Guillermo del Toro

Guillermo del Toro Gómez

7,2
5 666 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Guillermo del Toro

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi uporządkować listę projektów, którymi ma się zająć del Toro? Przyznam się, że troszkę straciłem rachubę. Niechronologicznie wiem o tych projektach:

1) Frankenstein - o tym del Toro mówi już od dawna, z tym że nie wiem czy będzie to w końcu film czy serial. Niemniej jednak zapowiada się nad wyraz ciekawie - Doug Jones jako potwór Frankesteina stworzony z ciał morderców (tak czytałem), ucieleśniający, jak opisał to del Toro, dramat człowieka - istoty porzuconej w świecie przez stwórcę

2) Dr.Jekyll&Mr.Hyde - o tym filmie wiadomo chyba od niedawna, ale też zapowiada się smakowicie

3) 3993 - wie ktoś co w końcu z tym projektem? Miał być ponoć dopełnieniem "Kręgosłupa Diabła" i "Labiryntu Fauna"...

4) Dr.Strange

5) Saturn and the end of the days - czy jakoś tak. Była o tym notka na filmwebie

6) W górach szaleństwa - na podstawie Lovecrafta

7) Pinokio - to świeżutka informacja

Ponadto w wywiadzie dla brytyjskiego Total Filmu del Toro wspomina też coś o scenariuszu jakiejś bardzo czarnej surrealistycznej komedii, pisze scenariusz na podstawie starego serialu (nie pamiętam tytułu) i produkuje nowy film Bayony. No i całkiem prawdopodobny wydaje się też "Hellboy III", zwłaszcza, że historia chłopca z piekła rodem aż prosi się o wielki finał...

Czy pominąłem jakiś film? Na jaki czekacie najbardziej?

Pan_Fantasmagory

http://niezlekino.pl/2008/11/21/filmowe-plany-guillermo-del-toro-przeglad-niezle go-kina/

BradMan

Dzięki bardzo za pomoc:) I baaaaaardzo wyczerpującą odpowiedź.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones