Isaac Asimov

Isaak Judah Ozimov

8,6
47 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Isaac Asimov

Jeden z czołówki pionierów s-f i brak tematów??

użytkownik usunięty
Tuulikki

Czytałem "Pozytronowego człowieka" całkiem fajnie się wchłaniało ;) no i trafiło mi się, bo akurat jest jego ekranizacja, średnio przypadła mi do gustu, ale wierna oryginałowi... Poczytałbym coś jeszcze Asimova, ale nie chcę trafić na książkę z jakiejś większej serii, wolę samodzielne, niezobowiązujące tytuły, możesz coś polecić?

"Pozytonowy detektyw" to 1 część cyklu Roboty. Kolejna część, "Nagie Słńce", też ładnie wchodzi:) Ogólnie do zapoznania się z gatunkiem polecam Jamesa Gunna "Drogę do science fiction", zbiór opowiadań różnych autorów, również Asimova.

na dobrą sprawę to cała twórczość Asimova składa się niejako w całą serie, tworzy świat który się przewija ciągle w coraz późniejszych jego książkach. W Fundacji są ciągłe odniesienia do opowiadań i wydarzenia z opowiadań niejako też są ujęte w historii wcześniejszej świata przed Fundacją. To jest rzecz która mnie urzekła, czytasz jakąś książke i w następnych możesz znaleźć odniesienia do niej.

Tuulikki

Ja przweczytałem chyba wszystkie lub prawie wszystkie jego książki to mój ulubiony pisarz science fiction może nie pisał trudnym stylem ale za to był niezwykle pomysłowy i inspirujący dla innych pisarzy ciekawie połączył swoje książki w jeden swiat ( przynajmniej czesć z nich )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones