Grzegorz Damięcki

7,7
13 915 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Grzegorz Damięcki

Ze wszystkich Damięckich, których widziałam na ekranie, Grzegorz Damięcki jest najzdolniejszy,tzw "małpa sceniczna".Podejrzewam,że potrafi zagrac wszystko. Szkoda, że zupełnie zniknął z tv, mieszkam w Rzeszowie i niestety nie moge go oglądac w teatrze.....Pierwszy raz go zobaczyłam chyba w Dulskiej i to był najlepsza rola Zbyszka, którą widziałam.Pamiętam, że, oczywiście moim zdaniem, przyćmił Seniuk i że w pewnym momencie zagrał tak tą odrażającą postac,że sie rozpłakałam....zupełnie inaczej niż inni aktorzy. Potem kilka razy mignał w tetarze tv i serialach. Aż się prosi o wielkie, dramatyczne role. A najlepeij w tetarze tv, żeby "prowincja" też miała styczność z dobrym teatrem.
Jest tak zdolny, że gdyby nawet był łysy i gruby i tak bym sie w nim podkochiwała, ale, niestety, jest cholernie przystojny, a ten wzrok.......
Podsumowująć: dlaczego lansuje sie miernoty a pomija prawdziwe talenty??!!!!!!

louisebrooks

Ja też go pamiętam z tej roli. I tak mi się podobało i zapadł mi w pamięć że pamiętam to do dziś (byłam dzeciakiem wtedy ).Wszyscy tam grali świetnie od męza Pani Izabelii Cywińskiej po nawiną, dobrą Mele, na Stence kończąc. Oglądałam, oglądałam i tak mnie wciągneło. Bardzo mi się podobało. I tak mi zostalo do dziś.

Z roli Zbyszka najbardziej go zapamiętalam i zawsze mi się kojarzy z nim (potem widzialam i inne role). Pamiętam że jak skonczyłam oglądać to pomyślałam że fajnie ten chłopak go grał (kto to jest, reszte znam a jego nie).- G. Damiecki. Skojarzylam wtedy z Mateuszem Damieckim (jesteśmy prawie w jednym wieku) zdzwiona że jest jeszcze jeden :) Był taki jaki powinen być a nawet jeszcze lepszy. Moglam wiec go ocenić wlaśnie za role (a nie za nazwisko) Mocna 5+. Mateusza przebija pod każdym względem (gdy był w jego wieku i w ogóle bez porównania).


Co do roli owszem momentami był wkurzający :) tekstami jesteś jeszcze głupsza niz myślałem (od razu mi się kojarzyły wtedy moje nastoletnie klotnie z moim bratem ile razy rzucalismy do siebie takimi tekstami - tyle że ja bym się tak nie dała powiedziala swoje , albo zatrzasnelabym drzwi albo w ostateczności dostałby i tyle :)) .

Nie grał odrażającej postaci własnie był fajny, normalny (z wadami i zaletami), prawdziwy, taki mlody chłopak. Był taki jaki miał być- a nawet lepszy, grał świetnie. I to się zwłaszcza broni. Dobrze wykreowal postać inteligentnego, młodego, rozrywkowego lekkoducha, zbuntowanego chłopaka, który nienawidzi zakłamania i obłudy .Bardzo mi się podobało jak bez ogródek mówił prawdę prosto z mostu swojej matce (genialna A. Seniuk) i tej paniusi - kuzynce. Świetnie to grał, wyraziście, naturalnie. I mial o wiele lepszą dykcję (i ma). Dla mnie ta rola byla najbardziej współczesna i bardzo prawdziwa, ktorą można bylo odnieść jak najbardziej do naszych czasów.
Po prostu super.
Zawsze ilekroć M. Damięckiego widzialam - zastanawialam czemu G. Damiecki nie jest bardziej znany bo grał i gra rewelacyjne.

agad_3

Ale skrajnie opinie na temat tej postaci - jedna że odrażająca postać, druga że wcale nie. Trzeba by to obejrzeć. Zwonairew the best.

blacky_5

Najlepiej po prostu sobie przeczytać + objerzeć i wyrobić własne zdanie. Tyle ile ludzi tyle opinii. Dla mnie nawet sama Dulska (to zasługa Pani Seniuk) nie była odrażająca, Zbyszko też nie ( czy to w tekście, niezaleznie od wersji i aktora który by go grał). Są znacznie bardziej negatywne role.

Wersja z lat 90tych (Seniuk, Michałowski, Pieńkowska, Damięcki) - jak dla mnie zdecydowanie najlepsza jak dotychczas.
Co do roli Zbyszka - pod względem aktorskim najlepsza kreacja tej postaci wg mnie jak na razie. Nie zagrana nudno (z polotem, nie jednowymiarowo, naturalnie, na dużym luzie, to musi być lekko bezczelny, arogancki gość) i dobrze.

Ostatnio nawet to grają w Teatrze Współczesnym a po Nowym Roku - wersja 2013 teatr tv (Cielecka, Więckiewicz, Gierszał) - na pewno sobie to porównam tzn grę aktorów ciekawe czy mi się spodoba czy wręcz przeciwnie (choć sentyment do wersji 92 mi zostanie).

Zwonariew - rewelacja zgadzam się. Najlepsza postać i rola 5tki. To byłby błąd:) gdyby go usmiercili. Choć dziwię się scenarzystom że jak zwykle idą trochę na łatwiznę i zamierzenie pewnie było takie jak zawsze - śmierć negatywnych bohaterów. Ja tam się na śmierć Zwonariewa nie zgadzam i żądam żeby go przywrócili do życia i do 6tki:).

agad_3

udało mi się to obejrzeć. Jest najlepszy z mlodszego pokolenia Damięckich. Świetna rola i nawet nawet. Śmieszne chwilami.

blacky_5

i w sumie życiowe, choć mezaliansu dziś nie ma.

louisebrooks

Zgadzam się to świetny aktor, zawsze gra znakomicie ale jego rola w Moralności była naprawdę genialna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones