Józef Nowak

7,8
14 411 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Józef Nowak

Dla mnie najważniejsze jego role to:
1 Kajetan Talar Z "DOM"
2 Władysław Lichniak z "WIOSNA PANIE SIERŻANCIE"
3 "As" z "HYDROZAGADKA"
4 Szczęsny z "CELULOZA" i "POD GWIAZDĄ FRYGIJSKĄ"
5 Wacław Widlarz w "DYREKTORZY"
Każda z tych postaci jest całkowicie inna, aż cieżko uwierzyć, że wcieliła się w nie ta sama osoba.

Pojawił się też (choć raczej epizodycznie)w kultowych polskich serialach:
STAWKA WIĘKSZA NIŻ ŻYCIE, PRZYGODY PANA MICHAŁA, CZTEREJ PANCERNI I PIES, WOJNA DOMOWA, CHŁOPI, DOKTOR MUREK, DOM, DO PRZERWY 0 : 1, WAKACJE Z DUCHAMI, STAWIAM NA TOLKA BANANA,...

Widziałem jeszcze z nim filmy: CZŁOWIEK NA TORZE, EROICA,ZEZOWATE SZCZĘŚCIE, OSTATNI PO BOGU,PARAGON GOLA i PEŁNIA. - Wypadł w nich też dobrze, choć bez większych rewelacji.

To tylko garstka jego dorobku, ale niestety tu kończy się moja znajomość jego filmografi.
Na ocene 9,12/10 w pełni zasłużył. Szkoda tylko, że jest tak mało wpisów.

Lukasz7890

Dla mnie to on bedzie zawsze Kajetan Talar

giovanni50

A dla mnie na zawsze będzie Asem z Hydrozagadki, szczególnie gdy mówił: "staranuję bunkier!"

Lukasz7890

Naprawdę zapomniany - skoro tylko 6 tematów na jego profilu.
A przecież filmografia bogata i twarz świetnie znana z wielu filmów do dziś emitowanych.
Znakomity aktor.

Lukasz7890

Był jedną z ikon produkcyjniaków wczesnego PRL-u, a później z jakiegoś powodu Kondratiuk zaangażował go do głównej roli w "Hydrozagadce", do której moim zdaniem zupełnie nie pasował.

Lukasz7890

Aktor tak jak piszecie bardzo charakterystyczny z różnobarwną paletą ról na koncie.
Ja chciałem jednak poruszyć temat końcowego etapu jego życia, mianowicie oglądając serial "Pan na Żuławach" poraziło mnie to jak schudł, wyglądał jak śmierć na chorągwi, prawdopodobnie był już ciężko chory. Widać że albo rak go dopadł albo coś w ten deseń, szkoda człowieka, bo z pewnością nadawałby się w dalszym ciągu do wcielania się w różnorodne role filmowe.

ForzaAZS

Umarł na serce

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones