Guy RitchieI

Guy Stuart Ritchie

8,1
9 653 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby Guy Ritchie

Przeręt spodobałmi się strasznie, i od razu obejzalem kolka podobnych filmów tego reżysera (Porachunki, Rock-and-rolla).
Moje pytanie brzmi tak: czy znacie może jakieś podobne filmy?? niekoniecznie tego reżysera...???
A jeśli chodzi o te trzy filmy które wymieniłem to polecam w 100% oglądniecie, i to nie jeden raz

przemek_bhn

obejrzyj sobie lucky number slevin i london

tEMpa_lyHa

Polecam "In Bruges". Polskie tłumaczenie to "Najpierw zwiedzaj, potem strzelaj" czy jakoś tak...

przemek_bhn

Oczywiście "Podziemny krąg" ale to pewnie już widziałeś. Starsze filmy braci Coen też mają ten wariacki klimat (jak dla mnie) :-). Możesz też zobaczyć "Kiss kiss,bang!bang!" - taka pokręcona komedia.

yamoon

Osobiście polecam film "As w rękawie", który, niestety, podobnie jak RockNRolla, ominął polskie kina

Krocz

Jezioro Salton, Kiss Kiss Bang Bang (humor!), Trainspotting, Usual suspects, Trylogia Ocean's, Italian Job, Bank Job, Rock n'Rolla, London, Porachunki, 25. godzina

187

Jezioro Salton! Po prostu uwielbiam! Inne filmy także cudowne, ich klimat jest niesamowity.

przemek_bhn

I nowy teraz: Dead Man Running. Przyjemnego ogladania!

przemek_bhn

The 51st State, Layer Cake

przemek_bhn

Obejrzyj sobie niezbyt długi, ale świetny serial "Keen Eddie" ("Inspektor Eddie"). Dokładnie ten klimat.

Eleonora

A jeszcze odnośnie "Revolver", to nie wiem czy wiesz, ale są dwie wersje tego filmu dość mocno się różniące. Warto zobaczyć obie, bo jednym bardziej pasuje jedna, a innym druga.

I być może jeszcze "Desperaci" by Ci podeszli. Ja bardzo lubię ten filmy.

Eleonora

I może jeszcze "Święci z Bostonu", ale to pewnie znasz, bo to dość popularna pozycja.

Eleonora

I jeszcze "Podejrzani" http://www.filmweb.pl/Podejrzani

Eleonora

a ja polecam Zgon na pogrzebie :P Podobny humor jak dla mnie :P i koniecznie kiss kiss bang bang :D

aleera89

Wymieniliście same produkcje z mojego topu (no może z wyjątkiem Italian Job) ;D praktycznie wszystkie ... nie ma co dopisywać już prawie ... ale polecam Six shooter, reżysera In Bruges. Krótkometrażowy, jednakże genialny ;] także w owe klimaty swietnie wpasowuje się Intermission ;D no i może czarniejszy humorystycznie Shallow Grave ;D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Eleonora

co ty to gadasz o tych dwóch wersjach Revolver ?? niby czym sie różnią ?? (lektor to nie inna wersja)

jotubyl

Żeś pojechał z tym lektorem - gratuluję intelektu.
Te dwie wersje różnią się zawartością. Większość materiału jest ta sama jednak jest inaczej zmontowany, część dialogów i monologów jest inna lub po prostu w jednej wersji dany np. monolog występuje, a w drugiej nie. Część bohaterów występujących w pierwszej wersji w ogóle nie występuje w drugiej. Pod tym względem druga wersja jest uproszczona, co jak dla mnie jest na plus, ale to kwestia gustu. Podobnie oczywiście ze scenami - większość występuje w obu wersjach, ale są też takie, które są tylko w pierwszej lub w drugiej. Zakończenie wersji pierwszej jest inne niż wersji drugiej. Obie zrobione są tak, że trwają tyle samo minut. U nas na dvd została wydana pierwsza wersja. Osobiście wolę drugą, bo jest według mnie bardziej metafizyczna, ale jak mówię, zdania są podzielone i niektórzy uważają, że pierwsza jest równie lub bardziej metafizyczna. W drugiej wersji pod koniec filmu lecą wypowiedzi psychologów, religioznawców, filozofów itp. na temat ego, rozwiewające ewentualne wątpliwości co do tego o czym traktował film.

Eleonora

a gdzie niby te wessje mozna znalezc?

jarosyek

Nielegalnie w internecie, a legalnie to wersja pierwsza jest u nas na dvd i pewnie w ogóle stanowi wydania na Europę, bo zwykle wydania, które są u nas są takie same jak ogólnie na Europę (np. jeśli chodzi o cenzurę, to zawsze widać te różnice między wydaniami na USA i Europę, i na szczęście, jako że jesteśmy w Europie, dostajemy filmy nieocenzurowane, a na USA idą z powycinanymi scenami). Natomiast na dvd wydanym na USA jest chyba tylko wersja druga. Z tego co wiem przy montażu wersji drugiej brała udział Madonna. Powodem powstania drugiej wersji było ponoć to, że po pierwszym pokazie, a może paru pierwszych pokazach, okazało się, że widzowie nie rozumieją filmu. Postanowiono więc go w pewien sposób uprościć wyrzucając parę zbędnych postaci z historii i ogólnie nieco zmieniając, dodając ułatwiające zrozumienie elementy itd. Aczkolwiek nie wiem czy na sto procent powód był właśnie taki, ale biorąc pod uwagę jak wyglądają obie części wydaje się to jak najbardziej prawdopodobne. Aczkolwiek równie dobrze mogło być też tak, że Madonna sugerowała pewne zmiany i ze względu na ich ilość po prostu zrealizowano wersję drugą zamiast bawić się w jakieś alternatywne sceny i tym podobne (czego nie dałoby się zrobić w przypadku, gdy obie wersje różnią się na całej "długości"). Nie wiem jak to było dokładnie. Jak pisałam, mi zdecydowanie bardziej odpowiada wersja druga.

przemek_bhn

Oczywiście pulp fiction, wściekłe psy i święci z bostonu

przemek_bhn

'Big Nothing' , ale to bardziej podobne do 'Kiss Kiss Bang Bang'

przemek_bhn

Czemu nie wspomniałeś o Snatch'u?
Polecam:)

Rubaszny Szymek

Snatch = Przekręt.......

przemek_bhn

"7 psychopatów" Martina McDonagha oraz "Podejrzanych" Bryana Singera. naprawde dobre kino ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones