Henryk Talar

7,5
7 547 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Henryk Talar

Witam
Pamiętam taki teatr telewizji o nazwie "SELEKCJA" Pan Henryk zagrał w nim główną rolę od roku poluje na ten teatr i nigdzie nie mogę go znaleść POMOCY!!!!!!

dreven

A ja się 'podpinam' pod prośbę. 'Selekcja' W. Łysiaka, a Henryk Talar jako don Vittorio... mmmm... ;))

chriss1974

Przed chwilą dostałem telefon od Henryka Talara. Dzisiaj o godz. 20.3o w TVP Kultura - SELEKCJA. / chyba tylko 1 część/. Jest ich 4. Pozdrawiam.

dzi_2

jest na w sieci musisz tylko zajrzeć na portal ze zwierzątkiem, które zbiera jedzonko w buzi

florianf

Fakt jest na portalu ze zwierzątkiem. Dzięki:).

dreven

Up! Bo to nie może czekać! :D
Żądamy "Selekcji" i pozstałych dwóch (?) części!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dreven

Ja tez bardzo chce znalezc / obejrzec znow te sztuke.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dreven

Dokładam drugie królestwo i ... konia
szukam tego od trzech lat.
Pisałem do telewizji do Łysiaka i nic.
przetrzepałem wszystkie sieci P2P, pirackie serwery i nic.
To był taki hit, że pomimo upływu tylu lat jeszcze pamiętam muzykę,ton głosu Heńka scenografię (no może nie była zbyt urozmaicona ale po co?) pomimo, że znam opowiadanie prawie na pamięć jak i całą książkę ten dreszcz emocji jaki towarzyszył wejściu gliniarza.
może ktoś się nad nami ulituje?

kiziorek

Czy już komuś udało się odnaleźć Selekcję?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
narzynka

Na portalu z gryzoniem bez problemu wszystkie 3 części.

dreven

Mi niestety nie.
Napisałem do Teatru do p. Talara ale bez echa:)
Wiem kto ma ale nie da. Miałem obiecane ale na tym się skończyło.
Siłą nie dam rady :(

kiziorek

Jest to też moja ulubiona rola Henryka Talara. Mam to szczęście, że przyjaźnimy się od kilkunastu lat. Będę z Nim rozmawiał w sobotę i poproszę o załatwienie nagrania. Jeśli jest możliwe wydobycie z archiwum "Selekcji" - myślę, że mi nie odmówi... wtedy poproszę Was o namiary i wyślę pocztą. - pozdrawiam

dzi_2

Super

Proszę, załatw to
Zapłacę koniem, królestwem albo czykolwiek
z wyjatkiem natury - jesteś facet
pzdr
Marcin

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dzi_2

i jak udało się??
dużo bym dał żeby znowu to zobaczyć

goman

Przed chwilą dostałem telefon od Henryka Talara. Dzisiaj o godz. 20.3o w TVP Kultura - SELEKCJA. / chyba tylko 1 część/. Jest ich 4. Pozdrawiam.

kiziorek

Na portalu z gryzoniem bez problemu wszystkie 3 części.

dreven

dzi cześć mam prośbę jeśli ci się uda to daj mi znać może da się jakoś mi to podrzucić z góry dzięki

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Rastan

Przed chwilą dostałem telefon od Henryka Talara. Dzisiaj o godz. 20.3o w TVP Kultura - SELEKCJA. / chyba tylko 1 część/. Jest ich 4. Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dreven

Przed chwilą rozmawiałem z p. Henrykiem Talarem. Szukał już w TV "Selekcji". Niestety - nie mogą odnaleźć. Ale będzie poszukiwał nadal, jeśli wyślemy do prezesa TV p. Andrzeja Urbańskiego listy, że naprawdę nam na tym zależy. Będzie podkładka do wydania zlecenia poszukiwania "Selekcji". Ja wysyłam już we wtorek. Im więcej listów - tym lepiej.Pozdrawiam.

dzi_2

Czy Selekcje znaleziono?Byłbym bardzo zainteresowany, to wspaniałe 3 części!
WVA@interia.pl

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dzi_2

Jprdl... Co za bzdury!!?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dzi_2

STOKROTNE DZIEKI !!! :) DOBRZE ZE ODPOWIEDNIO WCZESNIE WROCILAM DO DOMU. MAM NADZIEJE ZE KOLEJNE CZESCI TEZ SIE POJAWIA.

Jutka

Wielkie brawa dla tego Pana, który moderował kwestię pojawienia się Selekcji w TV.
No i oby były kolejne części, byłoby super.
a w ogóle to "Łysiak na prezydenta" :)

dreven

Tez oglądałem wczoraj.Piekny spektakl !!!. Dialogi i stroje aktorów zabijają :):). Biała marynarka Pana Henryka , Frank Betoniarz , biała kartka z napisem SHIT :).Długo moznaby wymieniac te wszystkie perełki ;).
No i aktorstwo.Dla mnie mistrzem ceremonii był tam jednak Pan Marek Walczewski.Choc co tu duzo gadać - koncertowo zagrali tam sami klasycy polskiej sceny.
Nie wiem tylko o jakich dalszych czesciach piszecie - o ile dobrze pamietam byla jedna ???

Spektakl jest z roku 1984
Powinno sie go wydac na DVD ;)

TintoBrass

Była jeszcze Selekcja 2 - Skorpion i Selekcja 3. Smaczku dodaje fakt, że w którejś z tych części zagrał epizodycznie sam Łysiak a w innej łysiakowy syn - Tomasz

Hal_Jordan

No to nieźle.
Jesli ktos z Was ogladal te pozostale odcinki , to niech napisze choc w kilku slowach jak to sie skończylo.Czy wogole te odcinki są ze soba powiazane ??

TintoBrass

Przed chwilą dokopałem się w sieci czegos takiego :

http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/522386

szkoda że nie ma tam ani słowa o fabule

TintoBrass

Rybko złota.
Wszystko masz opisane w "Perfidia" Łysiaka Jako autor Baldhead (łysy - a dokładnie łysa głowa). Książkę gorąco polecam jest tam kilka naprawdę niezłych opowiadań. W książce są to niezależne powiadania w spektaklu - pwiązane.
Odcinki są powiązane osobami aktorów i troszkę treścią. Zmodyfikowana "Perfidia"
pzdr
Marcin

kiziorek

Dziękuję za info.Chyba więc będę musiał przespacerowac sie do biblioteki i zapytać o tę ksiażkę.Chocby po to aby skonfrontować ją ze spektaklem.
Pamiętam że kiedy pod koniec lat 80-tych, jako 12 letni chlopak obejrzalem go w czarno-białym jeszcze wtedy telewizorze , wywarł na mnie ogromne wrażenie.Bałem się potem zostać sam w ciemnym w pokoju :)

TintoBrass

Byłem troszkę starszy i miałem przeczytaną "Perfidię" a wrażenie było było niezemskie. Samao opowiadanie jest niesamowite. Przedstawione w tym spektaklu wraz z muzyką zwala z nóg. Muszę to mieć

Hal_Jordan

Tomasz to bratanek, nie syn. Ale to nie ma znaczenia

kiziorek

Syn na 150%

dreven

Ponieważ nie mam TVP Kultury - brat mi to nagrywał. Jak pamiętam były 2 wersje. W sobotę będę rozmawiać z H. Talarem i dowiem się, czy to była wersja pełna, czy będą jeszcze jakieś odcinki. Pamiętam, że kończy się likwidacją starej ekipy. Jeśli tak się skończyło to finito, a jeśli nie - dowiem się, kiedy następne odcinki. Pozdrawiam.

dzi_2

Wlasnie dostalam info z TVP Kultura: 3 i 10 czerwca wyemituja kolejne dwie części "Selekcji".
CZY KTOŚ NAGRAŁ CZEŚĆ PIERWSZA I i miałby możliwosc skopiowania i podesłania? Nagrywarka mi zastrajkowala :(

Jutka

Jak już wspomniałem - brat mi nagrał, ale będę widział się z nim dopiero w czerwcu. Jak odbiorę nagranie - skontaktuję się z Tobą, podasz mi adres, to Ci ją wyślę. Pozdrawiam.

dzi_2

Z gory wielkie dzieki. Jakby co, pisz na Jutka_Selekcja(at)orange.pl

dzi_2

Witam. Mam ogromną prośbę. Jak wszyscy w tym wątku, jestem wielkim fanem Selekcji. Udało mi się obejrzeć pierwsze dwie części, niestety przegapiłem część trzecią - o tym, że była emitowana, dowiedziałem się dzień po :( Czy ktoś dysponuje może nagraniem i byłby skłonny mi je udostępnić? Byłbym niezmiernie zobowiązany. Proszę o informację - na forum lub na maila: cyrklaff@poczta.onet.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam fanów Waldemara Łysiaka.

Jutka

RATUNKU!!!
Siedzę niestety za granicą i nie nan dostępu do TVP Kultura:(((
Czy ktoś kto nagrał pierwszą część oraz nagra następne byłby uprzejmu "wrzucić" to na emule?
Proszę
pozdrawiam wszystkich miłośników Talara, TVP i Łysiaka
Marcin

kiziorek

Własnie zakończyla sie emisja drugiej czesci :)
Też świetna !!! :)
Niestety troche sie spoźnilem.
Jesli ktos z Was ogldął od samego początku niech napisze jak doszło do zatrzymania Matty przez Policję.
Od jakiego wątku zaczęła sie ta druga część

TintoBrass

No i trzecia część za nami.Przyznam ,że miałem nadzieję na inne zakończenie całej tej historii :) Świetny Pan Michał Pawlicki w roli Duvalla no i Zdzisław Wardejn (Collins).No i te dialogi ...
Niezmiennie bawi mnie także scenografia w tym spektaklu i stroje aktorów.Te wnetrza udające luksusowe amerykańskie lokale , reklamy Marlboro ,czy czerwone 7 UP na ścianach.Najprawdziwszy kult !!!
Szkoda tylko że momentami była bardzo słaba jakość dźwięku.

TintoBrass

Najlepszy był sam Łysiak w roli don Rafaella - widać, że się starał. ;) Basta! :)

Hal_Jordan

No i swoją drogą to TVP Kultura dla pełni szczęścia mogłaby wyemitować jeszcze "Czwarty poziom"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones