Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Aleksandra Jankowska

7,6
5 493 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jadwiga Jankowska-Cieślak

Chyba coś się wydarzyło negatywnego w życiu prywatnym Jadwigi Cieślak co widać na jej twarzy i można wnioskować z przebiegu jej kariery aktorskiej. Jedna z moich ulubieńszych aktorek obdarzona wielkimi zdolnościami. Grała w znakomitym repertuarze a swoją grą wielce ten repertuar wzbogacała. Szkoda, że ta kariera nie do końca rozwinęła skrzydła.

Rafhalik

Wręcz odwrotnie, chyba miała za bardzo udane życie osobiste - przez 40 lat jeden mąż, poznany na studiach, troje dzieci. Poza tym nie zgadzam się, że nie do końca rozwinęła skrzydła. Ile jest w Polsce aktorek, ze Złotą Palmą dla najlepszej aktorki?. Wolała grać w teatrze, aby być bliżej rodziny, to jej wybór. Co do wyglądu, prawda, mogłaby bardziej o siebie dbać. Ma typowy wygląd palaczki i w ogóle się nie maluje. Ale przynajmniej nie robi z siebie karykatury operacjami plastycznymi i wygląda o wiele lepiej niż np. o 10 lat młodsza Meg Ryan

marjo

Bardzo mi miło czytać tą wypowiedź! Cieszę się, że te moje spekulacje dotyczące traum Jadwigi Jankowskiej mogę sobie wyrzucić do kosza. Nie zapominajmy też, że pod koniec lat 80tych i całe lata 90te cała kinematografia Polska miała zjazd.Nie wyobrażam sobie mojej jednej z ulubieńszych aktorek grającej w produkcyjkach typu "Pajęczarki" albo jakiejś słabawej komedyjce z Olafem Lubaszenko.

marjo

Dokładnie.Taka genialna aktorka(PWST ukończone w wieku 21 lat!) a taka nie urodziwa.Mozna się wsciec

marjo

Bez przesady z tym, że wygląda lepiej niż Meg Ryan, Meg się zniszczyła operacjami, a pani Jankowska była zawsze bardzo szczupła, wręcz chuda, ze słabymi kośćmi policzkowymi, więc wygląda już od bardzo dawna, jakby była bardzo stara, ale co tam. Widocznie tak jej pasuje, ja wcale tego nie krytykuje, bo bardzo ją lubię jako aktorkę, a jak chce popatrzeć na piękne kobiety, to oglądam jakiś turecki serial ;-) Faktem jest, że w młodości miała bardzo specyficzną urodę, była bardzo delikatna i uważam że była bardzo ładna. "Trzeba zabić tę miłość" chyba najwierniej oddaje jej ówczesną urodę.

użytkownik usunięty
Rafhalik

Po Złotej Palmie miała sporo propozycji zagranicznych, ale zostało to odgórnie zablokowane, bo w PRL-u obywatel był własnością państwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones