H.R. Giger

Hans Rüdi Giger

9,5
13 ocen występów osoby
powrót do forum osoby H.R. Giger

Twórca Obcego.

użytkownik usunięty

...i nikt za to go nie pochwali? Giger jest prawdziwym mistrzem, ma u mnie 10/10 za stworzenie postaci Xenomorpha.

pochwalam

Martinn

co prawda to prawda. Swoją drogą ciekawe o czym gość myślał jak rysował te falliczne kształty hehehe :D

zniesmaczony

On zajmował się badaniem wirusów, nie? I te go chyba zainspirowało! A myślał, hmm, nie wiem, co w takiej głowie może siedzieć! :)

użytkownik usunięty
MR_ciachciach

Giger jest zafascynowany kwestią ludzkiej cielesności, biologiczności wręcz, tak więc motywy seksualne/falliczne/waginalne często się u niego pojawiają. Co więcej, za główne zagrożenie dla współczesnego świata uważa on - na równi z niekontrolowanym rozwojem technologii - ryzyko przeludnienia ziemi, wyczerpania zasobów itp., co tłumaczy zarówno te seksualne wizje, jak i post-apokaliptyczny klimat sporej ilości jego prac.
W ogóle zresztą relacje biologiczność-technologia, to najczęstszy lejtmotyw jego prac.
Zainteresowanych postacią Gigera, jego poglądami i źródłami inspiracji odsyłam do krótkiego tekstu temu poświęconego: http://panoptykon.weebly.com/niech-moje-koszmary-stan261-si281-i-waszymi---hr-gi ger.html

Jeeee! Tatuś jest w internecie :D

10/10 :)

facet za obcego ostal oscara to chyba wystarczajaca pochwala , przeszedl d
historii kina

Ralph_S_

Facet jest niesamowity- brak słów na jego wyobraźnię. Miałam szczęście przeglądać album z jego pracami z wydawnictwa Taschen ( cena niestety zaporowa)- CUDO.

użytkownik usunięty
secretlove

Cena wydawnictw z jego pracami zależy od tego, którą wersję przeglądasz. Jeżeli mówisz o oryginalnym, wielkoformatowym wydaniu niemieckim, albo o ekskluzywnych edycjach amerykańskich, to ceny rzeczywiście są spore. Polską wersję (wydanie Taschen/Edipresse Polska) "HR Giger ARH+" można jednak nabyć w różnych księgarniach czy nawet stoiskach z tanią książką za grosze. Wydanie szałowe nie jest (bo aż się marzy większy format i maksymalnie dwa obrazy na stronę), ale mimo wszystko jest to papier kredowy i dobre kolory, a i całość jest niezła pod względem edytorskim.
Nie wiem gdzie mieszkasz, więc mój komentarz pomocny może nie być, ale jeśli bywasz w Krakowie, to polecam zajrzeć do taniej książki na ul. Grodzkiej (numeru nie pamiętam, ale to kilka metrów od kościoła Piotra i Pawła idąc w stronę rynku). Można tam jeszcze (raczej, bo nie zaglądałem od pół roku) kupić "HR Giger ARH+" za bodaj 8 zł. Polecam.

Dzięki za informacje. "HR Giger ARH+ o której piszesz mam w posiadaniu ( za całe 15, 50 + koszty przesyłki ;)) Ja akurat pisałam o albumie wydania amerykańskiego bodajże z 2008 roku, które z tego co wiem miało bardzo mały, kolekcjonerski wręcz, nakład, a jego cena na ebay'u swego czasu wahała się w okolicach 150 $.
PS Widzę, że masz w ,,oglądanych" wiele ciekawych filmów;) Zazdroszczę i podziwiam ;)

eee
wstrzymaj się z chwaleniem

http://www.wykop.pl/ramka/550327/h-r-giger-zaprojektowal-nowy-budynek-zusu/
http://beinart.org/artists/hr-giger/gallery/hr-giger-6.jpg
http://purearts.files.wordpress.com/2009/08/hr_giger_necronom_v.jpg

wg. mnie to chory człowiek.....
jego pomysły zostały OCENZUROWANE zanim wdrożono je do filmu....

plantum

A dodatkowo co drugi jego obraz ma w tle jakiegoś penisa lub kondoma. Nie zmienia to jednak faktu, że to on odpowiada za projekty dorosłego obcego, space jockeya, niesymetrycznego wraku oraz facehuggera, czyli najlepszego filmowego potwora w najciekawszym środowisku.

Cenzura przy "Obcym" polegała głównie na tym, że w pierwotnych planach głowa obcego miała być półprzezroczysta i zawierać żywe muchy, przód jej zaś miała zdobić ludzka czaszka. Ostatecznie jednak panowie z tego zrezygnowali.

czemu w jego filmografii nie ma nic o obcym ? bo nie reżyserował

a jest na 30-stym miejscu jako reżyser ?? wolne żarty

za twórczość malarsko-żeźbiarską 10/10 ale za denne filmy (2 miałem okazję oglądać) 1-2/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones