Itay Tiran

7,9
1 456 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Itay Tiran

Czy on mówi po Polsku? ( nauczył się dla filmu, jakieś korzenie itp?) czy ktoś go dubluje?

Monika1514

W czasie spotkania po projekcji filmu mówił, że w ogóle nie zna polskiego - wyuczył się tylko konkretnych kwestii po polsku na potrzeby filmu.

elektrowanilia

To i tak wyzwanie. Jak wiadomo nasz język łatwy nie jest :) Dzięki za info !

elektrowanilia

Ale dobrze mu wyszło, mówi z akcentem, ale też z właściwą intonacją :)

elektrowanilia

Umie, umiał, nauczył się
Generalnie żydzi mają to do siebie, że dość łatwo uczą się języków obcych. Łatwo też im przyswoić polski, mają z nim styczność. Wiem to bo byłem w Israelu wielokrotnie w tym mieszkałem tam 8 miesięcy bez przerwy.
Nawiasem mówiąc, to bardzo zdolny aktor, zobaczyta, że jeszcze o nim będzie głośno.

jazwik

Nauczył się zwrotów :) znaczy uczyli go :)

jazwik

Słyszałem, że w Izraelu wcale nie trudno usłyszeć polski i nie chodzi tu tylko o pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej, ale o Żydów, Izraelczyków wywodzących się z ziem polskich. O co chodzi - przecież znają hebrajski, który dziś jest językiem jak najbardziej przystającym do współczesności - po polsku myślą to i łatwiej im się w nim porozumiewać, wyrażać myśli, to ich pierwszy język i hebrajski zawsze będzie jednak obcy? O co biega?

Mordechaj

Faktycznie po polsku mówi świetnie.
Cała gra aktorska w filmie Demon - to arcydzieło.
Niemalże czuje się na własnej skórze przylgnięcie dybuka do filmowego Piotra "Pytona".
Jestem zachwycona Itayem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones