Ida Szurmiej

Ida Jabłońska

7,7
357 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ida Szurmiej

...to czy nie zakrawało to na pedofilię??? Szokująca dość scena. Mogła jej się na psychice odbić i stąd taka uboga filmografia.

Ja_pitole

Miala 12. To nawet nie byly piersi a scena nie byla lozkowa czy cos w tym stylu i zakonczyla sie tak jak powinna a w dodatku To bylo 16 lat temu. Czytalem kiedys ze podobno jest tam psycholog kiedy graja nieletni sceny rozbierane. Wieksze kontrowersje wzbudzila rola Wlodarczyk w Sarze. A co do jej kariery to cos tam grala i w teatrze, reszta dzieci w ogole nie gra (teraz juz doroslych ludzi) a zagrali naprawde niezle.

kochamkinoo

Coś tam grają niektórzy.Chyba tylko Idy :) Dziś przypadkiem trafiłem na film z Seagalem na jedynce. Grała tam http://www.filmweb.pl/person/Ida+Nowakowska-142908 . Filmografia też niezbyt bogata, ale jest młodziutka. A co do tej sceny, to uważam, że przeszła tylko dlatego , że kiedyś nie było takiej nagonki na pedofilów. Nieczęsto się o nich słyszało, co nie oznacza , że nie szwędały się łajzy po placach zabaw. Dziś by taka scena nie miała szans znależć się w filmie.

Ja_pitole

Scena z tatuazem i dialog byla swietna, musiala byc, jak dla mnie nawet jakby zmontowali to tak zeby niebylo nagosci. Ogladalem tez film "Jestem" (chyba nie pomylilem tytulu lub filmu) bylem lekko mowiac zniesmaczony bo bylo tam zupelnie nie potrzebne ujecie gdy bodajze 10 letnia dziewczynka wchodzi naga do wanny, rok 2005 rowniez Polski wiec widzisz. A piszac ze Bandyta ma juz 16lat mialem to samo na mysli co ty ze kiedys tak nie byli uczuleni na tych zwyrodnialcow. Co do Nowakowskiej to ona cos tam zrobila ale epizodycznie, nawey nie wiem gdzie stala :-)

kochamkinoo

Skandal. 10latka wchodzi do wanny. Na plaży też oczy zamykasz?

Niskobudzetowy

Nie patrzę na dzieci wolę kobiety, a ty? poza tym slaby przyklad

Ja_pitole

Przybylska w Ciemnej stronie Wenus też była nieletnia ( chyba miała 16) , Agnieszka Włodarczyk w Sarze 17 , Shields w Pretty Baby 13, Keira w Bunkrze 16

gutex0

Agnieszka w Sarze miała 15,5-16 lat.
Shields w Pretty Baby miała ledwo 12 lat.

Ja_pitole

Nie bądź żałosny człowieku. Tylko zboczeńcy patrzą na dzieci w kontekście seksualnym. W wielu filmach i to zarówno polskich jak i zachodnich (już nie mówiąc o krajach bardziej na wschodzie) były nagie dzieci. W takim Pretty Baby to dopiero dużo pokazali.

Ja_pitole

Sprawdź co to jest pedofilia. A potem zadawaj tak durne pytania.

Ja_pitole

Dla Cyganów 13-latka jest dorosła, Jest dojrzała do zamążpójścia, więc nie można było z bohaterki robić małego dziecka.
A jak to zaaranżowano z nastoletnią aktorką, to kwestia pewnie psychologa na planie.

Ja_pitole

Człowiek prosty mierzy wszystkich swoją miarą. Dlatego nie jest w stanie ani pojac ani odpowiednio zinterpretować tego co dla innych jest środkiem artystycznego wyrazu. To tak jak człowiek zły nigdy nie zrozumie osoby dobrej, albo niewinnej,poniewaz w każdym widzi zło.
Film bardzo subtelny zrobiony rozwaznie i pięknie.
Trzeba mieć wrażliwość komendanta lagru, żeby oglądając ten film myśleć o pedofilii.
Szczególnie, że oceniamy film, który powstał w czasach gdzie jeszcze ludzie niezbyt czesto chodzili na parady równości, nie obraczkowali napletkow ani sutków, I nie występowali w telewizyjnych programach gdzie gej dobiera partnera na randkę po kształcie pośladków i penisow.
To właśnie taką rzeczywistość powoduje, że zamiast odkrywać prawdziwe intencje reżysera, ludzie myślą o pedofilii. Pozdrawiam.

plfinearts

Czyli co, nie miałbyś problemu żeby twoja 12-letnia córka brała udział w takiej "sztuce", pozując nago przed kamerą?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones