Jack NicholsonI

John Joseph Nicholson

9,0
85 647 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jack Nicholson

10/10 oczywiście, nie ma innej opcji. Nicholson to najlepszy aktor, bardzo utalentowany, genialnie zagrał w "Locie nad kukułczym gniazdem" "Lśnieniu" i "Infiltracji".

angel_42

Zgodzę się z "Lotem" oraz z "Infiltracją". Dodałbym też "lepiej być nie może",. aczkolwiek jeśli chodzi o Lśnienie, to moim zdaniem totalne dno aktorskie. To, że Jack ma dobrą twarz do odgrywania psychopatów, nie jest jednoznaczne z tym, że w każdym tego typu filmie gra dobrze... Nie do końca wiem, czy wina w Lśnieniu leży po stronie Nicholsona, czy po słabym scenariuszu, ale mało osób zwraca uwagę na to, że Jack gra ten film z jedną miną na twarzy. Nie narasta w nim szaleństwo, bo już od pierwszych scen (w samochodzie z rodziną chociażby) ma minę taką samą, jak w scenach końcowych (jak choćby w sławnej scenie z siekierą). Jedyną różnicą jest jego charakteryzacja, ale to niestety - nie jego zasługa. Ale generalnie Lśnienie to dla mnie nieco film pomyłka, z dobrym horrorem mający niewiele wspólnego (oj, zaraz posypią się na mnie gromy), ale wiadomo - co osoba, to inne podejście do kina :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones