Jack Kerouac

Jean-Louis de Kerouac

8,0
13 ocen materiałów do scenariusza
powrót do forum osoby Jack Kerouac

To był geniusz. Jego "W drodze" nieodwracalnie wpłynęło na moje życie. Wraz z Markiem Hłasko jest moim idolem w pisarstwie, ponieważ jego twórczość opiera się na przeżytych przez niego podczas podróży po świecie przygodach, a nie wyssanej z palca fikcji. Skwituje to krótkim: "Jack 4ever!"

kajwa

jego tak, ale hłasko nie, to był ściemniacz i mitoman

BlackShit

Licentia poetica.

pan_dziejaszek

taaaa, jak to stwierdził pewien pisarz generacji x :
"Pisarz ma prawo naginać wszelkie fakty tak, by pasowały do zamierzonych konkluzji, i rzadko robi to tak, by służyły prawdzie. (…) Takie jest zadanie pisarza: jego życie to nieustający wir kłamstw. Upiększanie jest jego żywiołem. Tym się paramy, ku uciesze gawiedzi. Tym się paramy, by uciec przed sobą.”
Ja niestety za tym nie przepadam, wręcz gardzę tym

BlackShit

Jesteś idiotą. Hłasko wiele w życiu przeżył, podróżował, latał - tylko naginał fakty, ale cały sens był prawdziwy i oparty na jego doświadczeniach. Dlatego go cenię.

merdevsky

"tylko naginał fakty" no kur*a, tylko....

BlackShit

Pewne fakty. Hemingway pisał o polowaniach, bo polował, pisał o wojnie, bo był na wojnie. Tło jest zgodne, a sama fabuła nie musi być, rozumiesz?
Proza Kerouaca to co innego, gdyby to nie było autobiograficzne, to nie byłoby tak wciągające: właśnie fascynujące jest to, że robił to, co opisywał. Dlatego, chociażby "W drodze", to genialna powieść, ale w innych przypadkach - nie przesadzajmy! Nie skreślam Dostojewskiego, tylko dlatego, że nie został zabity przez syna, a tylko przeczytał o tym w gazecie.

BlackShit

Nie był dziennikarzem tylko pisarzem, mógł sobie z faktami robić co chciał. Pisarstwo Kerouaca też wcale nie oddawało 1:1 tego co wydarzyło się naprawdę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones