Guillermo del Toro

Guillermo del Toro Gómez

7,2
5 667 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Guillermo del Toro

jego filmy niewiele odbiegają swoim kunsztem od filmów Jacksona, jestem ciekaw "Hobbita"?,niezły "Blade...", całkiem dobry "Hellboy" (choć nie przepadam za tą postacią komiksową),rewelacyjny"Labirynt fauna"!

Bardelotto

Bo jest podobny nieco do niego. Chyba....

Bardelotto

jego filmy BARDZO różnią się od tych Jacksona. Guilermo ma niesamowitą wyobraźnię i potrafi kreowac cudowne i fantastyczne światy wystarczy popatrzeć na to jak wyglądają postacie w jego filmach. Poza tym jego przyjemnie się je ogląda. Podoba mi się to że Del Toro często zamiast wykorzystywać efekty komputerowe używa kostiumów. Filmy Jacksona są po prostu kiczowate, zresztą co się dziwić w końcu jego specjazlizacją są niskobudżetówki. Od kilku lat dziwię się jakim cudem udało mu się nakręcić arcydzieło jakim jest Władca Pierścieni - poza tym filmem nie znajduje w jego filmografii niczego godnego polecenia.

zonk_2

sorki jeszcze Hobbit ciekawie się zapowiada, ale nie tylko Jackson go tworzy. Właściwie to pierwotnie reżyserem miał dyć tylko Del Toro, ale po nieważ chciał zachować w filmie podobny klimat jak we Władcy Pierścieni zaprosił do współpracy Jacksona i ludzi związanych ze stworzeniem WP. Na pewno były też jakieś naciski ze strony producentów ze względów marketingowych, których nie chcę mi się tłumaczyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones