Gérard Depardieu

Gérard Xavier Marcel Depardieu

8,0
17 784 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gérard Depardieu
Michu_torpeda

Dokładnie! Odstawia żenujący cyrk, od chlania mózg mu się chyba skurczył, szkoda słów na niego

Jaro_Nl

Dokładnie , zrobił z siebie pośmiewisko ! Jak dla mnie .

nathalie34

Bardzo słuszne określenie!

Jaro_Nl

Hmm, żal patrzeć że z tak fantastycznego aktora , można się zrobić " wyznawcą " lub przyjacielem Putina .

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wladimir__Putin

A skąd wiesz, że bez sukcesów? Znasz gościa? Ludzie, trochę k... luzu

użytkownik usunięty
Jaro_Nl

Wygrałeś cotygodniowy konkurs na hipokryzję.

A co ma piernik do wiatraka? Jak się chcesz mądrzyć, to chociaż rób to "mądrze"

Wladimir__Putin

A ty rozumiem mistrz świata? W jakiej dyscyplinie mistrzu pełen sukcesów?

użytkownik usunięty
Michu_torpeda

Bardzo dobrze zrobił, że zamieszkał w Rosji bo tam jest wolność, w przeciwieństwie do 75% podatku dla najbogatszych we Francji. To jest jawne złodziejstwo i tyle, Tina Turner też zrezygnowała z obywatelstwa USA po tym jak Obama podniósł podatki i teraz mieszka Tina w Szwajcarii.

Złodziejstwem to są zarobki powyżej 1 000 000 €. Do miliona płaci się tam podatki normalne.

doktoralban

Dokładnie, to nie podatek dla najbogatszych to złodziejstwo, tylko zarobki na takim poziomie, że wiele biednych rodzin można by tym obdzielić. To jest właśnie problem współczesności, iż niektórzy zarabiają i mają tyle, że zajęłoby im 200 lat na wydanie wszystkiego w tempie jednego miliona dolarów dziennie. Są ludzie, którzy zarabiają tyle, że jest to całkowicie nieracjonalne, gdyż nie są w stanie skorzystać z tego majątku i służy on kilku kolejnym pokoleniom. W rezultacie tworzy się nowa szlachta, rodziny, które mają pieniądze od zawsze, z pokolenia na pokolenie zarządzają zakładami, firmami, instytucjami, gdzie za marne grosze pracują dla nich kolejne pokolenia pracowników, chłopów pańszczyźnianych, którzy mają minimalne szanse, aby awansować do kasty nowomagnaterii. Dlatego bardzo martwi mnie powszechne krytykowanie wysokich podatków dla bogatych i to nawet przez ludzi wcale nie tak majętnych, którzy tylko tracą na tym, że nie zabiera się bogatym, tylko zamiast tego właśnie im. Jeśli nie najbogatszym, to zabiera się pieniądze tym, którym brakuje na podstawowe dobra,.

doktoralban

Wyjaśnij dlaczego. Jak na razie Twoją tezę można rozbić o kant rzyci.

Roxley

Średnia płaca we Francji coś koło 30tys € rocznie.

doktoralban

I co to ma do rzeczy?

Policz ilu Rosjan wypierdziela do stanów, a ilu ludzi "ucieka" na stałe do Rosji i odpowiesz sobie, gdzie jest lepiej. Słyszałeś o tłumach Amerykanów szukających pracy i życia w Rosji? Ja jakoś nie, za to miliony rusków spierd... do Stanów, taka to jest ta Twoja "rosyjska wolność" To ie jest żadne moje widzimisię, tylko fakty i liczby, sorry

Michu_torpeda

A co masz do Rosji? W Rosji przynajmniej działa kilka partii politycznych, a nie jak w twoim USA tylko dwie które pajacują niby-wrogość między sobą a różnią się tyle co PO i PiS w Polsce, czyli nic.
Choć oczywiście ucieczka z ojczyzny której zawdzięcza wszystko tylko po to by nie płacić podatków to sqrwysyństwo, ale Rosja nie jest tu winna, tylko ten sqrwiel i jego decyzja.

doktoralban

Chłopie, co ty wypisujesz? Sorry, nie chcę Cię obrażać, ale pojęcie o polityce to masz mgliste - Michu ma racje, a w USA partii jest od cholery, ale tylko 2 się liczą, to po prostu była "selekcja naturalna", podobnie jak u nas, jeszcze trochę i zostaną 2 plus jakieś 2 małe przystawki, a te w Rosji to wiesz... na pokaz, a i tak jeden ośrodek władzy o wszystkim decyduje. Widziałeś konferencje prasowe Putina? Tych wystraszonych dziennikarzy? Polecam obejrzeć

Jaro_Nl

Taaa, $elekcja...
Sprawdzone (nie przez ludzi ale przez lobby finansowe) partie utrzymują swoją pozycję, a zawdzięczają ją swoim bogatym sponsorom, którym muszą wpierw naobiecywać masę rzeczy. Nazywanie USA demokracją to śmiech na sali! To autorytarny system oligarchii finansowej.
Jakoś co i rusz w polskich gazetach cytowane są teksty rosyjskich gazet niezależnych od Kremla, więc sporo jest dziennikarzy przeciwnych Putinowi. A ile w USA jest gazet promujących jakąś alternatywę wobec tego ich patologicznego duopolu. W Polsce naliczyłem tylko NIE i FiM szukające alternatywy wobec POPiSu. Tak więc w Rosji jest dużo więcej demokracji niż w Polsce czy USA.

doktoralban

Powiedz, że żartujesz... Rosję gdzie sfałszowano ostatnie wybory parlamentarne, a wczoraj zabito jednego z liderów opozycji nazywasz demokracją. Większość partii w Rosji jest kontrolowanych przez Putina. Komuniści i Żyrinowki tylko czasem udają opozycję. W Rosji cały czas cytuje się dziennikarzy potępiających sankcje nakładane przez zachód. Jednocześnie krytycy Putina w Rosji często nie mają łatwego życia, jakiś pretekst do wsadzenia za kratki się zawsze znajdzie. W USA jest duopol z powodu specyficznego systemu prezydenckiego, jednak to zawsze lepiej niż monopol.

NikKlik

Buuuuuahahahahahahaha!!! Żeś wlazł na minę z tą uczciwością wyborów! :oD
Ostatnie wybory w Polsce, wybory w USA w 2000 gdzie sąd a nie wyborcy zdecydował że wygrał bandyta Bush. Nie mam więcej pytań. :o>
A teraz ty podaj jakieś fakty na temat podobno fałszowanych wyborów w Rosji.
Zabici liderzy opozycji? Lepper, Blida, mówi ci to coś? Poza tym co to za lider opozycji, jakiś planktom polityczny który w ostatnich wyborach osiągnął wynik 0,6%, a Niemcow nie był nawet liderem tej partyjki.
Jakieś przykłada wsadzania przeciwników Putina do paki? W Rosji działa wiele partii. Prawdziwa licząca się opozycja wobec Putina, czyli komuniści, socjaliści czy ten błazen Żyrinowski, jakoś żadne prześladowania ich ze strony władz nie spotykają.
W USA duopol bo żadna inna partia nie zdobędzie kasy od sponsorów tyle co te dwie główne partyjki, a branie przez partię kasy z zagranicy jest zakazane. Swoją drogą niezłe jaka co? USA, kraj który niemal co roku przeprowadza gdzieś na świecie jakiś zamach stanu i prowadzi dywersję polityczną w niemal każdym kraju swiata, na swoim podwórku zabrania tego co robi masowo u innych. Ale perfidia i sqrwielstwo Jankesów to temat rzeka!

doktoralban

Bardzo dobrze napisałeś - w polskich mediach cytowane są niezależne rosyjskie gazety... - niestety nie są cytowane w Rosji... Są tam marginesem w ogromie propagandowej papki. (podobnie bedzie niedługo u nas) Widziałeś kiedyś konferencję Putina? Słyszałeś choć jedno niewygodne, nie uzgodnione pytanie? Ja ANI razu. jeżeli słyszałeś lub widziałeś puść mi link, z wielką chęcią i niedowierzaniem obejrzę... Poza tym jeżeli USA to oligarchia finansowa, to jaką mega oligarchią finansową jest Rosja, gdzie władzę trzyma Putin i kilku oligarchów??? Po trzecie, cały świat opiera się na finansach, a po czwarte jak napisano wcześniej - skoro to USA takie straszne, to dlaczego wszyscy chcą tam zaistnieć? Nie słyszałem jakoś o imigrantach z USA. Znasz jakichś?

Jaro_Nl

Dzięki za wsparcie - wiadomo, ze może tam działać każdy, dopóki nie narazi się Putinowi i każdy o tym wie, oprócz doktoraalbana

doktoralban

W Rosji może działać nawet 500 partii politycznych, ale tylko tak długo, dopóki nie narażą się Putinowi. Pisanie o rosyjskiej demokracji jest po prostu śmieszne i szkoda słów na TAKIE stwierdzenia. Policz ilu Rosjan wypierdziela do stanów, a ilu ludzi "ucieka" na stałe do Rosji i odpowiesz sobie, gdzie jest lepiej. Słyszałeś o tłumach Amerykanów szukających pracy i życia w Rosji? Ja jakoś nie, za to miliony rusków spierd... do Stanów, taka to jest ta twoja "rosyjska demokracja"

Michu_torpeda

Słyszałem o tłumach Amerykanów udających się na Kubę na tanie lub nawet darmowe leczenie, czego im ich korporacyjna ojczyzna nie zapewnia. A Rosja jest wręcz zalana przez gastarbeiterów z poradzieckich republik (dla wielu z tych republik kasa przysyłana z Rosji jest podstawą gospodarki) a także z Chin czy Wietnamu.

doktoralban

Ci gastareiterzy to jeżdżą do Rosji, bo do stanów ich nie wpuszczają. Ja nie lubię osobistych wycieczek ani kłótni na forach, ale kolego, naprawdę troszkę się ośmieszasz, albo po prostu nie lubisz Amerykanów i nie chcesz tego przyznać, że w ogóle kwestionujesz fakty widoczne czarno na białym - "wszyscy" chcą do Ameryki, a nikt do Rosji (nie licząc jakichś potwierdzających regułę wyjątków) i takie są realia, które jasno pokazują, gdzie jest lepiej i łatwiej żyć

Michu_torpeda

Czep się może swojej rusofobii. Ja przynajmniej mam konkretne powody by nie znosić Amerykańców, rusofobami kierują jedynie irracjonalne kompleksy i narodowy szowinizm.

doktoralban

Ile się dostaje pieniędzy za to co Pani robi? Pozdrawiam serdecznie.

użytkownik usunięty
szambelan

Oni dostają wypłatę w dwóch cerowanych onucach. W jednej ruble, a w drugiej pół litra samogonu.

Ich zakład pracy organizuje także urlopy dla pracowników (na wschodzie Ukrainy) oraz obozy integracyjne - na Syberii. ;)

doktoralban

Hehehe ale tępy buc







Z Ciebie

doktoralban

A jakie to konkretne powody? jankes Cię rzucił?

jos_fw

Dobrze napisane!

doktoralban

Ale czy logiczne fakty to rusofobia? To naród mentalnie zacofany i tyle - myślenie armatami to było modne 50 - 200 lat temu. Mówisz po rosyjsku? Ja tak, mam tam znajomych i też im to mówię. Zapytałem cię i czekam na odpowiedź - kto dokąd wyjeżdża, odpowiedź jest prosta

Michu_torpeda

Akurat "myślenie armatami" to najbardziej uprawiają dziś Amerykańce!

Michu_torpeda

Zobaczymy który kraj dłużej pociągnie?No jak myślisz ,który?

filthy_pig

Tu wszystko może się zdarzyć, Stany mają lepszą sytuacje wewnętrzną (nie ma tam podbitych narodów) i zewnętrzną

Michu_torpeda

Jakby mnie francuska demokracja obarczyła podatkiem 75% też bym spier... gdzie pieprz rośnie.

JacekSzulc

Ale jak mieszkał kilometr za granicą, w Belgii, to miało fajny wymiar, ale jak pojechał do Rosji i zaczął pieprzyć o demokracji rosyjskiej to dla mnie się skończył

JacekSzulc

No dokładnie płacić miliony na nierobów obcinających głowy i inne pasożyty żerujące w "EUROPIE"

Michu_torpeda

A który tłuścioch nie jest obleśny?

WielkiSzu

W sumie też prawda

WielkiSzu

John Goodman :-)

Michu_torpeda

Po prostu się ośmieszył

Tino_Feretti

Dokładnie

Michu_torpeda

Nie ma to jak unijna demokracja, w której nie masz prawa wybudować garażu na swojej działce bez zgody urzędasa, zdecydować jakiej żarówki czy odkurzacza potrzebujesz, czy wędzona jest dla Ciebie szkodliwa czy nie, czy ogórek o skrzywieniu o milimetr większym od dozwolonego przez unijne przepisy można zjeść czy należy już wyrzucić... Nie ma to jak unia i junajted stejts zwalczający dyktatorów trzymających hołotę za pyski i utrzymujących względny spokój jak w Libii czy w Syrii. Teraz dyktatorów nie ma, jest chaos, bezprawie 10 lokalnych kacyków zamiast jednego, ale cośmy powalczyli to nasze prawda ? :)
Uniaaaa ! Demokracja ! Huraaaaaaa!

Laura_N

Nie ma ustrojów idealnych, ile masz lat? Pamiętasz PRL? Może tam się cofniesz? Gdzie w takim razie jest idealnie? Napisz mi jaki to kraj i dlaczego Ciebie jeszcze tam nie ma? W Paragwaju możesz budować jak chcesz, bez zezwoleń - dlaczego jakoś tam nikt nie ucieka? Nie słyszałem o milionach europejczyków szukających nowych ojczyzn, za to mamy tysiące uchodźców chcących mieszkać w tej wg Ciebie straszliwej demokracji... Coś kosztem czegoś, możemy zostać sami jak Albania - zamieniłabyś się? A jak USA trzymało dyktatorów za pyski to był tam spokój a teraz?

Michu_torpeda

Właśnie dopóki USA i Europie nie zachciało się obalać dyktatorów i wprowadzać na siłę demokrację było spokojnie, teraz jest chaos (Libia, Syria, Irak). To i teraz uchodźcy są...
A Depardieu zmienił obywatelstwo by zwyczajnie nie chciał płacić 75% podatku ? Politykę śmiem twierdzić ma głęboko gdzieś. Mógł ? Mógł. Tam samo robią Holland, Kubica, Radwańska, tak robił też Kulczyk i jakoś nikt nie płakał jak przy przypadku Depardieu. No ale oni nie płacili ich w tej złej strasznej Rosji :)
Proponuję wyłączyć czasem telewizor gdzie 24/7 straszy się ludzi Rosją, ogłupia i wmawia jak to trzeba nieść pomoc 'braciom ukraińcom' z UPA i zacząć poszerzać wiedzę na własną rękę.

Laura_N

Ale własnie mi o to chodzi - dopóki byli dyktatorzy było Ok. A z Rosją to nie chodzi o telewizję, tylko o to, że Putin wmawia im, ze świat na nich czyha, a wtedy cały naród nie myśli o tym, że 80 procent ludzi ma się ch,...o tylko o tym, że są silni, bo pokażą parę rakiet na placu Czerwonym. A z podatkami to napisałem już wyżej - mógł symbolicznie w tej Belgii kilometr za granicą zamieszkać, wtedy miałoby to sens i wymowę

Michu_torpeda

Mógł mieszkać w Belgii, ale wydaje mi się że z wrodzonej złośliwości chciał dodatkowo zagrać na nosie Europie. W przypadku Depardieu niespecjalnie to dziwi.
Co do Rosjan to należy pamiętać że to naród który tak naprawdę nigdy nie był wolny - najpierw pod butem carów, potem okaleczeni wiekiem komunizmu. Bo to im ten ustrój dał się najbardziej we znaki, o czym wielu wydaje mi się czasem zapomina. Przecież my też często ślepo wierzymy telewizji i nie dalibyśmy sobie nagle wmówić że to my jesteśmy 'ci źli'. Jeśli w rzeczywistości gdzie każdy ma własne interesy ktokolwiek może być 'tymi złymi'.
Toteż rosyjskiej mentalności nie da się zmienić z dnia na dzień i nie można jej jednoznacznie oceniać i potępiać z pozycji tego co rozumiemy jako świat zachodu.

Pozdrawiam ;)

Laura_N

Niestety, gdyby zmienili mentalność byliby daleko w przodzie, bo w ziemi mają wszystko... ale masz racje, mentalność zmienia się najdłużej, a oni wciąż lubią "wodzów" i zamordyzm, to im nie przeszkadza tak jak innym nacjom

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones