Jan Komasa

7,2
2 939 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Jan Komasa

genialny!

użytkownik usunięty

Super reżyser. Zapoczątkował w polskim kinie nowy typ kinematografii w Polsce. Sala samobójców to był hit , nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Dla mnie 9/10 za miasto 44. Piękny, poruszający i dotkliwy. Szkoda,że te sceny z kulami kiedy się całowali były niepotrzebne.

w komentarzu do filmu na blu rayu/dvd powiedział,że ta scena (z kulami podczas pocałunku) to taka scena,której większość osób nie lubi,a której nie da się wyciąć w montażu,by nie zburzyć filmu.

Ja bym to porównał do jengi.Jest wieża z klocków (czyli film Miasto 44) a na dole jest podstawa z tych klocków (scena z kulami podczas pocałunku,scena z lecącą filiżanką,scena z dubstepem).Prawie każdy chce wyciągnąć te 3 klocki.Tyle,że wtedy wieża runie.

użytkownik usunięty
bart13

Może po prostu zbyt dużo kasy te sceny pochłonęły, żeby w ostatecznej wersji je wyciąć :D
Generalnie film bardzo mi się podobał, pomijając właśnie te w/w sceny - szczególnie ta scena z pocałunkiem raziła oczy, mimo iż nie należano traktować jej zbyt dosłownie ;)

Zapowiada się z niego dobry reżyser, tylko musi przestać bawić się efektami specjalnymi - efekty powinny pomóc budować opowieść, nie stanowić element ozdobny

Mam linka do tzw. VFX breakdown „Miasta 44".Tam widać,że efekty,które były w „mieście",to w większości niewidoczne domalówki w tle. Jeżeli reżyser tworzy tak swój film (jak najmniej CGI,jak najwięcej prawdziwej scenografii) to tylko stanowi o jego kunszcie i warsztacie.

https://www.facebook.com/video.php?v=689705711158022

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones