James Mangold

James Allen Mangold

7,3
3 386 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby James Mangold

Ot -rzemieślnik z Hollywood. Widziałem "Tożsamość", "Spacer po linie", "Kate i Leopolda" i "3:10 do Yumy" i żaden film nie wspiął się ponad przeciętność. Może kiedyś coś z niego będzie, ale na razie...

Davus

Popieram. Widziałem 3:10 to Yuma i Walk the Line, a przed chwilą obejrzałem Cop Land. Przeciętniactwo.

miczum

no troche sie z wami nie zgodze. kate i leopold - fakt, film raczej nie dlamnie. ale tozsamosc, przerwana lekcja muzyki i zwlaszcza cop land - to calkiem dobre kino. nawet bardzo calkiem.

Byku

Nie przesadzałbym aż tak mocno. Tworzy kino solidne, ale na pewno nie kiepskie. Rzemeślnik owszem, ale solidny rzemieślnik.

Baphomet

Davus mylisz się i to grubo.

aronn

no i co że rzemieslnik Polanskiego sie spodziewaliscie?????????

Davus

taaaa zrób chociaż jeden taki kiepski film jak on to pogadamy...

moim zdaniem facet to czołówka komercyjnych reżyserów i w zasadzie cenię każdy jego film... geniuszem nie jest ale doskonałym rzemieślnikiem i owszem...

Davus

żal

Davus

Nie zgadzam się. To rzeczywiście rzemieślnik, ale wybitny. Zawsze trzyma poziom. Najbardziej z jego filmów lubię Walk the Line. jest to jeden z najlepszych filmów biograficznych gwiazd muzyki. Dlaczego? Bo zwykle reżyserzy skupiają się na faktach lub skandalach obyczajowych. W tym filmie widzimy jak problemy osobiste wpływają na muzykę. I podane to jest w wyważony, subtelny sposób. Obsada jest znakomita. Poza tym muzyka nie przeszkadza :) Chciałbym, żeby zrobił film o Jannis Joplin.

Davus

ciekaw jestem jak oceniłeś Django skoro masz coś do 3:10 do Yumy, chyba jednego z najlepszych westernów .. no ale widać że skoro dałeś takiemu gniotowi jak Tajemnica Brokeback Mountain 10 to preferujesz tylko sceny miłosne ;D od dobrego westernu

Ben_Reilly

"3:10 do Yumy" to jest jeden z najlepszych westernów, ale oczywiście w wersji z 1957 roku. Podróba Mangolda nie umywa się do oryginału (ale tak to już jest, kiedy się przerabia klasykę).

"Tajemnica..." to arcydzieło. Trudno jednak nazwać ją westernem, więc dziwi mnie lekko, że pojawiła się w tej dyskusji. "Gniotem" mogą ją nazwać tylko osoby, które dają dychy filmom pokroju "Lodów na patyku".

O, wybacz, też dałeś dychę temu filmowi. Nie zauważyłem. :P

A "Django" dałem 8. Choć też nie wiem, co to ma do rzeczy. :) Oceny wystawiam filmom adekwatne do ich jakości, nie do tego, jaki reprezentują gatunek. :) A "Django" to film na 8. Tymczasem "3:10 do Yumy" Mangolda to film na 5. Proste. :)

Davus

nie zgodzę się z tym że remake musi być gorszy od oryginału szczególnie jeśli w filmie uczestniczy Bale

co do Lodów ... to doczekały się 7 kontynuacji, plus amerykańskiej nieudolnej wersji z 1982 i były prekursorem gatunku młodzieżowej komedii w stylu American Pie wyprzedzając go o przeszło 20 lat

byłem ciekaw twej opinii na temat Django bo to film science fiction gdzie czarnoskóry jeździ po Dzikim Zachodzie jak normalny człowiek chociaż jeszcze w latach 50 - tych Czarni mieli wydzielone swoje miejsce w autobusach i jest to western w stylu zabili go i uciekł (Chuck Norris)

Ben_Reilly

To, że "Django" nie jest realistyczny nie znaczy, że jest zły. :)

Davus

W międzyczasie obejrzałem jeszcze "Przerwaną lekcję muzyki". Też przeciętniactwo. :)

Davus

to fajnie i takiemu przeciętnemu filmowi dajesz Oscara w postaci drugoplanowej roli Jolie ;)

Ben_Reilly

Bo Jolie dobra (zresztą Winona Ryder też), ale aktorstwo to nie wszystko. :)

Davus

Widocznie coś kiepsko patrzyłeś. Przerwana lekcja muzyki, Tożsamość i Spacer po linie to bardzo dobre filmy.

Davus

Fakt. Jego twórczość d...y nie urywa. Aczkolwiek przydał by się taki w naszym kraju. Przynajmniej jakoś równał by poziom gniotów.

Davus

I napisal to ktos kto ma w najlepszych Hobbita, najwieksze gowno ostatnich lat. Nie ma co, znasz sie na kinie hehe

killafornia

Ja mam w "najlepszych" "Hobbita"? Ta, filmy całkiem niezłe, sympatyczna rozrywka, przy filmach Mangolda - prawie arcydzieła - ale naucz się czytać, kto co ma gdzie - bo nie, nie mam "Hobbita" w "najlepszych". :)

Davus

Nie wazne, masz na gorze "ostatnio oglądane" zamiast najlepsze jak to jest zazwyczaj, co nie zmienia faktu, ze takiej szmirze dla niepelno-sprytnych dales az 8, a genialnym Chłopakom z sąsiedztwa 6 hhahahah

killafornia

Widzisz - ja oceniam filmy tak jak należy je oceniać. Jeśli Twoim zdaniem "Chłopaki z sąsiedztwa" to "genialny" film - to nie mamy o czym rozmawiać. :)
A "Hobbita" (i ogólnie kino rozrywkowe) oceniam jednak według innych kategorii niż kino "z ambicjami". To chyba jasne. I tak - trzecia część tej trylogii to kino rozrywkowe na 7,5. :)
Poza tym - 10 dla "Służących"? 9 dla "Millerów"?
Radzę trochę popracować nad gustem. :P

Davus

Chlopaki z Sasiedztwa to arcydzielo tzw Hood movies, jak wiesz co to za kategoria. Singleton mial zrobic film na zaliczenie roku i napisal i wyreżyserowal ten film, a po pol roku dostal nominacje do oskara. Debiut piorunujacy, chyba jedyny taki przypadek w historii kina. To o czyms swiadczy.
Filmu pewnie nie zrozumailes, a w swojej dosadności ma duzą głebie.
Hobbit to plastikowy twor, pseudo patetyczna kupa gloryfikujaca nachalnie dobro, podobac sie moze to tylko dzieciom, lub mniej bystrym starszym widzom.
Sluzace to genialny film, widze, ze jestes jakis uprzedzony,m rasista co? Masz cos do czarnych ?
Nawet taki kamien milowy w historii sci-fi jak "The Thing" dales 6 hahha i ty masz wsiowy kinomanie jeszcze tupet, zeby zarzucac komus zly gust?
Z czym do ludzi ???

killafornia

Moja droga, "Chłopaki..." to łopatologiczne badziewie, "Służące" lepsze, ale też średniawe, "The Thing" ma swoje zalety, ale generalnie - lekka komedyjka (sic!) dla mało wymagających widzów. To, że Singletona nominowano do Oscara niczego nie dowodzi: taki Welles był raptem 3 lata starszy, kiedy zrobił "Obywatela Kane'a", taki Dolan o 3 lata młodszy, kiedy wyreżyserował "Zabiłem moją matkę" (więc tak, młodzi twórcy mogą robić rzeczy świetne - Singletonowi się to nie udało).
"Hobbit" to - jasne - kino niezbyt wymagające, może i "gloryfikujące dobro", ale Singleton niby go nie gloryfikuje? Albo "Służące"? :) Nie rozumiesz filmów, które oglądasz? Wstyd. Na Twoim miejscu w ramach zadośćuczynienia zlikwidowałbym swoje konto na Filmwebie.
A tak ogólnie: cóż, mój gust jest fenomenalny, Twój beznadziejny - pogódź się z oczywistościami. :)

Davus

aha The Thing z 1982 to nie komedia tylko horror sci-fi i jeden z najwazniejszych filmow tego gatunku, kamien milowy tak samo jak Obcy. Zerową masz wiedze o wartosciowym kinie.

killafornia

Nie rozumiesz ironii - but z mojej lewej nogi jest mądrzejszy od ciebie :P

Davus

Dla niego/niej ironia to pojęcie nie do ogarnięcia, kosmos po prostu:) To typowy prostacki prymitywny troll:)

killafornia

Chyba dzieciole nie znasz pojecia slowa "łopatologiczne", bo Boyz N the Hood to na pewno nie nalezy do takowej definicji, co wlasnie udowadniasz, bo filmu nie zrozumiales. Aspekt spleczno rasowo kulturwy w obu filmach jest jak najbardziej ukazany w bardzo dobry sposob, a jedynym problem to sa osoby twojego pokroju, ktorych waskosc myselnia nie pozwala na wlasciwa interpretacje tych obrazow. Łopatologiczny to jest towj Hobbit, z reszta kierowany dla dzieci, wiec inaczej byc nie moze.
Jestem facetem, tak poza tym, wiec zwracaj sie do mnie w odpowiedniej formie.

Prosze bardzo, wyjasnij mi cos wiecej niz rzucenie idiotycznym haslem. Co konkretnie ejst w BNTH łopatologicznego ? Miales kiedys jakis styk z kultura czarnych, zwlaszcza w tak trudnym dla n ich czasie jak poczatek 90 lat, kiedy byli separowani w tzw ghettach? Bo ja mailem styk i troche wiem o kulturze czarnych.
Laurence Fishburne idealnie podsumowuje w polowie filmu takie osoby jak ty, Polecam wrocic do filmu, moze go zrozumiesz.
To ze Singleton dostal nominacje w wieku 20 lat to nie, wcale nie ma nic do rzeczy i nie rzutuje na wartosc tego filmu. Ty siebie wogole czytasz, czy z mysleniem masz nie po drodze? Osoby, ktore wymieniles byl starsi, biali i nie robili tego z wlasnych praktycznie pieniedzy i na zaliczenie filmowki. Singletonowi sie nie udalo. co ty k.rwa pier.dolisz dzieciaku?

Singleton i gloryfikacja dobra hahahhaha, Znasz tego rezysera? Chyba nie. BNTH to bardzo malo subiektywna narracja, dlatego obraz jest bardzo realistyczny, z reszta znasz realia Compton i Crenshaw? Znasz postac Ice Cube'a, JS pochodzi z tych rejonow, dlatego film zyskuje od razu na wartosci.

Nie porownoj nawet takiej sieczki jak Hobbit, plastikowego tworu, z tandetnym przekazaem do dramatu spoleczno-rasowego, bo to troche przedstawia cie w smiesznym swietle.

Filmy, ktore ogladam bardzo dobrze rozumiem, zwlaszcza , ze lat mieszkalem w Californii i znam idealnie te realia, a mam mase czarnych znajomych.

Twoj gust jest rownie swietny co rozdeptane gówno na srodku chodnika i taka jest prawda, w ramach pokuty zlikwiduj sobie mózg, o ile go masz :)

killafornia

Jesteś intelektualnym zerem :)

Davus

Tym tekstem potwierdzasz, ze to ty masz gowno we łbie. Przyszla pora na konkrety i argumenty slowne, to zdolales wydukac tylko to zdnaie, co podsumowuje kto ma zero we łbie.
No coz, jaki gust taki mózg.
Dorosnij.

killafornia

Z debilami nie gadam :P

Davus

o to chyba nigdy sam do siebie nie mowisz co ?

killafornia

Ech, no dobra, nie lubię być tak złośliwy, ale sam zacząłeś mnie atakować. Nie jestem rasistą, ale twierdzę, że o ile film Singletona mógł robić wrażenie ćwierć wieku temu - to teraz, po takim choćby "The Wire" - sprawia wrażenie robionego na kolanie kina interwencyjnego, które już dawno się zestarzało. :P Nominacje dla Singletona były ważne, ale to nie znaczy że zasłużone.

Davus

Male masz pojecie o sytuacji spoelczno kulturowej w USA. W the Wire jest zuplenie co innego, a Compton i Crenshaw to swojego czasu dwie najniebezpieczniejszeprzedmiescia USA, nie ma porownania do tego co bylo w Wire.
Twoje argument sa glupie,wlasciwie to nie masz zadnych argumentow.
Poza tym The wire to serial, a jakby mieli z tego zrobic film połtora godzinny, to by przy obrazie Singletona wypadl conajmniej slabiutko.
Dlaczego nominacje Singletona byly niezasluzone.

Odnosze wrazenie, ze jedyna linia twojej obrony to zaprzeczanie dla zasady, cos jest do dupy, bo jest. Dzieci tak sie zachowuja.

killafornia

Po pierwsze: co ma Mangold do Singletona? Albo inaczej: po co gadamy o kiepskim filmidle "Chłopaki z sąsiedztwa" na forum kiepskiego reżysera jakim jest Mangold?
Po drugie: co ma "sytuacja społeczno-kulturowa" do oceny jakości filmu Singletona? Jest kiepski i tyle - niezależnie od owej "sytuacji". :P

Davus

Nie dyskutuj z tym wielokontowym trollem, ktory uważa się za wybitnego znawcę kina. Osobnik ten nawet nie wie, czy jest facetem, czy kobietą. Gdy używa konta kiki_zjada_guziki, twierdzi, że ma na imię Klaudia:) Ten ktoś ma problemy z własną osobowością, nieustannie zaczepia i obraża innych, których ma za coś gorszego. Już kilka kont na fw mu zablokowano.

Davus

To twoje zdanie , prawda jest taka, z BNTH to film genialny, a Mangold to dobry rezyser, a takie bezguscia o mentalnosci 10 letniego dziecka wola Hobbita, twoj poziom.


hahha co ma sytuacja spleczno-kulturowa w filmach Singletona ?
hahhahahha Wszystko, bo glownie na tym opieral w wiekszosci swoje filmy. Jakim trzeba byc baranem, zeby tak pisac,

W sumie twoje zdjecie wskazuje, ze jestes dziciakiem, w dodatku homosiem, przynajmniej z wygladu. Popracuj nad klata, bo mizernie wyglada.

killafornia

Ja nie mogę, teraz zdjęć się czepia. Wrzuć swoje, skoro się potrafisz chamsko szydzić nawet z czyjegoś wyglądu. A na co wskazuje twoje zdjęcie? Że jesteś pannicą z obleśnymi krecimi pazurami, a nie facetem:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
killafornia

Ziewam, Klaudia, zmień już płytę.

adlerxx

zdjecie z mojego awatara to fotografia Estevana Oriola, jednego z najleszpych fotografow zajmujacych sie dokumentowaniem zycia ulicznego na zachodnim wybrzezu USA. Troche kultury, sztuki wspolczesnej i obycia ze swiatem by ci sie nieudaczniku przydalo, a nie tylko masturbujes zsie nad moimi wypowiedziami, to twoje cale zycie.

killafornia

Twój umysł, widzę, jak zwykle lotny niczym dwa kilo żelastwa. Chodzi mi o to, że sam/sama zacząłeś/aś drwić z awatara Davusa, nawet nie wiedząc, czy to faktycznie jego zdjęcie, a sam/a wrzuciłeś/aś jakąś nieznaną fotografię mało znanego fotografa, przedstawiającą anonimową babkę, zatem możesz spodziewać się, że ludzie będą myśleć, że to ty. A ty oczekujesz, że naród z miejsca padnie na kolana przed twoim genialnym awatarem?:)
Ty masz rzeczywiście problem z własną tożsamością płciową-jako kiki występujesz jako kobieta o imieniu Klaudia i oburzasz się, gdy ktoś nazwie cię facetem, a jako killafornia upierasz się, że jesteś mężczyzną, a w dodatku w awatarze masz kobitkę:)
PS. Guzik mnie obchodzi, kto jest autorem tego zdjęcia z twojego awatara- modelka za to ma obrzydliwe krecie tipsy.

adlerxx

Estevan Oriol nieznanym fotografem? hahhaha
Przeciez ty masz obycie ze sztuka na poziomie zerowym, z reszta twoj gust i mentalnosc prostaka to potwierdzaja.
Wpisz sobie jego Nazwisko w google i dowiedz sie wiuecej na temat cenionego artysty, no ale ty wolisz przeciez zboczencu walic konia nad moimi wypowiedziami. Za3males sie w miejscu nieudaczniku. Kobieta przedstawia palcami znak Los Angeles, a moj nik na wizuje do tych obszarow imbecylu, nie domysliles sie co ?
Poza żerowaniem na MOPsie i portwelu matki sa jeszcze inne wymiary codziennego zycia, ale ciebie to widze przerasta.
Z tozsamoscia plciowa nie ma zadnego problemu, kiki to inna osoba, ty za to masz bardzo widoczne zaburzenia seksualne. Podniecaja cie wpisy obcego faceta na portalu filmowym, codziennie sledzisz co napisalem. No jak to nazwac, sorry, ale podniecasz sie moja osoba. Jestes oblesną ciotą, dewiantem. Zadna normaln a osoba, nie traci casu na to, zeby robic codzienny rekonesans ob cej osoby stalkerze. Wez zwyrodnialcu zajmij sie swoimi wpisami, a nie molestujesz innych.

killafornia

Nudna jesteś Klaudia, powtarzasz się. Płacz dalej:)

adlerxx

Kiedy sobie znajdziesz w koncu prace obiboku na garnuszku mamusi ?

killafornia

Jak ja się trochę ponabijam z twoich narcystycznych i pseudointelektualnych wynurzeń, w których pozujesz na Bóg wie jakiego konesera, nie muszę już żadnych komedii oglądać.
Ty za to dzień w dzień siedzisz na fw i z uporem maniaka prześladujesz i obrażasz ludzi , w różnych tematach, a "Zadna normaln a osoba, nie traci casu na to, zeby robic" coś takiego. To się dopiero nazywa stalking. Ja sobie wchodzę na fw raz na 2 dni, ty tu jesteś kilka razy dziennie, nawet w nocy plujesz nienawiścią i jadem na każdego, kto myśli inaczej niż ty, panie/pani inteligentny/a inaczej.
I tak - masz problem z własną tożsamością, do tego jesteś sfrustrowany/a na punkcie różnych czynności seksualnych, w szczególności homoseksualnych, używasz przy tym wulgarnego, chamskiego języka. Masz problem z sobą, multikontowy dziwolągu, idź do lekarza, bo w końcu zrobisz komuś krzywdę z tej nienawiści. Przypisujesz innym ludziom własne cechy, zachowania, doświadczenia - w psychologii nazywa się to projekcją.
PS Pamiętaj, że cały czas cię zgłaszam, prymitywna jednokomórkowa bezmózga istoto, w końcu i to konto ci zablokują.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
killafornia

Haha Murzynku czy tam Murzynko Klaudio, kolejna porcja odzywek rodem z rynsztoka, tam gdzie zresztą twoje miejsce. Jednak cienki/a i beznadziejny/a jesteś nawet w obrażaniu. Może uruchom swoje alter ego "kiki_zjada_guziki" i wymyśl coś lepszego. Wysil swoją pustą łepetynę bardziej :D Płacz dalej QQ.

adlerxx

Przepraszam, zapomniałem, że nie możesz często siedzieć na fw, przecież "Pierwszą miłość" musisz oglądać, panie/pani znawco/znawczyni krytykujący/a nieustannie gust innych filmwebowiczów i chlustający/a szambem na prawo i lewo :D

adlerxx

wychowales sie w rynsztoku, powinienes przywyknac.
Kiedy znajdziesz zboczencu internetowy prace, odciążysz w koncu matke od tego pasożytniczego trybu życia lenia ?

killafornia

No to Klaudia zdecyduj się, jesteś facetem czy kobitą? Na pewno jesteś największym mitomanem, z jakim miałem do czynienia. Znawca kina hehehe...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones