Grażyna Szapołowska

7,2
13 551 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Grażyna Szapołowska

Aktorka jakich wiele....a mysli ze jest aktorka najlepsza na swiecie... fakt du*** mozna duzo zdzialac, dlatego chyba ma tyle scen rozbieranych

TST2009

w Panu Tadeuszu zagrala wspaniale. Na przyklad wysluchaj sobie jej anegdoty nt. Peterburka, zamiast liczyc jej sceny rozbierane

de_niro_fan_500

A to, co zrobiła u Kieślowskiego w "Bez końca", "Dekalog VI" czy Krótki film o miłości". Te filmy są wręcz metafizyczne....

a jak mało to stworzyła znakomite kreacje "07 ZGŁOŚ SIĘ ", " LATA DWUDZIESTE... LATA TRZYDZIESTE..." , "TABU "....

Potrafi biegle mówić w co najmniej 6 językach. Grała w Niemczech, ZSRR, Węgrach, Włoszech, Hiszpanii i Syrii,

lukasz78902

Czy mówi biegle aż w tylu językach? To nie wiem. Z tego co mi wiadomo to w niektórych filmach jak chociażby w węgierskim "Inne spojrzenie" była dubbingowana tak jak i Jadwiga Jankowska - Cieślak.
Ale bez wątpienia aktorką jest i to ŚWIETNĄ do wymienionych przez Ciebie ról dodałbym m.in "Inne spojrzenie", "Nadzór", "Medium", "Magnata", "Lawę..." ról na bardzo wysokim poziomie ma naprawdę bardzo dużo.

lukasz78902

W "Innym spojrzeniu" Grażyna Szapołowska była dubbingowana przez Judit Hernádi, zaś w "Wyroku" przez Angiolę Baggi.

W jednym z wywiadów (chyba u Raczka?) potwierdziła, że tak Ona, jak i Jadwiga Jankowska-Cieślak, pracując na planie "Innego spojrzenia", nie znały ani słowa po węgiersku.

lukasz78902

Niedawno przeczytałam autobiografię Grażyny Szapołowskiej ("Poza mną"). Aktorka przyznaje w niej, że bardzo dobrze mówi po rosyjsku. Pojawia się też kilka fragmentów świadczących o tym, że zna język angielski i francuski. Podczas kręcenia włoskich filmów, korzystała zaś z pomocy tłumaczy.

magmos

"Ścigając pamięć" miało być (a nie "Poza mną") ;-)

TST2009

W filmie Łukasza Palkowskiego pt. Wojna żeńsko- męska Grażyna Szapołowska gra
dojrzałą uwodzicielkę Bebę, prowadzącą luksusowe życie na koszt
zakochanych w niej mężczyzn. Operator na prośbę reżysera nie tylko nie tuszował wieku aktorki (58 lat), ale wręcz go podkreślił.
Ten zamysł artystyczny nie spotkał się ze zrozumieniem aktorki, która na łamach tabloidu grozi operatorowi czynną napaścią.

Operatora bym zabiła! Za ostro mnie filmował! Dał złe światło! Mam swoje lata i ze mną trzeba obchodzić się delikatnie! - wścieka się w rozmowie z Super
Expressem gwiazda, której ostatnią wielką kreację pamiętamy z show Jak Oni śpiewają...

W czasie
premierowej projekcji filmu demonstracyjnie opuściła salę, po czym oświadczyła, że poważnie zastanawia się nad swoją zawodową przyszłością.


I czy ona jest normalna?? Czy myśli że całe życie bedzie miała 18lat??

użytkownik usunięty
TST2009

Grażyna Szapołowska to jeden z symboli polskiego kina z czasów kiedy jeszcze w Polsce kręciło się filmy a nie coś takiego jak "lejdis". Winston Churchil powiedział kiedyś że: "krytykować może każdy głupiec i wielu z nich to robi" - tą myśl dedykuję ci tst209

TST2009

No tak, bo super express to takie szalenie rzetelne źródło informacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones