James Schamus

6,6
290 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby James Schamus

Filmy fenomenalnego Tajwańczyka nie byłyby tym, czym są gdyby nie wyjątkowy talent pisarski Schamusa. Ten współodpowiada za największe sukcesy Anga ("Jedz i pij mężczyzno i kobieto", "Burza lodowa", "Brokeback Mountain", "Hulk"), jak i klęski ("Przyczajony tygrys", "Ostrożnie, pożądanie").
Bez siebie zapewne nie osiągnęliby tak wiele.

AutorAutor

"Hulk" w sukcesach, a "Przyczajony tygrys" i "Ostrożnie, pożądanie" w klęskach? Chyba coś ci się pokićkało...

kRis

Bynajmniej.
http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

AutorAutor

Hulk z 2003 roku sukcesem a to od kiedy?

buterfly

Artystycznym? Od samego początku. Od powstania.
Mało który film jest tak świadomy swego pochodzenia (komiks) i igrania z tą materią (dzielenie ekranu na komiksowe kwadraty i prostokąty, stopklatki etc. brakuje tylko dymków na dialogi!). Spełniony eksperyment formalny. W istocie dzieło sztuki audiowizualnej.

AutorAutor

Z całym szacunkiem do twojej opinii uważam że wizualnie odstawał już w chwili premiery, zwłaszcza jeżeli weżniemy pod uwagę samego Hulka.

Tym bardziej jeżeli pod uwagę bierzemy jego pozostałe wspominane filmy, trudno mi oznajmić że to jego scenariopisarski sukces.

buterfly

Nakłaniam do ponownego seansu:-)
Jest to film rzetelny, cechuje go logika, prawda psychologiczna i porządek przyczynowo-skutkowy.

AutorAutor

Zdarzam mi się obejrzeć niektóre filmy po czasie, chociaż nie często zmieniam ocenę ;)

buterfly

einmal ist keinmal:-)

AutorAutor

Bisher einmal ;)

buterfly

Do dzieła:)

AutorAutor

Wolę wrócić do pięknego Przyczajonego tygryska ... ;) niż do filmów które słabo oceniłem.

buterfly

Współczuć czy podziwiać?:-)

AutorAutor

Pięknego tygrysa jak najbardziej podziwiać ;)

buterfly

Polecam "Wzburzenie" wg prozy Philipa Rotha to historia o pewnym żydzie, który nie chce być Żydem, chce być sobą. Czyli Philip Roth ("Piętno", "Amerykańska sielanka") w pełnej krasie:-) Plus Ameryka lat 50., trzeszczący w posadach purytanizm, wojna w Korei, Bertrand Russell odbiera Nobla ("Dlaczego nie jestem chrześcijaninem")...
Daje do myślenia!

AutorAutor

 "Amerykańska sielanka" brzmi ciekawie dzięki za polecenie.

buterfly

"Wzburzenie" i "Piętno" jeszcze lepiej:-)

AutorAutor

Zapewne masz na myśli książkę ''Ludzka skaza'' ponieważ "Piętno" to film oparty na niej.

buterfly

Nie, chodziło mi o filmy, bo książek nie czytałem(:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones