Grzegorz Damięcki

7,7
13 969 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Grzegorz Damięcki

Jest tak hipnotyzujacym aktorem, że postacie grane przez niego przyciągają oko widza : zarówno Pakt jak i Belfer. Ma to coś, oby było go więcej na dużym ekranie.

Eris84

Fakt, zapada w pamięć moja mama ma serię oglądania Belfra, Paktu i Watahy i jak się ucieszyła że w każdym z nich pojawia się Damięcki. Ja go jeszcze pamiętam jako su*****na Zwonariewa w Czasie horroru i kochanka matki Gienka Bodo- Felixa Lande. Nie mogę się doczekać wizyty w teatrze, bo po tym co widziałam w Teatrze TV widać że to jego główne miejsce pracy.

Sabcia

Przyznać się kto jeszcze nadrobił starsze filmy czy spektakle z udziałem Grzegorza?? :)
Kilka lat temu odkryłam niedocenione Futro (uwielbiam wyłapywać takie smaczki typu czy dani aktorzy w danej produkcji już wcześniej się spotkali i tak np. w Futrze żoną była A.Wosińska następnie przyjaciółką w Bodo, po drodze Teatr tv-niestety nie pamiętam tytułu... a i jeszcze obecnie w Podatku od miłości ;)
Aaa i jeszcze spojrzałam na specyficzne Oczy niebieskie hmm...i epizod z E.Gawryluk (i znowu wracam do Podatku :) obecnie matką Jego ukochanej :D
Aha i jeszcze fantastyczne sielskie Jasminum.

Lucy2202

Polecam Moralność Pani Dulskiej, Zbysio taki rozkoszny cherubin, tak samo w Oczach Niebieskich. Właśnie mówiłam znajomej, że faceci jednak są na bardziej uprzywilejowanej pozycji. Dwadzieścia cztery lata temu w Oczach Niebieskich biust E. Gawryluk uwodził Damięckiego a teraz gra jego "teściową" :D

Sabcia

"Moralność...." mimo swojego młodego wieku obejrzałam x lat wcześniej z wypiekami na twarzy ;) Genialna p.Seniuk a młody Grzegorz zgarnął wszystko swoim urokiem,nonszalancją i beztroskim 'lumpowaniem' ;D
Jeśli o spektaklach mowa miałam okazje podglądać na deskach teatralnych 'Sceny niemalże małżeńskie.... (Grzegorz w wywiadzie wspominał gdy p.Barszczewska zadzwoniła do niego z propozycją występu pomyślał,że pomyliła go z jego własnym ojcem :) po prostu palce lizać!!
Natomiast w internecie natrafiłam na 'Ja, Feuerbach' gdzie zagrał ze swoim mentorem Fronczewskim,którego w sztuce delikatnie mówiąc 'przeczołgał'.

Lucy2202

Sceny widziałam, jeszcze się wybieram ale mam w planach Nastazję Fiodorownę :D Jeszcze gdzieś krąży spektakl o Chopinie, gdzie Damięcki uwodzi Solange, córkę George Sand.

Sabcia

Na 'NASTASJĘ FILIPOWNĄ' jeszcze do tej pory nie udało mi się dotrzeć...
A jeszcze zapomniałam o kapitalnym Teatrze Tv 'SKIZ' z fantastycznym p.Pietraszakiem (notabene Panowie razem dzieli przez długi czas garderobę w Ateneum) i nieco naiwnym a jakże uroczym młodym Witusiu :)
Wracając do seriali to był już nieco zapomniany 'Defekt' z Cielecką w roli głównej (uwaga grali ówcześnie narzeczeństwo (!) następnie spotkali się na planie 'Czasu honoru' działając z komitywie no i wiadomo-małżeństwo w Belfrze :)

Lucy2202

Ciekawa postać ten nasz pan Damięcki :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones