Ignacy Gogolewski

8,3
11 880 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Ignacy Gogolewski

Dziwię się że nie ma żadnego wpisu,przy Ignacy Gogolewskim, wkońcu to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów!!!pamiętna rola Antka Boryny w serialu "Chłopi".

jarek773

zgadzam się :) parę lat temu miałam okazję widzieć p.Gogolewskiego na deskach teatru w sztuce "Ryszard II" świetna sprawa:)
szkoda że ma tak mało głosów :(

jarek773

tak, jest dobrym aktorem choć trochę zapomnianym, ma wspaniały głos

katarek_2

Zgadzam się. Obok Tadeusza Łomnickiego i Gustawa Holoubka - najwybitniejszy, a w każdym razie najbardziej znamienity aktor w historii powojennego teatru. Bo taka też jest prawda, Ignacy Gogolewski był przede wszystkim aktorem teatralnym. Oczywiście jak wszyscy polscy aktorzy, ale w przypadku Gogolewskiego oznaczało to rzadsze występy filmowe czy telewizyjne i może dlatego nie każdy kojarzy tego wybitnego aktora w takim stopniu jak choćby Holoubka.

wojteczek

Ja nie widziałem zbyt wielu ról pana Gogolewskiego, jednak uważam go za wybitnego, polskiego aktora o głosie oraz charyzmie, jakich inni mogą mu zazdrościć. Wspaniale zagrał wybuchowego i energicznego Antka Borynę, czy spokojnie (niemalże flegmatycznego) barona Kyana lub też kapitana Rupertta. Ma również niesamowity głos, który potrafi przykuć uwagę widza i sprawić, że wszystko inne wokół niego staje się tłem dla jego roli. Moim zdaniem więcej powinno być takich aktorów. I potwierdzam słowa mojego przedmówcy - obok niego niewielu było takich wielkich aktorów naszego kina - Tadeusz Łomnicki oraz Gustaw Holoubek to byli również wielcy mistrzowie i pan Gogolewski na naszym firmamencie polskich gwiazd zasłużył na miejsce obok nich :)

katarek_2

Tak wybitni aktorzy,jak Ignacy Gogolewski albo reżyser Jan Rybkowski i nie mają opisu?kur.wa kto prowadzi ten Filmweb? Cichopek i Mroczkowie mają.Dramat

jarek773

Zmarł [*]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones