Helen Mirren

Helen Lydia Mironoff

8,2
31 125 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Helen Mirren
sweetgirl_fw

zdecydowanie nie

sweetgirl_fw

w ogóle nie rozumiem twierdzenia że jest lepsza !!
zarówno Meryl i Helen są aktorkami idealnymi.
porównywanie ich nie jest na miejscu.

przypomina mi sie sytuacja gdy pisano kto jest lepszy Sean Pen czy Daniel Day-Lewis, a w rzeczy samej obydwaj to mistrzowie...

pozdrawiam !

Robertul

Racja trudno powiedzieć kto jest lepszy. Moim zdaniem to kwestia gustu. Obie są wspaniałe, ale zupełnie inne.

nawiedzona_em_666

Owszem, są zupełnie inne, ale obie mają niezaprzeczalny talent i są pięknymi kobietami :)

sweetgirl_fw

Po obejrzeniu filmu ,,Last Station" kocham panią Mirren miłością nieopisaną :) To, co zrobiła grając Zofię Tołstoj... NIEPRAWDOPODOBNA kreacja! Aż się dziwię, że sprzed nosa sprzątnęła jej Oscara Sandra Bullock.
Mówię wam, warto film obejrzeć, szczególnie dla Helen.

Obydwie są wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju :-)

Nie sądzicie, że 53. miejsce Mirren to jawna kpina?

kacperpiotrkow2

Oj rola Hellen w The Last Station była genialna !!!
Nie umiem się pogodzić z tym że wygrała Oscara najsłabsza z nominowanych...... !!!

Robertul

Moim zdaniem rola w Last Station powinna przynieść jej Oscara! To genialny film, a ona była w nim prawdziwym diamentem. Ja chcę więcej takich aktorek!

kacperpiotrkow2

Właśnie jestem w tracie oglądania tego filmu i minęła dopiero połowa, a ja już zgadzam się z tym, że zrobiła w tym filmie coś cudownego. Uwielbiam ją, po prostu uwielbiam. Ale tak samo uwielbiam Meryl Streep i sądzę, że są równie niesamowite.
A co do miejsca Helen w rankingu to również myślę, że to jakiś żart. Powinna być na podium, razem z Meryl.

sweetgirl_fw

Nie jest lepsza od Meryl Streep.
Może od Nicole Kidman, Julianne Moore, Goldie Hawn - to zdecydowanie tak. Ale według mnie nie jest lepsza od Meryl Streep. No chyba, że obejrzę więcej filmów z nią - gdzie zagrała rewelacyjnie - np te które wymieniacie jak "The Last Station" którego ni emiałam okazji zobaczyć. To może zmienię zdanie i porównam na zasadzie że są jednakowe.

EM_DE_KE_AS

Takie porówniywanie jest niedobre. Te rankingi nie oddają wielkości tych aktorek ponieważ to że Helen nie ma nawet w pierwszej 50 jest niedorzeczne. Są ludzie, którzy glosuja na swojego ulubionego aktora a jak sie reszta nawinie to zaniżają ocene :)

kruczi2

Choć czasem są ludzie (do których ja np należę - i mam nadzieję, że takich jest więcej), że oceniają nawet swoich ulubionych pod względem umiejętności. Na przykład lubię Pamele Anderson ale oceniłam ją na 4/10. Nie dostała ode mnie max bo aktorka z niej marna. Lubię siostry Olsen - ale Mary-Kate mniej mi się podoba na ekranie niż jej siostra i też oceniłam na 4/10. Lubię Zoe Saldanę, ale widziałam z nią mało filmów więc za te które widziałam (a w których się nie wykazała) ma u mnie 5/10.
Modelkom, ktore sa na filmwebie też przeważnie daję od 5-6. Bo nie są z nich żadne aktorki. No i z reguły nie oceniam "za urodę".
Lubię Luke'a Wilsona, ale tylko za "Motel" - zresztą nie mogę dac mu np 9/10 czy 10/10 tylko dlatego, że go lubię (od tego jest znacznik z "serduszkiem"). Jakoś nie widzę powodu żeby maił mieć 10/10 - tyle samo co np. Al Pacino (mimo, że za tym aktorem akurat nie przepadam, ale szanuję za jego umiejętnosci aktorskie stąd maximum). Nie wiem może jestem jakimś przypadkiem dziwnym, ewenementem.
Prawdą jest, że wielu na fw ocenia aktorki/aktorów za urodę. Na zasadzie piękna jest podnieśmy ocenę.
Albo z innych względów.
np tu:
http://www.filmweb.pl/person/Saoirse+Ronan-381818/discussion/Apel+o+podniesienie +oceny+!!!-1466825
Z takich i innych powodów potem mamy aktorki jak powyższa z linka (które nie wyrobiły jeszcze opinii naprawdę świetnych) oraz jakieś zupełnie mało znane nazwiska, czy też ludzi pokroju Patison/Gomez/Hudgens/Meester (efekt fascynacji i podniecenia nastolatków)
:-(

sweetgirl_fw

he he . xdd dobre . koń by się uśmiał .
. meryl to królowa i nikt jej nie zabierze tego tytułu . :/

Meryl_Streep_

Trudno być uważanym za poważnego, kiedy używa się znaczków ,,xd". O ocenach filmów nie wspomnę.

Bardzo lubię Meryl Streep, uważam ją, owszem, za najlepszą żyjącą aktorkę. Na równi z fenomenalną Glenn Close i bardzo blisko Helen Mirren.

kacperpiotrkow2

dokładnie.....
nie każdy musi ją ubóstwiać. ja np. uwielbiam ją ale mam także 10 innych ulubionych.....

Meryl_Streep_

a no i widzie ze każdy film z Meryl na 10 oceniasz -.-
nie na tym to polega....

Robertul

nie mówie że jest słaba, no ale żeby mówić że jest lepsza od Meryl Streep . : /
a co do kacperpiotrkow2, a kto mówi żę ja jestem poważna . ?

Meryl_Streep_

poważny nie w tym sensie w jakim myślisz -.-

Robertul

no to w jakim ?

Meryl_Streep_

Nawet nie dopuszczasz do siebie myśli, że ktoś mógłby być od niej lepszy, prawda?

k4PL

wolno Mu

maciekb80

Czy stwierdziłam, że nie wolno?

k4PL

"nawet nie dopuszczasz do siebie myśli ,że ktoś mógłby być od niej lepszy" co to w ogóle za tekst

maciekb80

Cytuj całość z łaski swojej.

k4PL

ale to pytanie"prawda?" jest tak retoyczne że aż na kilometr czuć

Robertul

ocenia bo je lubi !

xDee

ta, wszystkie to arcydzieła i zasługują 10/10..... -.-

Robertul

według jej może i tak, a poza tym nie oceniała wszystkich 10/10 .

xDee

Uwielbiam ,,Mamma Mia!", ale czy to oznacza by oceniać ten film 10/10? Nie kompromitujcie się. Wielkie fanki Streep, a porównują jakiś musical do arcydzieł kina. Zero obiektywizmu.

kacperpiotrkow2

Może według ciebie film ,, Mamma Mia " nie był jakimś arcydziełem, ale według niej może tak.

sweetgirl_fw

Dobra jest, ale żeby od razu miała być lepsza od Meryl Streep...? wydaje mi się, że jednak Meryl jest bardziej wszechstronna.

sweetgirl_fw

Shift + control.

sweetgirl_fw

na pweno ta sama półka-najwyzsza

sweetgirl_fw

zgadzam sie, jest lepsza. moze to i zbyt subiektywna opinia, bo obie na pewno sa fantastyczne, ale jakos bardziej lubie gre Helen. Jest dla mnie bardziej przekonywujaca i przy okazji, nie irytuje mnie, jak to Meryl sie czasem zdarza.

googaify

Nieraz mam podobne odczucie. Może dlatego, że o Meryl się mówi latami, że jest najlepsza. Otóż prawda jest taka, że nie da się zmierzyć poziomu gry aktorskiej, Każdy sam sobie odpowiada na to pytanie, kto wg niego samego jest lepszy.
To tak jak np porównywanie, która z aktorek lepiej zagrała Elizabeth Tudor (Judi Dench, Helen Mirren czy Cate Blanchett). Mnie osobiście każda z nich się podobała niezwykle i każda z nich dała popis aktorski.

CityOnilne

Mądrze mówisz.Podpisuje się pod tym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones