Guillermo del Toro

Guillermo del Toro Gómez

7,2
5 667 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Guillermo del Toro

Uwielbiam del Toro - uwazam go za jednego z najbardziej utalentowanych i niezwklych filmowcow w calej historii kina. Jego filmografia jest szalenie nietypowa - zawiera zarowno ciekawe badz bardzo ciekawe filmy komercyjne, ktore wydaja sie wlasciwie wprawka do tego co naprawde jest w stanie zrobic (zawsze jest to wprawka nasycona wyobraznia) ale tez i niezwykle arcydziela... Mimo to troche sie boje o "Hobbita/y"...:
a) wyobraznia del Toro moze sie okazac za mroczna na ta cudownie przygodowa powiesc
b) PJ moze chciec mowic za duzo (o to sie boje akurat najmniej)
c) narracja - del Toro jest mistrzem nastroju, a nie typowym "opowiadaczem", a o sile "Hobbita" decyduje przeciez plynny, nieprzerwany strumien zdarzen...

Dlatego tez osobiscie zaluje ze rezyserem filmu nie zostal Alfonso Cuaron - jeden z tych niewielu tworcow ktorych mozna wyniesc conamniej na rowny piedestal co del Tora, a gawedziarz z niego lepszy:) I del Toro moglby sie wtedy zajac ktoryms ze swoich wielce obiecujacych pomyslow na przyszlosc...

Tak czy siak - nie moge sie doczekac!!!!!!!!!

Pan_Fantasmagory

Oj, ja też... Jaki będzie "Hobbit" czas pokaże, póki co czekam na niego z niecierpliwością. :)
Chociaż ja osobiście stawiałam bardziej na PJ

Pan_Fantasmagory

Cofam to co powiedziałem - teraz, tzn. po drugim "Hellboyu" jestem już w pełni spokojny o ekranizacje Tolkiena. A del Toro największym reżyserem jest!!!!

Pan_Fantasmagory

Ja bym tam wolał by zajął się tym Jackson. Szczególnie, że nakręcił trylogie.

użytkownik usunięty
krzychu_21

Del Toro to obok Jacksona jedyny na świecie reżyser, który mógł się podjąć dwóch filmów "Hobbit". I ja akurat wolę Del Toro; "Hobbit"-y muszą i będą miały inny klimat niż Trylogia. Del Toro jest tego gwarancją.

Pan_Fantasmagory

Hobbit nie jest przygodową powieścią tylko powieścią fantasy.

Pan_Fantasmagory

ja się modlę aby przedstawił Śródziemię podobnie jak to było we Władcy Pierścieni !!!!! tego obrazu <L.O.T.R> już nic i nikt nie przebije i jestem wielce zadowolony, że Peter Jackson będzie czuwał nad tym filmem !!!!!! a co do del Toro jego Labirynt Fauna był wg mnie bardzo dobry ! i myślę, że wywiąże się z zadania jakiego się podjął :)
Sam jednak uważam, że obok świetnej scenografii, w miarę dobrych kreacji aktorskich, efektów specjalnych (oto chyba najmniej musimy się martwić) i kostiumach ważną rolę jak zwykle w filmach fantasy odegra muzyka i mam nadzieję że producenci i ekipa Hobbita zaangażuje Howarda Shore, który już pokazał klasę w trylogii Władcy Pierścieni :) oby !! :D

dich

Del Toro może nie jest najwybitniejszym reżyserem( wpadka pod tytułem "Blade II"), ale ma swój własny, świetny styl i niesamowitą, nieposkromioną wyobraźnię. Rewelacyjnie sprawdził się przy jedynce i dwójce "Hellboy'a"( nie wiem jak inni, mnie się podobało) czy "Labiryncie Fauna"- które to mam za wspaniałe filmy. Myślę, że razem z Jacksonem dadzą radę przy "Hobbicie" i nakręcą wyśmienity film fantasy. Raczej nie powinno im się zebrać na jakieś nagłe "wizje reżysera" i ukazywanie opowieści z innej strony. No ale koniec marudzenia- tylko czekać, aż "Hobbit" wejdzie do kin, a ja( mam nadzieję) będę zachwycony. A, nie należy zapominać o "W górach szaleństwa" na podstawie Lovecraft'a- tu del Toro ma dopiero szansę się wykazać.

użytkownik usunięty
klajsterbelej

moze nie bedzie taki nudny jak trylogia PWN czy jak sie pisze ten skrot...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones