Helena Bonham Carter

8,7
103 364 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Helena Bonham Carter

Czy nie uważacie tego za skandal, że ta wspaniała FANTASTYCZNA aktorka nie dostała jeszcze Oscara? Chociażby za "Sweeney Todd......", była niesamowita!! No tak ale szacowna komisja wzdraga się przed takimi filmami oni wolą dać Oscara jakiemuś statecznemu filmowi z przesłaniem, niestety!

użytkownik usunięty
BlueberryDream

Jedyny Oscar, jakiego powinna była dostać to za Sztukę Latania. Inne role jednak nie są z tej kategorii.

"Tej kategorii"? mam nadzieję, że chodziło Ci że to źle świadczy o Akademii, a nie o Helenie i jej filmach ? :)
Poza tym świetna aktorka i nie zacznę szanować tej nagrody do czasu gdy jej nie dostanie.

użytkownik usunięty
Charytie

Role Heleny nie są z kategorii tych, które dostają Oscary. Do mniej więcej 2000 roku była znana w Wielkiej Brytanii (a szkoda, bo właśnie za Sztukę Latania należał się jej Oscar) a później nie zagrała już chyba żadnej Oscarowej roli - po prostu zwykle filmy typu burtonowskie nie zaliczają się do takich, co startują po Oscary, a w innych jej rola zwykle jest zbyt mała. Jak zostać Królem było wyjątkiem, no ale tam była nominowana. Dobrze gra w np. Enid czy Burton & Taylor, ale filmy telewizyjne też nie starują po Oscary.

Tej kategorii? to chyba źle że choć raz nagrody nie dostanie cos ciekawego i oryginalnego tylko ciągle TA kategoria

BlueberryDream

Oczywiście, że źle ale Akademia jest tak skostniała i tradycyjna, że nie przyzna statuetki za coś co ośmiela się wychodzić poza ramy przez nią przyjęte.
To śmieszne stanowisko, które blokuje rozwój kina i ogranicza twórców - albo robisz coś w zgodzie z sobą i nie masz co liczyć na wyróżnienia, albo robisz coś pod publiczką, jak spod magla i dostajesz za to wyrazy sympatii w formie Oscara. Nagrody powinny trafiać do najlepszych, wyróżniających się artystów a trafiają do tych, którzy podporządkowują się trendom, aktualnym i dobrze widzianym tematom...

Podzielam opinię homek_2, rola ze "Sztuki latania" wpasowała się w TĄ kategorię idealnie.

BlueberryDream

Oscary już od dawna są za przeproszeniem g*wno warte :)))))
diCaprio dawno już powinien dostać (Wyspa tajemnic, Przetrwać w Nowym Jorku, co gryzie Gilberta Grape'a)
Ch. Nolan też nie dostał (Memento, Prestiż)
Pitt też nie (Podziemny krąg).

lostmind

zgadzam się! za Pittem nie przepadam ale nie podoba mi się, ze np. dostaje się teraz Oscary za muzykę (jak Adele za piosenkę Skyfall), wiem ze to muzyka wykorzystana w filmie itp. ale jednak wolałabym by Oscary pozostały nagrodą FILMOWĄ!. No ale tak naprawdę Hitchcock dostał te nagrodę dopiero za całokształt. Ogólnie jest wiele zaniedbań Oscarowych. Czasami mnie to wkurza ze np.
Lawrence dostała za Igrzyska Śmierci, bo to rzeczywiście był fajny film ale czy jej rola była naprawdę tak wyjątkowa?

BlueberryDream

Hitchcock zasłużył na wiele więcej. Jego filmy były, są i pozostaną genialne, jeśli oczywiście wcześniej ludzki gust filmowy nie spłaszczy się tylko i wyłącznie do oglądania filmów typu Kac Wawa lub Czarnobyl Reaktor Strachu (nie obrażając tutaj niczyjego jakże wyrafinowanego gustu ;)) Boże, mam nadzieję że taki czas nigdy nie nastanie.

BlueberryDream

Chyba chodziło Ci o rolę w Pamiętniku Pozytywnego Myślenia, ale i tak się zgadzam ;)

whiteshadow

Rzeczywiście, upps. :-D

lostmind

Też uważam, że Leo powinien dostać Oscara, ale faktem jest - że często miał mocną konkurencję. Wg mnie, najbliżej był w 2005 za rolę w Aviatorze, ale Jamie Foxx... Jednak trzeba przyznać, że ulubieńcem akademii to on nie jest.

Co do Nolana - to i tak jest przeceniony. ; p Jego fani powinni cieszyć się z nominacji.

Lubię Pitta, jego kreacja była świetna, ale jednak Spacey dużo lepszy. Brad mógł trochę poszaleć na ekranie, należy to odnotować.

Oscary tracą trochę przez te ostatnie lata. Wiadomo, świetnych filmów na głównej scenie nie mamy tak wiele jak kiedyś, ale z nagrodami za kreacje trochę lecą w chu chu chu.

lostmind

Ja myślę, że jeszcze lepiej świadczy o Helenie właśnie to, że tego Oscara nie dostała. :) Nie zasługuje na niego, ponieważ jest ZBYT GENIALNA I ORYGINALNA. Byłoby to naprawdę żenujące, gdyby tak świetna aktorka dostała tego samego Oscara co taka Lawrence czy inne aktoreczki. Tak samo jak w przypadku Nagród Nobla otrzymać ją mogą osoby jedynie o właściwych poglądach i zachowaniu mieszczącym się w wyobrażeniach płytkich ludzi. Myślę, że to nie jest zwykły przypadek, że tacy artyści jak Depp, Hitchcock, DiCaprio, Pitt, Cruise i wiele, wiele innych nie dostali Oscarów...
Helena jest wspaniałą aktorką, a to czy jakaś ograniczona komisja tego nie dostrzega wcale nie wpływa niedocenienie jej zdolności! ;)

BlueberryDream

Uwielbiam takie komentarze. Za którą rolę konkretnie miałaby go otrzymać? Proponujesz 'Sweeney Todda' - a ja proponuję zapoznać się z tym, jakie role wtedy do tej nagrody kandydowały i kto ją zgarnął. A w 2008 roku w kategorii aktorki pierwszoplanowej wygrała akurat jedna z najbardziej spektakularnych kreacji ostatnich lat, która zebrała wszelkie możliwe nagrody (mowa o Marion Cottilard).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones