Franz Waxman

Franz Wachsmann

7,6
689 ocen muzyki
powrót do forum osoby Franz Waxman

dopiero zobaczyłem, że skomponował muzykę do klasyka Hitchcocka, myślałem, że Herrmann, ale trochę mi właśnie nie brzmiało jak Herrmann.

_Andrzej_

HaHa, masz rację - nie brzmi jak Bernard. Zaskakująco niska ocena, jak na tak znanego kompozytora. W najbliższym czasie muszę posłuchać "the best of" Waxmana i wówczas ocenię jego twórczość.

La_Pier

Nie no, co to jest za ocena? Właśnie przesłuchałem sobie kilkunastu kompozycji Waxmana i stwierdzam, że tworzył świetną muzykę.

La_Pier

Ta ocena jest faktycznie zaskakująca, zwłaszcza przy tylu głosach, cóż.

_Andrzej_

Teraz, po obejrzeniu paru filmów z muzyką Waxmana mogę powiedzieć coś więcej. Franz jest jednak chyba najtrudniejszym w odbiorze kompozytorem Złotej Ery. Tworzył muzykę trudną, a brak mu było takiej melodyjności jak Steinerowi czy Newmanowi. Jak się jednak nie zrażać od razu brzmi świetnie. Wysłuchaełm / obejrzałem trzy podobno jego najlepsze prace czyli "Bulwar Zachodzącego Słońca", "Miejsce pod Słońcem" i "Narzeczoną Frankenśweina" i mogę mu spokojnie wystawić 10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones