Gene Hackman

Eugene Allen Hackman

8,3
22 377 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gene Hackman

Tak, tak, temat mało oryginalny. I mój wybór również oryginalny nie będzie, ale Gene najbardziej mi się podobał w swoich Oscarowych rolach- "Francuski łącznik" i "Bez przebaczenia". Uważam, że miał tego farta, że Akademia doceniła go za to za co powinna.

_Andrzej_

Żeby się nie powtarzać, bo również kocham jego rolę we Francuskim Łączniku, zarówno pierwszym jak i drugim, dodam od siebie nieco zapomniany film z kapitalną rolą Gene'a - Mississippi w ogniu.

Dobry_2

Wielki podryw:-)

użytkownik usunięty
Binula

"Rozmowa"

Dobry_2

Minelo ponad 8 lat, ale dopiero co widzialem ten film i potwierdzam - Mississippi w ogniu, swietna rola.

_Andrzej_

Trudno wybrać, bo IMHO udział Hackman'a to prawie stuprocentowa gwarancja dobrego filmu. Sam w sobie jest świetny, ale też myślę, że doskonale dobiera sobie filmy, w których chce zagrać. Co do topicu - nie będę bardzo oryginalny, a więc "Francuski Łącznik", "Mississippi Burning", a także "Podejrzany" i "Unforgiven" oraz "Rozmowa". A jak to teraz piszę, to przychodzą mi do głowy w zasadzie wszystkie filmy z nim, które obejrzałem :).

Pozdrawiam

H__Angel

Nie zapominajcie o wspaniałej roli pastora w Tragedii Posejdona :)

użytkownik usunięty
tix666

W każdym filmie go lubię, a szczególnie we Francuskim łączniku i Dorwać małego ;)

_Andrzej_

Gene'a na poczatku sczerze mowiac nie ubostwialem, lecz z czasem zaczynalem dostrzegac jego kunszt aktorski, punktem zwrotnym byla "Rozmowa" wtedy to stalem sie jego fanem. Niesamowicie ciekawa rola, w sumie najmocniejszy punkt filmu to Gene a film swietny i tak.
Napalilem sie na "łącznika", bo glupio mowic ale go jescze nie widzialem ;)

_Andrzej_

"Wróg Publiczny" Tonego Scotta to też niezły film i dobra rola Hackmana.

_Andrzej_

W Missisipi w ogniu grał genialnie






za krótki

_Andrzej_

"Wróg publiczny" - świetna rola, genialne aktorstwo.

_Andrzej_

Ktoś jeszcze pamięta film Strach na wróble?
Jest to obraz z jedną z moich ulubionych ról Hackmana i podajże najlepszą w dziejach kina sceną męskiego striptease'u . Kto oglądał, ten wie o co chodzi ;)

użytkownik usunięty
gramin

Komora
Wladza absolutna

gramin

Strach na wróble - rzeczywiście, świetna rola. Z resztą w ogóle duet z Pacino wypadł rewelacyjnie. A scena stripteasu, jest już chyba kultowa :).

użytkownik usunięty
_Andrzej_

Warto też dodać "Bez wyjścia", "Karmazynowy przypływ" oraz "Rozmowę".

_Andrzej_

podejrzany, swietny film !!!

major9988

"Podejrzany"

_Andrzej_

Według mnie, jego najlepsze role to;
"Mississippi w ogniu", "Bez przebaczenia", "Karmazynowy przypływ", "Podejrzany".
Myślę, że zagrał w nich zdecydowanie lepiej niż we "Francuskim łączniku", nie wiem co takiego wybitnego w tym filmie, jest bardzo dobry, ale chyba nie aż tak.

_Andrzej_

Uwielbiam jego role z ekranizacji powieści Grishama; Firma, Ława Przysięgłych i Komora.

_Andrzej_

Karmazynowy przypływ,Bez przebaczenia,Podejrzany,Szybcy i martwi.

_Andrzej_

dla mnie absolutnie genialny w "Mississippi w ogniu", poza tym bardzo dobrze w westernach: "Szybcy i martwi" oraz "Bez przebaczenia" =D

_Andrzej_

Bez przebaczenia i Genialny klan, gość jest majstrem.

_Andrzej_

Nikt nie wymienil Firmy, a wedlug mnie tam rowniez zagral swietnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones