Fred Astaire

Frederic Austerlitz Jr.

8,4
1 609 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Fred Astaire

Witam Wszystkich!!
Czy jakaś oblatana osoba w temacie tego aktora mogła by mi zarekomendować najlepsze filmy/musicale z Freden. nie widziałem żadnego filmu (choć zawsze chciałem) a nie wiem od czego zacząć - za dużo tego, w szczególności chodzi mi o scenę taneczną w której F.A. tańczy w pokoju który kręci sie w kółko , a ten zasuwa po ścianach i suficie??
Nie ukrywam że zależy mi w sumie na obejrzeniu tych największych musical'ów z F.A.
Cierpliwie czekam na jakakolwiek odpowiedz
Pozdro:)

presence

"Na skrzydłach sławy"

_Garret_Reza_

Dzięki! po raz drugi:)
doszedłem do wniosku że nie ma co wybrzydzać - trzeba obejrzeć wszystkie:P

presence

Może nie jestem "oblatana", ale widziałam kilka filmów z Astaire'm. Rzeczywiście trzeba obejrzeć wszystkie, ale lepiej zacząć od czegoś przyjemnego, żeby się nie zniechęcić. Polecam Swing Time i Daddy Long Legs. Niestety nie ma w sieci polskich napisów, a oba filmy to rewelacyjne lekkie musicale. Włączasz, dajesz się porwać tej magii, a po "15 minutach" nie możesz uwierzyć, że to już koniec filmu. Jeżeli jesteś fanem musicali polecam także Zigfield Foolies.

ladusia

za mało musicali widziałem żeby stwierdzić czy jestem fanem, ale na pewno lubię i dzięki za notkę :)

presence

Był bardzo dobrym aktorem i tancerzem.Zawsze jak oglądałam jakiś musical z jego udziałem to go podziwiałam jak on tańczy.

presence

"w szczególności chodzi mi o scenę taneczną w której F.A. tańczy w pokoju który kręci sie w kółko , a ten zasuwa po ścianach i suficie??"
Jeżeli jeszcze nie jest za późno, to scena ta pochodzi z filmu "Królewskie Wesele", który ogółem jest całkiem niezły. Jeśli jednak mogłabym coś polecić, to koniecznie wymieniany już "Swing Time", który uważam za najlepszy duetu Astaire-Rogers, "Broadway Melody of 1940" (genialny duet z Eleanor Powell w "Begin the Beguine"), "Moja Najmilsza" z Ritą Hayworth, cudowna "Parada Wielkanocna" z Judy Garland i świetnym "Stepping out with my baby" oraz "Band Wagon" z Cyd Charisse, świetnymi dialogami, muzyką i tańcem. Ale, jak wspomniałeś, najlepiej obejrzeć wszystkie. ;)

presence

"Panowie w cylindrach" - zdecydowanie, nawet ze względu na piosnkę "Cheek to cheek".

panny_lane

Również polecam "Panów w cylindrach". Prawdziwa uczta dla oczu i uszu :)

holly13

Panowie w cylindrach" " Wszyscy na scenę" i polecam "Ostatni brzeg"- tam co prawda nie tańczy ale to świetne studium psychologiczne. Warto !!! Szkoda tylko że bardzo mało filmów jest dostępnych z nim z napisami.

presence

Większość z tych, które sama bym poleciła już wymieniono, ale dodam od siebie: urocza Zabawna Buzia z A. Hepburn, swingowa Druga Zwrotka z P. Goddard, Kłopoty Małej Pani ze wspaniałym Foggy Day, zabawna Gospoda Świąteczna, dokument To Jest Rozrywka oraz ja widziałam Tańczącą Wenus, jednak tam Astaire jest tylko w dwóch scenach (ale to w sumie jego pierwszy film), w obu tańczy z Joan Crawford, oprócz tego jest tam jeszcze Clark Gable.
Pozdrawiam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones