nakręcił Czas, który pozostał"......zaraz, zaraz...a " Krople wody na rozpalonych kamieniach", "Zbrodniczy kochankowie", "Sitcom", Letnia sukienka", "Sceny łóżkowe", "Mała śmierć", "X2000", tematu dotykały też np."5x2 pięć razy we dwoje" i "Schronienie"
Ale zachwyt filmami Ozona popieram całkowicie:D

użytkownik usunięty
The_Gentle_Barbarian

Basen... To dla mnie arcydzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones